[TURNIEJ] Gra 25

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Tak to wygląda na mapie sztabowej pokazywanej Kaizerowi... Widocznie, któryś z niemieckich sztabowców kichnął i przerzucił 1 armie risyjsą z Łomży na północ. Zatem rdośc Niemców jest nieco przesadzona.
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

rzeczywiście.. radość połączonych sztabów państw centralnych jest trochę przedwczesna, a wywiad sie nie popisał, przedstawiając sytuację na froncie niezgodnie z rzeczywistością.. jakieś głowy powinny polecieć :D

A z drugiej strony jak Commendante nie zauważył że w swojej pierwszej aktywacji Runnersan jednocześnie poszedł z Antwerpii do Brukseli oraz zaatakował z tejże Brukseli to się trochę w głowie nie mieści :twisted:
Wpieriod!
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

hmm... cos mi wlasnie nie pasowalo :)

nawet chyba mialem zwrocic uwage na te Bruksele i zapomnialem albo sie zaplatalem w planowanie wlasnych ruchow. To troche wina grania bez wymiany plikow - zauwazylbym, ze ktos kladzie znacznik ruchu i ataku w tym samym polu, a tak...

a teraz w Lomzy wyrosla spod ziemi rosyjska armia ;-)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Dlatego ja uwazam, ze granie z wymiana plikow-filmikow jest koniecznoscia - co to za gra, kiedy kazdy grajacy w ta sama gre ma przed soba inna mape :P

V.
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

W mojej grze z Jaszem, po tym jak Jasz zaatakowal na froncie zachodnim i dodatkowo wyslal korpus SBc z Belgradu do Graz, kopiac w Belgradzie, zupelnie zignorowalem drugą część aktywacji, zauwazajac jedynie atak. Wyszly niezle jaja, bo stracilbym uzupelnienia austriackie i bylby wielki problem, gdybym zupelnie przypadkowo nie wyslal korpusu AHc z Szeged do Triestu w nastepnym ruchu, zeby zabezpieczyc tamta granice na zas, przed wejsciem Włoch. Niezle jaja, ktore skonczyly sie przypadkiem bez strat :D
Wpieriod!
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Tylko przecież w Brukseli na początku gry stacjonuje BKE i to on atakował. A z Antwerpii przybył później Belgijski oddział
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

runnersan pisze:Tylko przecież w Brukseli na początku gry stacjonuje BKE i to on atakował. A z Antwerpii przybył później Belgijski oddział
To byłoby za prosto, gdyby dało się dosłać najpierw siły, a dopiero potem atakować, to niestety nie II WŚ, kiedy czołgi to umożliwiały. Jesli aktywujesz pole do ataku to żaden inny oddział nie może skończyc swojego ruchu na tym polu, tak samo jak nie możesz najpierw odejść (w formie ruchu) np częścią sił z pola, a potem resztą oddziału dokonać ataku. Więc albo dosłanie sił z Antwerpii do Brukseli, albo atak samego BEF - nie możesz mieć wszystkiego..
Wpieriod!
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

obejrzalem zapisy i rzeczywiscie, wykonales ruch a potem zamieniles jedna z aktywacji na atak. Atak z pola, na ktore najpierw wyslales w ruchu wojsko :D
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Wykorzytsałem tam siły jednostek, które tam stały, Belgów tam nie wlicząłem. Chyba, że przepisy zabraniają atakować z pola na które potem kogoś wysyłam.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Post autor: Darth Stalin »

Zabraniają:

11.1.6 Units may move through but not end their movement in a
space containing an Attack marker.

Czyli:
Jednostki mogą przechodzić przez pole zawiearające znacznik Ataku [Aktywowane do Ataku], ale nie mogą kończyć swojego ruchu na takich polach.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

nie mozna wchodzic na pole aktywowane do ataku

w grze na planszy wszystkie aktywowane pola oznacza sie najpierw a potem wykonuje ruchy - a poniewaz ruch jest najpierw a potem atak, to wyraznie widac, ze jednostka probuje zakonczyc ruch na polu z markerem "atak" i takie akcje niweluje sie w zarodku :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

tym razem mamy odciete 4 armie rosyjskie i to juz calkiem na powaznie (i to juz nieodwracalne - spadna za chwile na zawsze) ;)

co sie odwlecze, to nie uciecze ;)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

W takim razie przepraszam, wynikło to z mojej niewiedzy.

No niestety południowy front Rosyjski się sypnął. Już armia carska była w ogródku, już skok robiła....
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

nic sie nie stalo, nie ma za co przepraszac, spox

ostatnie trzy armie rosyjskie na planszy odciete

ide spac :)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Post autor: runnersan »

Sypnięcie się południowego odcinka uwolniło znaczne rezerwy państw centralnych.... Ta tura zadecyduje o przyszłości frontu wschodniego. Obawiam się najgorszego...
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”