[TURNIEJ] Gra 37

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

[TURNIEJ] Gra 37

Post autor: Comandante »

Rozpoczelismy. DANTE vs ComanDANTE.

http://acts.warhorsesim.com/dynamic/jou ... p?id=20845
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Na razie front na Zachodzie dosc stabilny. Jedyna proba ataku na linie twierdz zakonczona na walkach pozycyjnych. Na wschodzie armie cesarskie nieskutecznie probowaly opanowac Belgrad. Rozwija sie z wolna ofensywa rosyjska. W bitwie o Tarnow rozbito armie A-W, Rosjanie zajeli Lwow i Czerniowce.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Z koncem wrzesnia Rosjanie oblegli Krolewiec a w flankowej bitwie o Warszawe pobili i przegnali niemiecka 8 armie.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Jesienia do wojny przystapily Turcja i Bulgaria. Rozpoczely sie tez dzialania w Afryce a dowodzenie na Zachodzie przejal Falkenyehn. Niestety na razie bez powodzenia gdyz na tym froncie kontrofensywa brytyjska wyrzucila Niemcow z Brukseli. Poczatkowo Niemcy zaatakowali Brytyjczykow ale ci wykonali kontrolowany odwrot na Cambrai, skad zaatakowali armie niemiecka w Brukseli, odrzucajac ja na Liege i nie ponoszac zadnych strat. Wojska rosyjskie opanowaly przelecze karpackie i zblizyly sie na przedpola okopanego w trzy linie transzei Przemysla.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

fajny opis szkoda, że nie wiadomo kto kim gra :(
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

DANTE - PC
ComanDANTE - AP
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Zimą 1915 wywiad niemiecki doniosl, ze Wlochy rozwazaja wystapienie po stronie Entanty. W oczekiwaniu deklaracji wojny armie AW zwinely front serbski przerzucajac wojska w Alpy. Budapesztu nie bronia, przeslania go jedynie korpus. Rosjanie przedarli sie przez przelecze karpackie i podali reke Serbom w Szeged. Jednoczesnie na polnocy obsadzili mocno Warszawe i koncentruja sie do szturmu Przemysla. Na Zachodzie bez zmian.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

comandante pisze: W oczekiwaniu deklaracji wojny armie AW zwinely front serbski przerzucajac wojska w Alpy. Budapesztu nie bronia, przeslania go jedynie korpus.
I to chyba bład. ALpy łatwo na poczatku utrzymać korpami a jak ruskie po nizinie węgierskiej się rozleją to po ptokach - coś mi na to wygląda
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Gwoli wyjasnienia: piszac "armie" mialem na mysli calosc rozporzadzanych sil. Na granicy wloskiej stoi jeden korpus i jedna armia. Jeden korpus w Budapeszcie. Reszta w Miskolc (aha), Gorlicach (AHA, AHC), Przemyslu (AHA) i Krakowie (AHC). I to by bylo na tyle...
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Jeszcze zima 1915 bylismy swiadkami ofensywy bulgarskiej na Belgrad. W kilku krwawych bitwach Bulgarzy zostali powstrzymani pod Niszem, przez armie serbska i rosyjska. Nad Baltykiem Rosjanie opanowali Krolewiec a na Zachodzie wojska brytyjskie skrwawily Niemcow w Sedanie.

W kolejnych ofensywach, prowadzonych na zmiane przez armie francuskie i brytyjskie, juz w poczatkach 1915 roku, Niemcy zostali prawie wyparci z Sedanu. W Ardenach sa juz tylko resztki ostatniej ich armii z trwoga zagladajace w oczy pieciu armiom Ententy skoncentrowanym w Cambrai i Chateau-Thierry. Korpus brytyjski odzyskal Bruksele a niestrudzone wojska rosyjskie rozpoczely kolejny marsz przez Karpaty.

Wlochy postanowily pozostac na uboczu wojny, natomiast Panstwa Centralne oglosily, ze rozpoczynaja wojne totalna. O tym co mialoby to oznaczac, dowiemy sie juz latem. Wiele wskazuje na to, ze w stolicach panstw Entanty nikt na razie nie widzi potrzeby tak masowej mobilizacji spoleczenstw.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Późną wiosną ruszyly w koncu na wschod trzy niemieckie armie, bijac Rosjan i odrzucajac ich pod Kamieniec. Jednak w tym samym czasie trwala ofensywa rosyjska na polnocnym skrzydle frontu. W ostatnich dniach wiosny wzieto szturmem twierdze w Poznaniu.

Z poczatkiem lata rozpoczal sie na Wschodzie taniec smierci. Cztery rosyjskie armie znalazly sie w okrazeniu. Widzac trudna sytuacje sojusznika ruszyly do ofensywy wojska Ententy na Zachodzie. Opanowano Sedan i mocno obsadzono Bruksele. Sytuacja wojenna najwyrazniej nabrzmiala i ostateczne rozstrzygniecia moga byc juz bardzo blisko.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

ops!!! czy ja dobrze widzialem ze Comendante popłynoł na froncie rosyjskim?
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Oglosilem, ze wchodze w poscig zanim wykonany zostal odwrot i kosztowalo mnie to 4 armie. Sytuacja jest troche dziwna, takiej jeszcze nie widzialem (Bulgaria zajeta i Rumuni pod Adranopolem). Na razie jest calkiem remisowo.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

comandante pisze: wchodze w poscig zanim wykonany zostal odwrot .
bardzo po rosyjsku
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Kolejny rok wojny przyniosl walki na zachodzie. Ofensywa aliantow doprowadzila do zajecia Strasburga i Metzu. Armie brytyjskie opanowaly Liege i wydawalo sie, ze nic nie zatrzyma ich przed zajeciem Essen w czasie, gdy we Wroclawiu stali jeszcze Rosjanie. Niestety "Taniec Smierci" zakonczyl sie sukcesem Panstw Centralnych a Rosjanie zostali odrzuceni na linie Grodno - Kamieniec.

Wejscie do wojny Rumunii bylo najwyrazniej zaskoczeniem dla PC bo korpusy rumunskie nie tylko opanowaly Sofie ale podeszly rowniez pod Adrianopol. W sukurs wyslana zostala tam armia rosyjska co bylo powaznym bledem gdyz odslanialo mocno dotad broniony Belgrad a niewiele wnosilo na poludniu (Rosjanie zapomnieli najwyrazniej, ze Ciesnin szturmowac im nie wolno).

Armie niemieckie odtworzone na Zachodzie przeprowadzily kontrofensywe o maly wlos nie wyrzucajac Brytyjczykow z Liege. Sluzbe na calej linii przejely wojska francuskie podczas gdy na Bliskim Wschodzie, Brytyjczycy smialym manewrem opanowali Beersheba, weszli do Jerozolimy i Nablus. Wiosna 1916 pod Adana, na tylach tureckiej Armii Islamu w Aleppo wyladowal MEF. Na polnocy frontu spore sily tureckie angazuje armia Kaukaska a wszystko to dzieje sie w sytuacji, gdy Turcja jest skazana na samodzielna walke.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”