[Turniej PoG] Wyniki rund. Tabela

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Post autor: Jans »

Czy w ustaleniu kolejności nie powinniśmy wziąć pod uwagę najpierw ilości VP (już 4 osoby mają inną wartość niż automaty)?

Poza tym zakładam, że ilość etapów ma znaczenie wyłącznie do ustalania kolejnych gier - nie wyobrażam sobie ustalenia na tej podstawie końcowej kolejności.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

ale jakoś trzeba
wydaje mi sie, ze powinnny być 3 kryteria
po pierwsze ilość Vp
po drugie wynik bezpośredniego starcia
jeśli ww. metody nie wyłaniają lepszego (np remis w VP i nie grali) no to chyba liczymy małe punkty
jednak chyba nie bedzie dużo takich sytuacji (jesli wogóle)
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Post autor: Jans »

jak dla mnie dodatkowa gra (szczególnie o 1 pierwsze miejsce)
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Post autor: Jans »

Aha - ja już grałem z Rajem, wiec nawet przy najmniejszej ilosci punktow nie zagram.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

To wstepna tabela, bralem w niej pod uwage wyniki pojedynkow (najpierw duze punkty, potem VP, potem punkty za etapy) oraz - pragmatycznie - zaawansowanie w aktualnie toczone gry.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Jans pisze:Aha - ja już grałem z Rajem, wiec nawet przy najmniejszej ilosci punktow nie zagram.
o pierwsze miejsce bedzię najprawdopodobniej bezpośredni pojedynek 2 nie pokonanych dotychczas graczy w piątej rudzie;
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Jasz pisze:ale jakoś trzeba
wydaje mi sie, ze powinnny być 3 kryteria
po pierwsze ilość Vp
po drugie wynik bezpośredniego starcia
jeśli ww. metody nie wyłaniają lepszego (np remis w VP i nie grali) no to chyba liczymy małe punkty
jednak chyba nie bedzie dużo takich sytuacji (jesli wogóle)
oczywiście kryteria są 4 nie 3

po pierwsze ilość Vp
po drugie wynik bezpośredniego starcia
po trzecie male punkty
jeśli ww. metody nie wyłaniają lepszego (np remis w VP i nie grali) no to chyba liczymy etapy
jednak chyba nie bedzie dużo takich sytuacji (jesli wogóle)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Zdaje sie, ze kryterium malych punktow jest przed kryterium bezposredniego starcia - o ile pamietam nasze rozmowy.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

no włsnie się nad tym zastanawiałem; To może być nie sprawiedliwe, jeden miał samych cieniasó których nastukłą 20-0 a drugi prowdził jakąś ciężką partie zakonczona powiedzmy wynikiem 15-5 czyli i tak duża wygraną i potem grają ze sobą, gra jest wyrównana i ten drugi zwycież powiedzmy 12-8. Niby jest lepszy ale w klasyfikacji końcowej okazuje się gorszy. Oczywicie to tylko mój pogląd na sprawę.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Zaraz Zaraz :!: jakie 5 rund ja sadzilem ze ten turniej skonczy sie jak zagra kazdy z kazdym :!: i tylko dlatego zgodzilem sie grac z Jednoslowo awansem bo przy takim ukladzie jak pisze moglem miec pewnosc ze z nim zagram :!: jesli jest 5 rund to sorki ale chce uniewaznienia wyniku tej gry i chce zagrac z kims z kim powinienem grac normalnie :!:

A tak na marginesie jaszu nie zachowoj sie jak buc bo nazywanie kogo kolwiek cieniasem jest nie na miejscu :!:
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

małe punkty MUSZĄ być przed bezpośrednim starciem. Założenie turnieju jest takie, że nie ma pod rząd "cieniasów" ale coraz trudniejsci przeciwnicy
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Spooky:) pisze: A tak na marginesie jaszu nie zachowoj sie jak buc bo nazywanie kogo kolwiek cieniasem jest nie na miejscu :!:
A wg Ciebie kogo nazwałem cieniasem? Chyba nie dokońca zrozumiałeś to co napisałem.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

hubertok pisze:małe punkty MUSZĄ być przed bezpośrednim starciem. Założenie turnieju jest takie, że nie ma pod rząd "cieniasów" ale coraz trudniejsci przeciwnicy
Załozenie założeniem a realia realiami. Np. Wegiełek może wygrać w 2 rundzie a gra w 3 z Psyholem który nie błyszczy ostatnio. Nie upieram się przy swjej koncepcji ale nie wiem co Wy chcecie od bezpośredniego starcia. (zwłaszcza, że pokonani po drodze przeciwnicy na pewno nie prezentują dokładnie takiego samego poziomu). Przypomne jeszcze, że rozstawienie było z "historycznego" rankingu który nie oddawał za bardzo aktualnych możliwości graczy (ja np. byłem gdzieś pod koniec).
Dodam jeszcze, że małe punkty przed bezpośrednim starciem byłyby dla mnie korzystne bo jedni z głównych kandydatów (Węgieł i Jans) napjpawdopodobnie podzielą się małymi punktami w 2 rudzie. Jednak wydaj mi się, że wyższość bezpośredniego starcia jest sprawiedliwsza. Nawet w rozgrywakach ligowych np. piłkarskich gdzie każdy gra z każdym bierze się pod uwagę wynik bezpośredniej konfrontacji.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Ale ja nie wiem nic o tym, zeby kazdy mial byc z kazdym. Walke zakontraktowano na 5 rund. Co prawda mozemy jednoglosnie zwiekszyc ich ilosc ale na razie to sie nie stalo.

Ustalono tez kolejnosc w jakiej bierzemy pod uwage:

Duze punkty za zwyciestwa/remisy
Male punkty
Wynik bezposredniego starcia
Ilosc zwycieskich etapow netto
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

ok
co do 5 rund to takie byó założenie a kto się nie zorientował ten gapa
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”