Turniej pbm For the People

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Jeśli odpowiada wam formuła "wiecznej ligi", czyli bez ściśle określonych ram czasowych, to chętnie zagram. U mnie zawsze największy problem stanowi czas (a ściślej twardy termin zakończenia gry). Mam jedną zaczętą grę z Comediante (w początkowej fazie), więc jak się zgodzi, to możemy ją przerobić na turniejową. Jeśli tak, to w niedługim czasie mogę zacząć równocześnie jeszcze jedną jako Unia.
Jeśli nie, to chętnie mianuje się samozwańczym sędzią (uczestników o zdanie nie będę pytał, bo mogą się nie zgodzić ;) Żeby nie było wątpliwości co do kryteriów, jakimi będę się kierował przy rozstrzyganiu ewentualnych sporów wkrótce podam numer konta bankowego (zapewni to pełny obiektywizm, a każde rozstrzygnięcie będzie można w prosty sposób i bez żadnych wątpliwości zweryfikować :)))
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Liga wieczna to fajna rzecz ale liczmy sily na zamiary. Rozegranie 12 partii to nie lada wyczyn. Bylbym za rozegraniem turnieju o rozmiarach ograniczonych.

Namowcie w koncu tego Piotra, zeby z nami zagral! Przeciez on ciagle gra w FtP, wiec co za roznica, zeby zagral z nami?!

A jesli idzie o nasza gre, to ja juz zapomnialem o co tam chodzilo :(
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Wieczna liga w tym sensie, że bez z góry wyznaczonych terminów zakończenia rozgrywki. W moim przypadku to dość istotne, bo trudno mi się dostoswać do terminów, dlatego z zasady nie biorę udziału w turniejach (mam okresy gdy mogę zagrać bardziej intensywnie oraz zupełnej posuchy). Ale mną się nie przejmujcie specjalnie, zwłaszcza że ostatnio zaprząta mnie najbardziej Europe Engulfed, w które miałem okazję zagrać, a które zamówiłem. Jak tylko dopłynie, to pewnie mnie pochłonie na jakiś czas :)))

O co chodziło ? O zwycięstwo rzecz jasna ;)
Konfederacji oczywiście :)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

aaaa... w tym sensie, to liga moze byc wieczna :)

ja to wole gry turniejowe grac od poczatku, bo inaczej gram, gdy wiem o co gram ;)
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Rozmawiałem dzisiaj z Polo i Nico. Jest propozycja, że gramy każdy z każdym. Polo zaproponował mi rozgrywkę (strona dowolna). Równocześnie mogę ciągnąć 2 rozgrywki, byle różnymi stronami. Czekam więc na ochotnika do drugiej - strona dowolna. Myślę, że będę mógł zacząć gdzieś od początku przyszłego tygodnia.
Ze mną nie gra się w ekspresowym tempie, więc bez obaw ;)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Chwilowo nie moge grac, za co przepraszam i pozdrawiam z Jerozlimy.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

ja moge tez z kims zagrac bo mi Stalin gdzies umknal :lol:
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

No to możemy zagrać. Żeby nie przedłużać proponuję:
1. Z Polo gram Konfederacją.
2. Ze Spookym Unią.
Pasuje Wam ?
Proponuję grać z wymianą plików, bo w ftp znacznie łatwiej o pomyłkę niż choćby w Ścieżkach Chwały, a w końcu to turniej ;)
Proponuję boxa: Jim Anderson, wydaje mi się wygodniejszy, ale nie będę się upierał...
Gry możemy założyć już teraz, ale pewnie normalnie zaczniemy grać od przyszłego tygodnia (w weekend czeka mnie jeszcze dalsza część remontu komputera - mam nadzieję, że komplikacji nie będzie).
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

Pasuje,
zakładam grę
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

spoko zaden problem
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Jak zobaczylem 1-wszy ruch Aldarusa dostalem apopleksji... Aldarusie dostales moj ruch???
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Nie było tak źle - potem same jedynki mi już zostały :)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Kartka Seven Days/Chattanooga pozwala na przechwycienie przeciwnika. Jej tekst brzmi tak: “Either player may move 2 SPs using Strategic Movement from the same space using rail connections only (10 space maximum) to the same space with a General who is then activated and must attempt to enter a space with at least one or more enemy SPs or fort. OR this card can be played as an automatic 2 space interception. Intervening space must be friendly controlled and free of enemy Sps. The intervening space may be one just exited by the moving enemy force. No Generals or SPs may be picked up or droped of during intercept”.

Teraz opis sytuacji:
Korpus Unii w sile 6sp opuszcza pole kontrolowane przez us (czyli friendly). Na polu tym zostaje fort i 2 sp. Konfederaci deklarują przechwyt na pole opuszczane przez korpus (czyli to z fortem). I teraz pytanie czy mogą, tzn. czy oba zdania należy czytać łącznie, t.j. pole na którym dochodzi do przechwytu musi być kontrolowane przez przechwytującego i wolne od jego sił (tzn. wchodzi na pole puste) lub może to być pole, z którego rozpoczynał ruch - pod warunkiem, że jest kontrolowane (friendly) dla przechwytującego; czy też rozdzielnie, tzn. jedna sytuacja to przechwyt na pole kontrolowane przez przechwytującego i wolne od sił przeciwnika, a druga to przechwyt na pole właśnie opuszczane, bez względu na to przez kogo jest kontrolowane.
Niestety nie znalazłem nic na ten temat w faq, a kwestie dotyczy dość istotnej dla dalszych losów kampanii kwestii, stąd też pozwoliłem sobie ją poddać pod rozwagę mędrców i ich wyrok z pokorą zaakceptować :)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Nie no pole z ktorego deklaruje sie przechwyt musi byc przyjazne i bez jednostek przeciwnika a pole przechwytywane mmoze byc tym na ktorym zaczynasz ruch... w kazdym razie wydaje mi sie ze tu chodzi o to ze jak przeciwnik wchodzil by na pole z ktorego chcesz przechwytywac to jest on nie mozliwy...
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”