Liga Hannibal: Rome vs Carthage - ogólna dyskusja

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Liga Hannibal: Rome vs Carthage - ogólna dyskusja

Post autor: Raleen »

Pomysł zorganizowania takich rozgrywek w sieci wyszedł od Franka Strzały. Grał on już z powodzeniem w "Hannibala" po sieci, a że gra nie jest zbyt trudna, a jest dość popularna, sądzimy, że powołanie ligii ma sens, tym bardziej, że ze wstępnych rozmów z niektórymi z Was wynikało, że bylibyście zainteresowani.

Pozostaje przedyskutować sprawy organizacyjne. Proponuję też wszystkim chętnych do udziału w lidze zgłaszanie się w tym wątku.

Od strony organizacyjnej podstawowa sprawa to regulamin - tutaj nie kombinując wiele wzięlibyśmy za podstawę regulamin sąsiedniej Ligii Twilight Struggle, który generalnie się sprawdził. Można go co najwyżej modyfikować.

Rozgrywki byłyby na Vassalu, więc Ci z Was, którzy są nieobeznani, musieliby się ciut doszkolić, ale nie jest to trudne.

Jeśli chodzi o sędziowanie, Franek zaproponował je mnie. Grałem już w grę ponad 10 razy, więc sądzę, że będę sobie w stanie poradzić.

To kiedy zaczną się rozgrywki, jak dużo czasu przewidujecie na grę i inne kwestie czasowe - są do ustalenia.

Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnego nakładania się lig, ale rozwiążemy to w ten sposób, że wydłużymy czas na gry, tak żeby chętni do obu lig mogli się jakoś wyrabiać. Druga sprawa jest taka, że Monthion wspominał mi, że przewiduje krótkie przerwy w lidze TS, tak żeby "się nie przejadło". Stąd ewentualnie można obie ligii zorganizować tak, żeby edycje były naprzemiennie. Tutaj zależnie jak większość będzie chciała, ostateczną decyzję zostawiam Monthionowi.

Tyle na wstępie, kto byłby zainteresowany, zachęcam do zgłaszania się. Franek zapewne też napisze od siebie jak widzi te rozgrywki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Bardzo chętnie tylko by ramy czasowe nie ograniczały zbytnio rozgrywek.
By były szerokie.
Ja może będę uczestniczyć w dalszych edycjach turniejów Twilight Struggle i może być trudno grać na tylu frontach.
Dla mnie graficzne przedstawienie mapy nie jest aż tak ważne (tak samo dla jednego z mych kolegów który być może zgłosi chęć uczestnictwa również) i chętnie zagram w tę grę poprzez Wargameroom.
Nie wiem czy potrzebne są 2 spotkania każdego z każdym choć byłoby to chyba sprawiedliwe.
Ale zależy ile czasu jest do dyspozycji i ilu uczestników.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

Witam serdecznie,
cieszę się, że wątek wreszcie ruszył.
Odnośnie spraw organizacyjnych to lwia część regulaminu proponuję wziąć z regulaminu TS.
Co do modyfikacji jak ramy czasowe i na jakiej platformie gramy jest generalnie do dogadania i każdy kto chce grać jest serdecznie zaproszony do składania propozycji. Osobiście uważam, że można dopuścić 2 systemy do rozgrywek: Vassal i Wargameroom. Ja jednak grałem tylko na Vassalu i bardzo polecam. Czekamy na zgłoszenia i propozycje rozgrywek.
pozdrawiam
Franek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 lutego 2011, 07:24 przez Franek Strzała, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Jest jakiś przyzwoity moduł na vassalu? Bo to co widziałem to jakiś koszmarek był.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

Jest bardzo przyzwoity i odzwierciedla 1 wydanie gry.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 lutego 2011, 07:23 przez Franek Strzała, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
adamns
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2009, 00:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: adamns »

Franek Strzała pisze:jest bardzo przyzwoity i odzwierciedla 1 wydanie gry


A który to ten przyzwoity ?

Ja znam tylko jeden przyzwoity z Zun tzu.

Niestety po francusku :/


Reszta to brzydoty, kompletnie nie zachęcające do gry.
Awatar użytkownika
Ouragan
Sergent
Posty: 143
Rejestracja: piątek, 8 października 2010, 10:25
Lokalizacja: Poznań-miasto bez strategów

Post autor: Ouragan »

Bym sie wstepnie zgłosił. Ale nigdy w gre nie grałem wiec potrzebowałbym wpierw zagrać jakas partie testowo :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 lutego 2011, 10:43 przez Ouragan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

Moim zdaniem wersja angielska na Vassalu jest naprawdę niezła i mi grało się na niej do tej pory naprawdę przyjemnie. Wargameroom jest dla mnie pod względem wizualnym nie do zaakceptowania.

Moge w gre wprowadzic kto ma ochote.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 lutego 2011, 21:00 przez Franek Strzała, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Dla mnie wargameroom jest już do zaakceptowania bo grałem wielokrotnie w planszówkę i już zapamiętałem jak wygląda mapa i już to mi spowszedniało.
Ale oczywiście milszy widok jest w Vassalu.
Tylko w Vassalu trzeba się pilnować by nie zagrać wbrew regułom.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Wilk »

Ja chętnie, tylko że nie mam praktyki w module Vassala, w samą grę jakąś tam mam. ;)
Awatar użytkownika
Piotro
Sergent-Major
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 23:09
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Post autor: Piotro »

Ja bym z chęcią zagrał, ale najpierw chciałbym wiedzieć:
-ile można grać w jedną rozgrywkę? Około 3h jak w realu czy można to rozciągnąć na całe dni?
-czy moduł odzwierciedlający 1 edycję gry tylko wygląda jak 1 edycja a jest najnowszą? Ja grywam w najnowszą, nie znam zasad ze starej...

P.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

W kwestii formalnej : do rozgrywek tego typu, z uwagi na tematykę gry ,pasuje może bardziej starożytne określenie: "igrzyska" niż bardzo nowoczesne : "liga" . ;)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

Piotro pisze:Ja bym z chęcią zagrał, ale najpierw chciałbym wiedzieć:
-ile można grać w jedną rozgrywkę? Około 3h jak w realu czy można to rozciągnąć na całe dni?
-czy moduł odzwierciedlający 1 edycję gry tylko wygląda jak 1 edycja a jest najnowszą? Ja grywam w najnowszą, nie znam zasad ze starej...

P.
Rozgrywka w vassalu plus Skype trwa nawet szybciej niż w realu, bo nie trzeba tasowac kart itd.
Pierwsza edycja ma takie same zasady co druga a przynajmniej karty żetony i plansza niczym się nie różni wiec ja zawsze grałem na zasady z 2 edycji ( które pewnie są identyczne z pierwszą edycją)
pozdrawiam
Franek
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Hannibal: Rome vs Carthage”