Pytania, uwagi techniczne i inne

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: unicorn »

Czy ta praca mogłaby być wystawiona w kategorii 1?
viewtopic.php?f=231&t=20385&p=399280#p399280
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Słabo to widzę, ale niech się Umpapa wypowie (pewnie późnym wieczorem/nocą).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: unicorn »

Raleen pisze: niedziela, 27 lutego 2022, 17:05 Słabo to widzę, ale niech się Umpapa wypowie (pewnie późnym wieczorem/nocą).
Tak też myślałem, dlatego jest jako 2ga praca w terenach i zaznaczona jako poza konkursem :)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Umpapa »

Zgodnie z ustaloną w tym wątku wieloletnią linią orzeczniczą ta praca (jak i wiele w przeszłości) może być wystawiona
albo w kategorii 1) Oddział (co najmniej 8 modeli postaci) w skali do 18 mm
(w przeszłości przechodziło liczenie figurek ludzi i zwierząt, a jest tych figurek żywych istot więcej niż minimalne 8, jurorzy mają zwracać uwagę prawie wyłącznie na figurki istot żywych)
albo w kategorii 4) Pojazdy i sprzęt wojskowy (1-25 modeli) w skali do 15 mm
(jurorzy mają zwracać uwagę na prawie wyłącznie na pojazdy)
albo w kategorii 7) Terenowa (element terenu do gier bitewnych o wymiarach min. 8 x 8 cm, max. 50 x 50 cm*)
(jurorzy oceniają całość, zwracając szczególną uwagę na elementy terenowe, stacjonarne, typu kosze, zapasy etc).

Zatem: można wybrać każdą kategorię, pytanie w jakiej kategorii uczestnik ma największe szanse.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: twhistoria »

Nie jestem sędzią, jednak chciałbym wrzucić swoje trzy grosze. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z konkursem modelarskim o charakterze wargamingowym.
Jak dla mnie mamy trzy grupy tematyczne, niezależnie od ich podziału na skale - tereny (to na czym gramy lub elementy upiększające to na czym gramy) i figurki postaci oraz zwierząt a także modele sprzętu bojowego. Te dwie ostatnie kategorie powinny być rozumiane jako pionki do gry.
W tym konkretnym przypadku twórca dokładnie określił co to jest - element terenu. Nie są to pionki do gry.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Unicornie, żeby nie było problemów, prosiłbym, żebyś albo wystawił tą pracę w kategorii terenowej, albo zrezygnował z jej wystawiania. Liczę, że jako wieloletni uczestnik tego konkursu podejdziesz ze zrozumieniem do sprawy, bo takie sytuację psują konkurs.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: rilian »

twhistoria pisze: poniedziałek, 28 lutego 2022, 08:14 Nie jestem sędzią, jednak chciałbym wrzucić swoje trzy grosze. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z konkursem modelarskim o charakterze wargamingowym.
Jak dla mnie mamy trzy grupy tematyczne, niezależnie od ich podziału na skale - tereny (to na czym gramy lub elementy upiększające to na czym gramy) i figurki postaci oraz zwierząt a także modele sprzętu bojowego. Te dwie ostatnie kategorie powinny być rozumiane jako pionki do gry.
W tym konkretnym przypadku twórca dokładnie określił co to jest - element terenu. Nie są to pionki do gry.
Obozy w systemach w małej skali są pionkiem do gry. Problem w tym, że nie wiadomo do jakiej kategorii powinny trafić, bo jeśli oceniać figurki, to jest mała diorama, a jeśli oceniać teren, to zostaje podstawka i kilka koszy. Także w sensie 'grywanym' moim zdaniem jak najbardziej pasuje do kategorii 1, tylko dioramy są niedozwolone...
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Umpapa »

Zawsze tak było, że uczestnik decydował. Inne kwestia, że jurorzy zazwyczaj to stosownie oceniali (nie, nigdy nie wywierałem nacisków na jurorów, nawet ich nie znam).
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: unicorn »

Nie wstawię do kategorii 1. Zgadzam się że byłoby to naciagane, zaraz dioramy będziemy mieć zamiast figurek. W kategorii terenowej już mam obóz rzymski, a kartagiński będzie jak teraz poza konkursem.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: rilian »

Staram się śledzić postępy prac w wątkach, ale musze przyznać, że cały czas moją uwagę przykuwają wieści z frontu. Mam nadzieję, że tym razem uzbroicie się w cierpliwość i dacie trochę więcej czasu na komentowanie i ocenianie...?
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Majbach »

rilian pisze: wtorek, 1 marca 2022, 09:35 Staram się śledzić postępy prac w wątkach, ale musze przyznać, że cały czas moją uwagę przykuwają wieści z frontu. Mam nadzieję, że tym razem uzbroicie się w cierpliwość i dacie trochę więcej czasu na komentowanie i ocenianie...?
Możemy dać extra tyle czasu w ile Rosjanie pierwotnie planowali zająć Kijów.

:twisted:
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: rilian »

Muszę napisać, że w tej edycji czasem aż mi było głupio oceniać niektóre prace. Jest sporo prac, które moim zdaniem spokojnie powinny załapać się na podium, a konkurencja jest tak ścisła, że lądowały nawet na miejscach 6, czy 8.
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: twhistoria »

rilian pisze: niedziela, 6 marca 2022, 16:46 Muszę napisać, że w tej edycji czasem aż mi było głupio oceniać niektóre prace. Jest sporo prac, które moim zdaniem spokojnie powinny załapać się na podium, a konkurencja jest tak ścisła, że lądowały nawet na miejscach 6, czy 8.
No ale chyba nie we wszystkich kategoriach? Nie wiem czy szczęśliwie, czy nie.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: rilian »

Nie, nie we wszystkich, ale faktycznie było tak, że przeglądając prace zawsze sobie w głowie już wstępnie układam, która moim zdaniem powinna trafić na podium i w dwóch kategoriach było takich prac naprawdę sporo.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Majbach »

2 kategorie są wybitnie liczne. Więc wierzę, że nie jest łatwo oceniać w tej edycji. Ja for fun robiłem poprzednio swój własny ranking i też w tym roku trochę się zawiesiłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”