Pytania, uwagi techniczne i inne

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

Ja tam raczej śledzę wojnę niż konkurs i wyniki. W każdym razie myślę iż nikt sędziów w zaistniałeś sytuacji popędzać nie będzie, wszyscy wykażą się zrozumieniem i cierpliwością.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Dokładnie tak, wszyscy śledzą wojnę, a sędziowie też ludzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Majbach »

Jest na to idealny cytat: "A więc wojna. Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory."
Nawet jeśli wojna nie dotyka nas bezpośrednio działaniami zbrojnymi to efekt jest prawie ten sam...
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: anonim »

Wojna może potrwać jeszcze parę miesięcy, a nawet lat. Nie wiem czy mi starczy cierpliwości by tyle czekać na wyniki.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: rilian »

Wojna potrwa jeszcze pewnie kilka miesięcy, ale zainteresowanie i pewnie zaangażowanie ludzi niestety spadnie. Co do opóźnień, to ja narzekałem, a w wyniku niespodziewanych wydarzeń u mnie w domu miałem więcej czasu niż bym się spodziewał i swoje oceny i komentarze już zdałem.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

Skargi proszę kierować na: Belwederska 49, 00-594 Warszawa i na Aleje J. Ch. Szucha 7, 00-580 Warszawa. ;)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: sgr »

U mnie powoli. Dwie kategorie ocenione i skomentowane. Czwartek i piątek mam wolny, chciałbym wtedy skończyć.
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: twhistoria »

Forum modelarskie zamarło. Wszyscy paznokcie gryzą?
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Wszyscy wojnę śledzą, a poza tym czekają na wyniki...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: rilian »

Jako, że moje oceny już przesłałem, to chciałem nawiązać do kwestii moich prac poza konkursem. Twhistoria zwrócił uwagę, że zaśmiecają one wątek konkursowy i wprowadzają bałagan. Chciałem się wytłumaczyć trochę z tego.

1. Wystawianie prac w konkursie jest dla mnie motywacją do śledzenia całego forum. Jeśli nie uczestniczę, choćby tak, symbolicznie, w całym procesie powstawania prac konkursowych, to szczerze mówiąc nie chce mi się czytać wszystkich wątków i śledzić każdego etapu powstawania Waszych prac, a uważam, że żeby sprawiedliwie je ocenić powinienem być na bieżąco ze wszystkim. Sugestia, żebym zamieszczał je w dziale o modelach o ile obiektywnie jest trafna, to w moim indywidualnym przypadku nie skorzystałbym z niej, bo zamiast motywować mnie do śledzenia konkursu zabierałaby mi jedynie czas na innym dziale forum.
2. Moje prace spełniają wszystkie warunki formalne, moja jedyna "przewiną" jest to, że poświęcam czas na ocenianie i komentowanie (wbrew pozorom jest to dość sporo czasu, zwłaszcza wliczając czas poświęcony na śledzenie każdego wątku na forum) oraz moją rezygnacją z ewentualnych nagród, jeśli ktoś uznałby moją pracę za wartą jakiejkolwiek nagrody.
3. Bez mojego uczestnictwa prace poza konkursem i tak się zdarzały, choć faktycznie było ich zdecydowanie mniej.

Także argument, że wprowadzam bałagan jest niestety słuszny, ale mam nadzieję, że moje tłumaczenia jakoś mnie obronią i tak bardzo Wam, uczestnikom, to nie przeszkadza.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: sgr »

Trochę się będę tłumaczył, ale dość wolno mi idzie ocenianie. Pisałem, że powinienem do dziś skończyć, ale skończyłem tylko kategorie 1, 2, 3 i 4. Stanę na rzęsach, żeby do końca weekendu wszystko zrobić. Nie jest to robota na 10 minut, szczególnie jak się wszystko komentuje (poza pracami riliana, bo tylko wprowadzają bałagan ;) ). Dodatkowo zmieniłem komputer i na fali entuzjazmu zainstalowałem sobie Windows 11, który nie dość, że się updatuje co chwila (co rozumiem) to jeszcze zrywa połączenie wifi często i gęsto albo zwalnia do 30KB - a z taka prędkością ściągnięcie programu do edycji .ods to dwie godzinki ;).
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: twhistoria »

Nerwy, moje nerwy!!!! ;-)
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Aspirant »

twhistoria pisze: środa, 16 marca 2022, 06:06 Nerwy, moje nerwy!!!! ;-)
Też jesteś niecierpliwy jak z wynikami w 4 kategorii?
W niej jestem pewien, że statek ma pierwsze miejsce. Teraz pytanie kogo z nas lepiej ocenią?
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: miszczu »

Do trzech razy sztuka.
Proszę od o odblokowanie na poczet XXII ed.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”