Pytania, uwagi techniczne i inne

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Icmrg
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2014, 09:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 28 times

W1

Post autor: Icmrg »

Prosiłbym o odblokowanie: [XVII] [3] Volkssturmiści z Königsberga
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Umpapa »

Sarmor pisze: poniedziałek, 25 maja 2020, 09:15 Myślałem o wznowieniu prac nad tymi figurkami: viewtopic.php?f=231&t=18704 Jednak między edycjami konkursu nałożyłem na Niemców dwa kolory (Feldgrau na mundury i czerń na buty) - w takim wypadku nie mogę kontynuować malowania w nowej edycji, prawda?
Masz rację, niestety nie możesz. :(
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Hiena »

Chciałbym pomalować trzy modele do kategorii 4. Sa niepowiązane ze sobą epokami. Czy mam je zgłaszać w jednym wątku?

Bedą to: Ił-2m3 (1:72), SH-60 Seahawk (1:100), Bell UH-1H (1:100).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Możesz wystawić jedną pracę, która weźmie udział w konkursie (możesz wystawić dodatkowe, ale na koniec tylko jedna jest oceniana), więc rozdzielenie ich na kilka wątków spowoduje, że na pewno wszystkie nie wezmą udziału.

A co do tego czy sprzęt z różnych epok może stanowić pracę. W regulaminie nie ma przeciwwskazań, więc właściwie tak, natomiast zostawię to do ostatecznego rozstrzygnięcia Umpapie. Nie pamiętam czy już kiedyś nie było podobnego przypadku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Umpapa »

Hiena pisze: sobota, 30 maja 2020, 13:13 Chciałbym pomalować trzy modele do kategorii 4. Sa niepowiązane ze sobą epokami. Czy mam je zgłaszać w jednym wątku?

Bedą to: Ił-2m3 (1:72), SH-60 Seahawk (1:100), Bell UH-1H (1:100).
Możesz rozpocząć dowolną ilość prac.
Możesz wystawić tylko jedną pracę do ostatecznej oceny jury w każdej kategorii.
6. W przypadku wyodrębnienia kategorii (grup), uczestnik może wystawić po jednej pracy w każdej z kategorii (grup), chyba że ogłoszenie organizatora, o którym mowa w pkt. 5, stanowi inaczej.
A co do tego czy sprzęt z różnych epok może stanowić pracę. W regulaminie nie ma przeciwwskazań, więc właściwie tak, natomiast zostawię to do ostatecznego rozstrzygnięcia Umpapie. Nie pamiętam czy już kiedyś nie było podobnego przypadku.
4. a) Konkurs (...) polega na pomalowaniu określonej figurki bądź figurek zgodnie z realiami historycznymi epoki czy też konfliktu zbrojnego, do którego się odnoszą.
Jednej epoki. Jednego konfliktu.

W przeszłości nie wyrażałem zgody na łączenie figurek czy pojazdów z różnych formacji tego samego konfliktu, tym bardziej nie wyrażam zgody na łączenie epok czy konfliktów. Przepraszam, ale to za wiele. Jednakowoż cookie point za pomysłowość.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Hiena »

Dziękuję za wyjaśnienia.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: rilian »

Ja chciałem doprecyzować nurtująca mnie kwestię. Mam taka swoja stronkę z malowankami na fejsie. Rozumiem, że mogę moją pracę w trakcie i/lub skończona tam wrzucić przed zakończeniem konkursu? Jeśli tak, to mam w poście oznaczać, że to ów konkurs, czy własnie nie powinienem...? Mogę takiego posta udostępnić na naszej, boltowej, regionalnej grupie?
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

16. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do niezamieszczania zdjęć swoich prac biorących udział w konkursie na innych witrynach internetowych (w tym forach) niż Forum Strategie do czasu zakończenia konkursu, co następuje wraz z ogłoszeniem zwycięzcy (zwycięzców). Zastrzeżenie to nie dotyczy portali przeznaczonych do zamieszczania zdjęć, takich jak Imageshack.us bądź Photobucket.com, oraz indywidualnych blogów uczestników, ich profili na Facebooku i współpracującego z Forum Strategie bloga (dawniej portalu) Bitewny Zgiełk.
Ja umieszczam pracę na moim blogu oraz na stronie FB, z której udostępniam temat w kilku grupach modelarskich. Głównie obcojęzycznych. Nie zamieszczam natomiast zdjęć na rozmaitych forach i portalach.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Możesz na FB i na blogu spokojnie. Co do udostępniania nie było w regulaminie żadnych zakazów więc też możesz.

Jeśli podpiszesz, że to praca konkursowa - będzie nam miło.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: rilian »

Ok, dzięki :)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Sarmor »

TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Sarmor pisze: wtorek, 10 listopada 2020, 22:51 Poproszę o odblokowanie tematu: https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=19051 :)
Jakby co i tutaj napiszę, że już odblokowane wczoraj.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Raleen »

Pojawiło się pytanie o Anno 1666, czy figurki kwalifikują się do konkursu. Pytanie do Umpapy właściwie.

Popatrzyłem sobie na modele i chyba z wyjątkiem paru fantasy (smok, goblin itp.) to wpasowuje się w konkurs. Chyba że są jeszcze jakieś, o których nie wiem...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Telamon »

Do każdego projektu trzeba podejść indywidualnie ponieważ tam figurek z pogranicza fantasy (np. wiedźmin) nie brakuje.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Pytania, uwagi techniczne i inne

Post autor: Ogmios »

Poproszę o odblokowanie:
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=19010

A jeszcze takie pytanie: jak zadeklaruję na początku więcej niż minimum modeli, czy mogę na koniec dać do oceny tylko część np. jak się nie wyrobię z całą armią jak w tym przypadku. Deklarowałem armię, a jakiś tuzin figurek bym miał na koniec tamtej edycji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”