[XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Cesarski
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2020, 06:33
Been thanked: 9 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM

Post autor: Cesarski »

Zakończenie prac nad cesarskimi kirasjerami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 stycznia 2021, 00:14 przez Cesarski, łącznie zmieniany 1 raz.
elt
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2018, 20:11
Has thanked: 100 times
Been thanked: 119 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: elt »

Wyglądają ładnie, a dasz rade większe zdjęcie ;)
Cesarski
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2020, 06:33
Been thanked: 9 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: Cesarski »

Zmieniłem na większe.
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: miszczu »

Bardzo podobna mi się dbanie o źródła historyczne i w ich oparciu dobór kolorów ;)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: szeperd »

Bardzo schludnie pomalowana jazda cesarska, świetnie się prezentuje.
Cesarski
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2020, 06:33
Been thanked: 9 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: Cesarski »

Komentarz jury:
Cesarski – Zastrzeżenie największe – zdjęcia. Wyglądają na zażółcone i są dość niewyraźne. Z tego co widzę jest bardzo dobrze. Kurtki i twarze są trochę płaskie – przydałoby się jakieś rozjaśnienie/wash. Z drugiej strony, widać, że washowałeś, więc może to wina zdjęcia. Podobnie z konikami – trochę cieni/rozjaśnień by im się przydało. Modele różnią się delikatnie, ale wyraźnie, wciąż jednak wyglądają jak jeden oddział. Podstawki w porządku, bez wodotrysków, ale dobrze.

Dobre i moim zdaniem równorzędne malowanie wszystkich trzech prac, ale minus za konie. Generalna uwaga do powyższych prac: wszystkie powyższe prace oceniam jako poprawne, ale niestety umiejętność malowania umaszczenia koni, którą uważam za bardzo trudny element, nie jest w nich najlepsza.

Mój komentarz:
-zdjęcia były robione przy sztucznym oświetleniu, naturalnie, bez filtrów i efektów, najwyraźniej trzeba wynajmować do tego profesjonalnego fotografa
-kurtki są płaskie, zgoda, w rzeczywistości też tak powinny wyglądać z racji materiału z którego były robione
-nie washowałem tych modeli w ogóle...
-podstawki chyba nie podlegają ocenie
-co do koni, polecam iść do stajni i zobaczyć jak wygląda koń, jak wygląda jego umaszczenie w naturze, można też zobaczyć to na zdjęciu
-ogromna szkoda, że oceniający nie zwracali uwagi na walor edukacyjny i poprawność historyczną w oddaniu modeli, na co pozwala regulamin
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: sgr »

Dzięki za komentarz komentarza :). Uwagi odnośnie przykładania większej uwagi do historyczności celne. Jeśli dane mi będzie oceniać w kolejnej edycji przyłożę się bardziej. Co do zdjęć - sztuczne oświetlenie jest żółte, znacznie lepiej wychodzą zdjęcia zrobione w świetle dziennym lub pod żarówką dającą białe światło. Nie trzeba wynajmować fotografa. Podstawki jak dla mnie są częścią modelu, może nie najważniejszą, ale istotną (a im model mniejszy tym istotniejszą).
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: Majbach »

Cesarski pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 18:14 Mój komentarz:
-zdjęcia były robione przy sztucznym oświetleniu, naturalnie, bez filtrów i efektów, najwyraźniej trzeba wynajmować do tego profesjonalnego fotografa
Jeśli mogę zasugerować - namiot bezcieniowy na Allegro to wydatek rzędu 40zł. A już naprawdę sporo zmienia - szczególnie po zastosowaniu w nim tła z czystego czarnego (lub białego jak ktoś woli) kartonu. A dobre fotki teraz można zrobić średniopółkowym telefonem :)
Cesarski
Appointé
Posty: 40
Rejestracja: piątek, 20 listopada 2020, 06:33
Been thanked: 9 times

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: Cesarski »

Dzięki za sugestie i rady powyższym komentatorom.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: Telamon »

Fajni. ;)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XIX] [1] Cesarscy Kirasjerzy OiM [Gotowe]

Post autor: Torgill »

Majbach pisze: wtorek, 16 lutego 2021, 18:38 Jeśli mogę zasugerować - namiot bezcieniowy na Allegro to wydatek rzędu 40zł. A już naprawdę sporo zmienia - szczególnie po zastosowaniu w nim tła z czystego czarnego (lub białego jak ktoś woli) kartonu. A dobre fotki teraz można zrobić średniopółkowym telefonem :)
Dokładnie tak. Drugą opcją jest zrobienie blend ze srebrnego papieru śniadaniowego, choć to zawsze więcej roboty. Namiocik jest zawsze dobrą opcją. W konkursie, który rozgrywa się na Forum zdjęcia zawsze odgrywają dużą rolę i nie będzie inaczej. Taki tego urok i nie warto walczyć z wiatrakami, lepiej samemu zostać młynarzem ;)
W razie pytań służę tutaj pomocą.

A kirasjerzy bardzo, bardzo ładni. Gratuluję świetnego malowania!
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”