[XIX] [5] BA-20 [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: ink »

Powodzenia. Miałem okazję oglądać kilka modeli Dawida na żywo i faktycznie nie do odróżnienia od "oryginałów" .
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: rilian »

Ja to chętnie bym przeczytał, jak te błotniki robiłeś :)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: dawidsoon6 »

Dzięki Kris za uznanie ;)
Błotniki to masakra była, składały się z wielu osobnych części instrukcja każe je do czoła sklejać. Jakoś to ulepiłem i zalałem cyjanoakrylem a potem szlifowałem. Następnie psiknąłem podkładem i znowu szlifowałem potem szpachlowałem trochę i szlif kolejny. Myślę że lepiej by było je najpierw wyszlifować a potem przykleić. Wyszły trochę nie równe no ale..., ukryje się to malowaniem i weatheringiem.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: rilian »

Myślę, że oryginalne nie wyglądały lepiej ;)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: dawidsoon6 »

Pojazd stanął na własnych kołach. Niedługo koniec składania i w końcu się zabiorę za oceniane tu malowanie. Koła i miotacz ognia to kopie żywiczne z rubiconowego T-26. Nie wiem czemu w boxie z czołgiem były koła ale można je fajnie wykorzystać. Miotacz ognia jest improwizowany gdyż nie znalazłem nigdzie w sieci zdjęć tego pojazdu z zamontowaną wspomnianą bronią. Być może powinien być krótszy.
Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: Telamon »

Robi się całkiem fajnie.
Choć za samego BA-20 z miotaczem ognia można stracić przeciwników do gry. :P
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: rilian »

Za każdym razem jak spotykałem pojazd z miotaczem, to nic biedak nie robił. Zmniejszony zasięg i konieczność rzutu na trafienie robi z niego zwyczajny wóz, jak każdy inny. Akurat BA, faktycznie jest kozacki, bo ma recce i jest tani, ale nie jest już tak gięty, jak był :)

Model wygląda na pewno nie gorzej niż żywiczny odpowiednik od Warlorda :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: Telamon »

Jest tani, opancerzony, nie zjada slotu czołgów, ma recce. Do tego z racji iż to pojazd kołowy potrafi bardzo szybko przemieszczać się po stole. Szczególnie gdy ma dostęp do drogi.
Wówczas do zasięgu miotacza (12 cali) trzeba doliczyć zasięg poruszania się (12-24 cali).
Ten pojazd jest zmorą każdej armii, która ma ograniczony dostęp do środków ppanc. Nawet panzerfaust ma zbyt krótki zasięg. Jeden dobry strzał z miotacza i oddział weteranów wyparowuje... kiedyś taki BA-20 zniszczył praktycznie całą moją armię (4 drużyny wetów japońskich). Nie mogłem mu nic zrobić... bo uciekał "recce", a gdy już go dogoniłem to nie przebiłem bagnetami jego skromnego pancerza.

Warlord robi FAI, a nie BA-20.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: rilian »

Z tym, że te wszystkie wymienione cechy ma również wersja z KMem. Do podobnych wozów mają dostęp prawie wszystkie armie. Nie twierdzę, że to słaby wóz, jest super, ale też nie wygrywa już sam bitew (podejrzewam, że przytoczona przez Ciebie miała miejsce w pierwszej edycji gry, albo ktoś miał ultra fart w kościach). Standardowo taki koleżko ma -1 za ruch i -1 za daleki zasięg, więc trafia na 5+, pojedynczym strzałem, z którego musi wykulać na d6 jakąś konkretniejszą liczbę, żeby narobić dużych strat, a potem jeszcze sprawdzić, czy nie skończyło się paliwo. Także tak, potencjalnie jest bardzo groźny, ale na przykład z moich doświadczeń miotacze obecnie robią niewiele. Oczywiście mogłem mieć po prostu fart, albo ty pecha ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: Telamon »

Przytoczona przeze mnie bitwa miała miejsce w drugiej edycji. 700pkt, Japonia vs Związek Radziecki. Do tego starcia w ogóle nie pamiętałem o istnieniu tego pojazdu i zakładałem iż sowieckie samochody pancerne nie mogą wywołać aż tak bardzo niszczycielskich szkód. Zatem moja armia nie została przeładowana bronią ppanc. (Type 97 i samobójca ppanc).
Czołg zajął się czołgiem wroga (T-34), a samochód z łatwością wymanewrował samobójcę. Potem zaczęło się wypalanie bo np. miotacz ognia ignoruje cover piechoty. Ponosi minusy za zasięg i ruch czyli trafia najgorzej na 5.
Trafiony oddział zawsze musi testować morale (z otrzymanymi pinami) i to najczęściej kończy się dla niego katastrofą.

Przy czym mówię o tym konkretnym przypadku - kołowy, opancerzony miotacz ognia z recce. Gdyby to była wersja z lmg / mmg to w ogóle nie wyrządziłaby poważniejszych strat. Pancerny z reguły nie ma recce i jest powolny (a do tego zjada slot czołgu - za wyjątkiem L6/40). Pieszy ma krótki zasięg i łatwo go zdjąć.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: Sarmor »

Momencik, czy ja dobrze rozumiem, że w Bolt Action jest BA-20 z miotaczem płomieni? :o Brzmi jak jakaś fantastyka...
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [5] BA-20

Post autor: rilian »

...czyli wychodzi na to, że to ten drugi przypadek: ktoś miał mega fart w kościach, albo Ty pecha. Przez 6 tur gry taki samochodzik statystycznie trafia 1/3 razy, czyli 2, z czego statystycznie powinien trafiać po 3 ludziki, czyli statystycznie zabijać 5 ludzików w bitwie, zakładając, że strzelił w każdej turze, również statystycznie w trakcie takiej bitwy raz skończyło mu się paliwo, mogłoby to być nawet w pierwszej turze;P. Zauważ, że zakładam, że pojaździk jest niezniszczalny i zawsze ma okazję strzelić (fakt, czasem mógłby mieć okazję wjechać na point blank, ale jeśli potem go nie pokarasz grając Japończykami, to już Twoja wina :P)

Na zasadzie takiej legendarnej bitwy, mój ampulomiot też jest wunderwaffe, bo zabił raz transporter opancerzony, oficera z pomagierem i drużynę 10 weteranów, wypakowanych bronią, czyli grając na małe punkty wybił pół armii wroga, a obaj wiemy, że ampulomiot nie jest czymś, co samo wygrywa bitwy ;)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XIX] [5] BA-20 [GOTOWE]

Post autor: dawidsoon6 »

Oto efekt końcowy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XIX] [5] BA-20 [GOTOWE]

Post autor: rilian »

Ekstra! :)
Na prawdę robi wrażenie!
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”