Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Noire
Chasseur
Posty: 19
Rejestracja: środa, 22 lutego 2017, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 17 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Noire »

Dziękuję wszystkim, którzy już od lat przyczyniają się do rozwoju tej świetnej inicjatywy. Tak organizatorom jak również sędziom i współuczestnikom.
Świetny pomysł z komentarzem jurorskim. To zdecydowanie przybliża nam ich punkt widzenia.
Dziękuję również za docenienie mojej pracy, jestem prawdziwie zaszczycony.
Byłem grenadierem, zanim zostałem marszałkiem.
Jean Lannes
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Torgill »

Noire pisze: czwartek, 18 lutego 2021, 00:00 Dziękuję wszystkim, którzy już od lat przyczyniają się do rozwoju tej świetnej inicjatywy. Tak organizatorom jak również sędziom i współuczestnikom.
Świetny pomysł z komentarzem jurorskim. To zdecydowanie przybliża nam ich punkt widzenia.
Dziękuję również za docenienie mojej pracy, jestem prawdziwie zaszczycony.
Gratulacje. Przyjedziesz do Wrocławia, to trzeba to będzie uczcić :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Rozstrzygnięcie remisu w kategorii 3 między de Morney i Telamonem

Ostatecznie wygrał Telamon, chociaż jak podkreślał dodatkowy juror (Paweł Zatryb) wybór był trudny.

Zatem w 3 kategorii:

2 miejsce - Telamon
3 miejsce - de Morney

Przy okazji dodam, że również przy remisie w kategorii 5 (między Telamonem a rilianem) o 2 miejsce Paweł wspominał, że wybór był bardzo trudny.

Gratuluję Wam oboje!

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie z wynikami, które nastąpiło z mojej winy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Telamon »

Ok, przyjąłem do wiadomości. ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Co tu dużo mówić, masz szczęście do Pawła jako dodatkowego jurora - dwa remisy z bardzo dobrymi pracami, i oba wygrałeś :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: miszczu »

Nie wiem jak inni..

Jednak osobiście, przyznam że obserwując kolejne zamieszanie z Telamonem w roli głównej czuje już mocny przesyt.. :/
Podwys
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 28 stycznia 2021, 08:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Podwys »

Wielkie dzięki za samą inicjatywę konkursu, oraz super organizację - naprawdę czapki z głów. Jestem bardzo miło zaskoczony że moja praca znalazła się tak wysoko, a w dodatku udało się zgarnąć super nagrodę losową. Jeśli odbędą się następne edycje konkursu to na pewno wezmę w nich udział ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Telamon »

Raleen pisze: czwartek, 18 lutego 2021, 08:51 Co tu dużo mówić, masz szczęście do Pawła jako dodatkowego jurora - dwa remisy z bardzo dobrymi pracami, i oba wygrałeś :).
Co mnie bardzo ucieszyło. ;)

Hmmm... Może w następnej edycji wystartuję też w kategorii I. Dla towarzystwa... Tylko nie mam bladego pojęcia skąd wziąć stare i ładne modele do OiM. Szczególnie Moskiewscy Rajtarzy przypadli mi do gustu.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Umpapa »

Gratuluję wszystkim Zwycięzcom i Uczestnikom! Szczególnie cieszy obecność tak wielu nowych Uczestników. Poziom BARDZO wyrównany. Ciekawe objaśnienia, zarówno historyczne jak i malarskie. Cieszą samoróbki.

Podziękowania Sponsorom. Zwłaszcza tym prywatnym.

Bardzo dziękuję Jurorom, również za czas poświęcony (ku chwale hobby) na napisanie (obszernych i dokładnych) komentarzy.

Z mojej strony: prawie żadnych problemów, czysty fair play. Formuła "kartki z nazwą konkursu" się sprawdziła. Oby tak dalej. Do zobaczenia w następnej, jubileuszowej (czyli specjalnej! ;)) edycji.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Ogmios »

To na koniec zbiorcze zestawienie. Mi by się marzyły punkty dawane w odwrotnej kolejności miejsc, w sensie ostatnia praca 1pkt, miejsce wyżej 2pkt, każde kolejne +1 aż do pierwszego, które maksuje ilością uczestników. Na pewno ładnie by to zróżnicowało doły tabeli. Mamy też takie sytuacje, jak w kategerii 2, gdzie praktycznie urywam punktami unicornowi szansę na 3 miejsce. Zliczanie z pomocą arkusza nie byłoby trudne, ale niewątpliwie jury miałoby więcej roboty.
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Gratulacje płyną także ode mnie. Byłem w rozpaczy widząc tak dużo świetnych prac, a tak mało punktów do przyznania. Musiałem stosować brutalną selekcję na rampie, a i tak ostatecznie mi zostawało z 6 prac, które musiały mieć podium. A miejsca tylko 4.
I co teraz? ;)

Samo komentowanie to też małe wyzwania, aby cokolwiek treściwego powiedzieć i się nie powtarzać. I jak wytłumaczyć prosto w oczy, czemu świetna praca nie zwyciężyła? :)

Pytania bez odpowiedzi.

Dziękuję pozostałym sędziom i naszym organizatorom. Mogę po raz kolejny pogratulować i jeszcze raz gratulować! Tutaj nie ma słabych prac.
Myks
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 22 lipca 2019, 16:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 30 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Myks »

Gratulacje wszystkim zwycięzcom :) Poziom w tej edycji był strasznie wysoki, ale dzięki temu było dużo wspaniałych prac do obejrzenia :)
Dziękuję organizatorom za dobrą zabawę, jak również sędziom, którzy szybko wydali oceny i komentarze, mimo, iż wybór prosty nie był :)
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Gusła »

Czołgiem ludziska!
To i ja się dorzucę do podziękowań. Był to mój PIERWSZY UKOŃCZONY konkurs na forum strategie (a nawet nie od tej kategorii zacząłem tą edycję) i jak na „debiut ukończeń” udało się rewelacyjnie, gdyż pierwsze miejsce ogromnie cieszy i motywuje aby w innych edycjach wziąć się w garść i może spróbować skończyć dwie kategorie. Wielkie dzięki dla organizatorów, jurorów, uczestników i sponsorów. Jeszcze przeglądając kategorie które mnie interesowały (I i IV) odniosłem wrażenie, że tutaj spokojnie można wyciągnąć jeszcze jedną kategorię, a wiadomym, że królową pola bitwy jest artyleria, to może zasługuje na swoją kategorię, bo tematów trochę jest. XVII wiek, okres Napoleoński i II wojna światowa to dość szerokie spektrum tematu, które jest wykorzystywane przez uczestników, ale niestety bez większych sukcesów, gdyż w kategorii pierwszej to za mało aby kilku „operatorów działa” miało konkurować z całymi oddziałami świetnie pomalowanych figurek a w kategorii IV jedno/dwa/trzy/... działa to znacznie za mało aby iść w konkury z bronią pancerną, okrętami czy innymi bardziej złożonymi od armaty pojazdami. Myślę też, że wrzucanie wszystkich „skali” do jednej kategorii będzie mocną niesprawiedliwością bo wtedy skala 28mm zdominuje kategorię...I jak tu organizatorzy mają wszystkich zadowolić, prawda :D Jeszcze raz wielkie dzięki za waszą tytaniczną pracę!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: Raleen »

Mamy jeszcze kilka nagród do rozdania, ponieważ rilian zrezygnował z nagród w tej edycji i prosił nas by rozdać je wśród innych uczestników lub przenieść na przyszłą edycję. Podobnie Ogmios co do modelu samolotu, który wygrał w losowaniu. W związku z tym, po naradzie z Umpapą, postanowiliśmy następująco:

1. Nagroda zestaw terenów „Old Basing Factory Kit” (sponsor: Micro Art Studio) wędruje do dawidsoon6.
Wystawił on w tej edycji aż 4 ukończone prace, które w większości oceniamy wysoko (co znalazło także odzwierciedlenie w ocenach i komentarzach jurorów). Urzekł nas zwłaszcza kartonowy BA-20 w skali 28 mm, wystawiony w 5 kategorii. Zatem z tych dwóch powodów uznaliśmy, że ta nagroda powędruje do niego.

2. Nagroda książka od wydawnictwa Erica (sponsor: wydawnictwo Erica) trafi w ręce darekpwl.
W tym przypadku chcieliśmy docenić osoby, które zawarły w swoich pracach komentarze historyczne i trochę bardziej się przyłożyły prowadząc swój wątek konkursowy. Tak właśnie było w przypadku tej pracy (warto zajrzeć do spoilerów w wątku). Pewien wpływ miał też wybór tematu i fakt, że nagroda koresponduje z tematyką pracy (jest to książka o tematyce średniowiecznej, więc sądzimy, że przyda się nagrodzonemu zdecydowanie bardziej niż innym). Było kilka innych prac, gdzie znalazły się wartościowe komentarze historyczne, a także dotyczące techniki malowania, ale ich autorzy w zdecydowanej większości otrzymali już nagrody, najczęściej dużo bardziej okazałe.

3. Nagroda model samolotu (sponsor: Arma Hobby) idzie do fidora111.

W przypadku tej nagrody zrobiłem losowanie wśród wszystkich pozostałych uczestników, którzy nie otrzymali żadnej nagrody. Brałem pod uwagę liczbę ukończonych prac, zatem ci, którzy ukończyli 2 albo 3 prace, mieli odpowiednio 2 albo 3 szanse. Kości wskazały tym razem na fidora, więc do niego powędruje samolot.

Co do pozostałych nagród, zdecydowaliśmy, że przechodzą na następną edycję konkursu. Okazało się, że możemy mieć drobne zawirowania (i w konsekwencji opóźnienia) jeśli chodzi o odbiór modeli samochodów pancernych, a chciałbym w miarę szybko i sprawnie zakończyć rozdanie nagród, stąd taka decyzja.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XIX edycji

Post autor: miszczu »

Pytanie z innej beczki. Kiedy przewidywana jest kolejna edycja konkursu (przybliżony czas oczywiście)

W głowie zaświtało coś specjalnego na ta okazję ;)
I ciężko się powstrzymać przed rozpoczęciem pracy ;)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”