[XX] [1] Thureophoroi dla Armii z Baktrii, 15mm, Xyston [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: [XX] [1] Thureophoroi dla Armii z Baktrii, 15mm, Xyston [GOTOWE]

Post autor: Majbach »

Dziękuję bardzo za komentarze i ocenę jurorom!
Chciałbym odpisać na kilka uwag jakie się pojawiły.

sgr:
"Jedyne do czego się muszę przyczepić (i czego samemu nigdy mi się także nie chce robić) to nieusunięte linie podziału. Widać je szczególnie na hełmach. Przy tej klasie modeli szkoda, że ich nie usunąłeś. Podsumowując – piękne modele!"

Faktycznie, te linie podziału są widoczne, ale głównie na zdjęciach. Starałem się je usuwać, ale nie w każde miejsce udaje się dotrzeć bez uszkadzania modelu. Trochę mam wrażenie, że płacę tutaj za zdjęcia robione potężnym makro, ale zarzut rozumiem w pełni :)

rilian:
"Klasa! Jedyne co trochę boli w odbiorze wizualnym, to powtarzalność modeli. Wiem, że oddziały o zunifikowanym umundurowaniu i uzbrojeniu zawsze będą sprawiać takie wrażenie, ale przydałby się jakiś element odróżniający, choćby jakieś zarysowanie na którejś tarczy, czy odrobinę kurzu/błota na płaszczu, może jakieś rozdarcie…?"

Cóż - rzecz gustu. Ja lubię moje modele figurek czyste i bez kurzu itp :) Są różne szkoły i różne podejścia, szanuję różnice zdań. Nic nie poradzę na unifikację, mogę jedynie następnym razem wystawić lekką jazdę baktryjską - tam to kolorów nie braknie, pozy zróżnicowane i ogólnie powinno być bardziej efektownie pod kątem podniesionego problemu. Ale brudu dalej nie będzie ;)

Greebo
"3 pkt: Majbach – Thureophoroi dla armii z Baktrii (skala: 15 mm, producent: Xyston Miniatures)
Widać spory potencjał, ale mały minus za brak cieniowania, natomiast plus za tarcze."

Jakby to ująć dyplomatycznie... Czy my patrzymy na te same modele? Zarzut dla mnie jest, eufemistycznie pisząc, niepojęty... Mam szczere poczucie, że miało miejsce jakieś nieporozumienie....
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”