[XX] [1] Szwabscy oraz Bawarscy wojownicy piesi, QR Miniatures

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

[XX] [1] Szwabscy oraz Bawarscy wojownicy piesi, QR Miniatures

Post autor: Gusła »

Czołem Panowie!
No to startujemy ponownie! Tym razem na warsztat wpada 36 figurek przedstawiających pieszych wojowników Szwabskich oraz Bawarskich, walczących pod chorągwiami Świętego Cesarstwa Rzymskiego (czyli po prostu Niemców ;) ), naszej rodzimej firmy QR Miniatures, jednostki będą robione pod system Mortem et Gloriam. Jako, że staram się iść z hasłem „grasz tym, co widzisz” to musiałem zacząć od małego przearanżowania figurek, większość była uzbrojona w miecze oraz topory, a moja jednostka (Dismount Swabians or Bavarians) ma na wyposażeniu „Short Spear”, toteż musiałem poucinać niedrzewcowe bronie, które dało się wygodnie wyciąć, nawiercić dłonie i powklejać włócznie wykonane ze szpilek. Sama armia wpisuje się w okres „wczesnego średniowiecza” lub używając bardziej piarowego sloganu „ery wikingów”, stąd figurki dobrałem z zestawów wikingów oraz Niemców Hodonowych, Niemcy jako styk kilku kultur nie mieli swoich „charakterystycznych cech” uzbrojenia czy ekwipunku, stąd spotkałem się wyglądowo gdzieś pomiędzy wojownikami skandynawskimi a tymi zamieszkującymi Normandię.

https://zapodaj.net/images/dd21b287c4ff4.jpg
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: [XX] [1] Szwabscy oraz Bawarscy wojownicy piesi, QR Miniatures

Post autor: Raleen »

Bardzo się cieszę, że figurki QR Miniatures zaistnieją w konkursie.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XX] [1] Szwabscy oraz Bawarscy wojownicy piesi, QR Miniatures

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”