[XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

[XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT [GOTOWE]

Post autor: dawidsoon6 »

Zgłaszam do konkursu zdobyczny francuski czołg Char B1 który to Niemcy na miotacz ognia mobilny przerabiali i zwali Flammpanzer B2(f). Model papierowy przeskalowany (89%) z radzieckiej wersji strony World of Tanks: https://worldoftanks.ru/ru/media/10/?page=1
Jest w rozpiskach na Stalingrad więc w moich obecnych klimatach, może się przydać

Obrazek

W środek daję zawsze jakieś obciążenie, lubię jak model czołgu trochę waży. I tu tak zrobiłem ale jak ten głupi zalałem gipsem zbyt mokrym i to co na zdjęciu już nie istnieje. Zrobiłem od nowa bryłę główną. Kiedy ja się nauczę :P już kilka razy tak mi sie papier pogiął od zalewania gipsem. Jakieś lepsze wypełnienie muszę znaleźć na przyszłość.
Obrazek

Zawsze trochę "waloryzuję" ten papierowy model. Bo jeśli chcę go potem malować podkładem to wszystkie nadrukowane elementy znikną. Robię więc wgłębienia w miejscu nitów i linii podziału blach. Zawsze tam jakiś wash w tych rowkach zostanie. Oraz dorabiam elementy które są tylko nadrukowane. jakieś narzędzia, włazy, zawiasy, wypukłe blachy. (Nie wszystkie ;)). Dobrze jest mieć model wydrukowany dwa razy i wycinać sobie elementy wystające. Np. ta owalna blacha z przodu w miejscu gdzie będzie miotacz, była tylko płaskim nadrukiem więc wziąłem ją z zepsutego wcześniej modelu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 lipca 2021, 19:14 przez dawidsoon6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Icmrg
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2014, 09:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 28 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: Icmrg »

Jakieś lepsze wypełnienie muszę znaleźć na przyszłość.
Może taśma ołowiana? Kosztuje grosze, powinna być dostępna w każdym szanującym się sklepie wędkarskim.
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: ink »

Albo po prostu srubki albo podkładki metalowe.
Ty jak zwykle jak z jakimś modelem wyjedziesz to sie czuje jak prostak używając już zrobionych modeli :D
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: Umpapa »

Imponująca technika modelarska.

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: dawidsoon6 »

Ołowiu mam pod dostatkiem tu w Irlandii ciągle to na dachy dają. Z tym że ja lubię mieć wypełnione te komory bo waga się równo rozkłada i jednak trochę to bryłę wzmacnia. Model wypełniony cały ołowiem byłby za ciężki, tak samo ze śrubkami. Poza tym trzeba by je jakoś posklejać żeby grzechotki nie zrobić. Może następnym razem spróbuję wcisnąć tam klej montażowy z tubki czy jakiś inny filler ,albo mam taki gotowy gips który trochę mi już zasycha i może on tyle wody nie odda w papier. A może żywica dwuskładnikową z dużym dodatkiem wypełniacza akurat mam taki zestaw. Ale w sumie z tej żywicy przy schnięciu też się jakiś "olej" wydziela. Hymm trudna sprawa :) O wiem może zasypię piaskiem i naleje kleju CA, to nie powinno zaszkodzić nijak papierowi. Może będę warstwowo zasypywał żeby klej wszędzie się dostał. Chyba to będzie najbezpieczniejsze. Sorry że tak się rozpisałem ;)
Dzięki za "podziw" :P i akceptację projektu. Zobaczymy jak pójdzie tym razem z moim papierzakiem.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: rilian »

Gips w moim mniemaniu to jeden z najgorszych wyborów, bo oparty na wodzie. łatwy w obsłudze, ale akurat do papieru nigdy nie stosowałem. Zawsze dawałem podkładki pod śruby lub monety klejone na klej polimerowy (ja od zawsze do papieru używam UHU). Można spokojnie wagę rozkładać w dowolny sposób i nie trzeba przecież kleić tego po sam rant komory w kadłubie, żeby gąsienice się nie zgniotły pod ciężarem;) Klej nie wsiąka w papier i klei z grubsza wszystko poza styropianem/styrodurem, które rozpuszcza. Sam w sobie jest ciężki, ale nie użyłbym go jako wypełnienia, bo jest za drogi, za długo by to schło i za długo mi śmierdziało (choć zapach nie jest aż tak agresywny). Dla równomiernego rozłożenia masy, bo widzę, że wybredny jesteś, można też kleić do ścianek lub sufitu:)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: dawidsoon6 »

No wieem że ten gips jeszcze taki lejący się to była głupota ;). Faktycznie muszę się zaprzyjaźnić z tym klejem polimerowym i budasiem bardziej bo nie namaczają papieru.

A tu mała wizualizacja waloryzacji :P. Po lewej element oryginalnie wydrukowany po prawej "uwypuklony.:
Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: dawidsoon6 »

WIP
Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: dawidsoon6 »

Powoli do przodu. Dziś dodałem wydech lewarki i antenę.
Obrazek

Znalazłem fajną stronę ze zdjęciami modelu 3d tego czołgu z WoT-a. To dokładnie ta wersja którą robię. Pomaga mi to bardzo w pracy, choć wiem że to średnie źródło historyczne.
https://hora-hora.artstation.com/projects/zAxxAZ
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: rilian »

Wbrew pozorom to nie najgorsze źródło historyczne. Twórcy gry opierają się na eksponatach muzealnych (a WoT organizuje wspólne eventy zarówno z Kubinką, jak i z Bovington i współpraca jest dość ścisła) i jest sztab osób, które pracują nad tym, żeby ten model był "prawidłowy". Nowsze czołgi są wprowadzane nawet przy użyciu skanera 3d, wprost z eksponatu, więc odpowiadają rzeczywistości w 100%. Jak Ci zbraknie ujęcia z którejś strony, to mam ten sprzęt w garażu, mogę zrobić screena ;)

Jeśli Ci to pomoże, to służę (raczej kiepskimi) fotkami, które udało mi się cyknąć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z tego co wiem, ten konkretny egzemplarz był wykorzystywany przez Niemców, stąd niewielkie różnice w kształcie przodu kadłuba, przy wizjerach kierowcy, względem wersji oryginalnej. Muzeum "przywróciło" go częściowo do francuskich standardów.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: dawidsoon6 »

Dzięki dobrze wiedzieć tka podejrzewałem że eksponaty pewnie oglądają w trakcie prac nad czołgami do gry. czyli nie jest tak źle.
Dzięki też za fotki przydadzą się. W grze też sobie ten czołg oglądałem ale wersję francuską tylko (bo chyba niema tej niemieckiej?) i różnią się dość mocno. Potem znalazłem tę stronkę co podałem wyżej.
Problem jest jeden jeszcze, ani twoje zdjęcia ani te screeny nie pokazują jak powinien wyglądać miotacz ognia montowany zamiast tej "grubej rury". Podobno był taki sam jak we flampanzer II Flamingo, musze poszperać jeszcze po internetach aczkolwiek zrobię to pewnie z drucika lub cienkiej rurki(igły) i tyle ;).

Edit:
No to długo się nie naszukałem Google wywaliło mi w wynikach książkę ospreya w pdf o flampanzerach niemieckich, na stronie 15 jest ten mój B2(f) z ładnie pokazanym miotaczem. Swoją drogą strasznie gruba rura to też jest spodziewałem się cienkiego kijaszka.
https://backup.kjeks.io/Screenshots/Osp ... 0%9345.pdf

Edit2:
Faktycznie na zdjęciach z książki widać że nad flamerem tez jest wizjer na jednych tylko szpara na innym nadbudówka cła dodana z pancernym wizjerem. I ten miotacz też jest jakoś tak zamontowany nieruchomo na dodatkowej płycie zdaje się. Chyba będę musiał mój czołg trochę przerobić.
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 14 czerwca 2021, 22:29 przez dawidsoon6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: rilian »

Możesz poszukać zdjęć modelu Italerki do Bolta, tam są dwie 3 wersje do sklejenia, w tym 2 z nich to właśnie te niemieckie z miotaczem. A w grze ten niemiecki bywa dostępny tylko czasem, od święta, ale też nie ma miotacza, tylko zaślepkę.

Jakbyś był z 3-miasta to bym Ci podrzucił bitsy po moim Char, tam jest ów miotacz. Teraz już młoda śpi, ale jak będę pamiętał, to jutro poszperam, znajdę te bitsy i zrobię zdjęcie, jeśli chcesz.

Tutaj są screeny instrukcji. Według Italerki jedna wersja miała niewielką rurę zamiast armaty, trochę podobną do KMu, a druga wersja miała taką jakby mini wieżyczkę, jak flamingo II.
https://www.mojehobby.pl/products/Char- ... lery_start

...z resztą widzę, że w necie nie brakuje zdjęć tego wozu w obu wersjach miotacza :)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: dawidsoon6 »

Hymm faktycznie dwie wersje miotacza :P. O rety ile to się można ciekawych rzeczy dowiedzieć ;)
Zdjęcia możesz mi zrobić aczkolwiek w tej skali to co ja mogę zrobić? Wezmę jakąś rurkę okleję oszlifuję trochę i będzie. Łoże to kulowe jakoś spróbuję odwzorować żeby to przypominało oryginał i tyle.
Dzięki za pomoc :)

Edit:
Kurcze zdało by się dowiedzieć które wersje w Stalingradzie były. Jeśli te pierwsze to musiałbym ten dziwny miotacz na wieżyczce zrobić. Jeśli masz tego bitsa to faktycznie zdjęcia się mogą przydać.
Edit Edita:
Chyba z tymi czołgami pod Stalingradem to warlordzi trochę pofantazjowali. To przynajmniej na Barbarossę zrobię te wersję wcześniejszą.

Edit2:
o tutaj to widać w miarę:
Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [6] Flammpanzer B2(f) Model papierowy od WoT

Post autor: dawidsoon6 »

Kaczuszka dostała łepek i trochę narzędzi po bokach.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”