[XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
arekarkadiusz
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2019, 09:49
Has thanked: 43 times
Been thanked: 33 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM]

Post autor: arekarkadiusz »

Trzecie posiedzenie... Po zrobieniu zdjeć widać do poprawy złote elementy i mogę brać się za podstawki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 sierpnia 2021, 00:29 przez arekarkadiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
arekarkadiusz
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2019, 09:49
Has thanked: 43 times
Been thanked: 33 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM]

Post autor: arekarkadiusz »

Oddział harcowników w skali 15 mm, gotowy do gry w zgrupowaniu Chmielnickiego. Do bitki i do wypitki. Ja już więcej w tej skali nie wycisnę, chyba że z podstawkami... Psy drukowane w 3d. Wszystkie modele są konwertowane i mają dorobione hajdawery kozackie, oraz część z figurek została pozbawiona broni na rzecz napitków. Jak by się ktoś pytał z kąd na Zaporożu wino w butelkach to jest to wino złupione na Lachach, albo zrabowane w kościołach.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 21 sierpnia 2021, 21:34 przez arekarkadiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM]

Post autor: Raleen »

Gratuluję ukończenia pracy w wielkim stylu :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
arekarkadiusz
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2019, 09:49
Has thanked: 43 times
Been thanked: 33 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM]

Post autor: arekarkadiusz »

Raleen pisze: sobota, 21 sierpnia 2021, 21:32 Gratuluję ukończenia pracy w wielkim stylu :)
Bardzo dziękuję
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: twhistoria »

Bardzo ładnie to wyszło. Mam jednak pytanie. Czy w tej edycji czarne tło jest dopuszczalne?
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: Raleen »

Co do tła swego czasu zapadły takie ustalenia, że jest dopuszczalne, ale autor pracy musi brać pod uwagę, że któryś z jurorów poprosi o pokazanie jej na innym tle i wtedy dobrze byłoby gdyby miał zdjęcie pracy na innym tle. Nie musi takiego zdjęcia pokazywać jeśli nie chce albo nie może go zrobić, natomiast wtedy musi się liczyć z tym, że może to negatywnie wpłynąć na ocenę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
arekarkadiusz
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2019, 09:49
Has thanked: 43 times
Been thanked: 33 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: arekarkadiusz »

A czemu kolor tła budzi zastrzeżenia?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43397
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: Raleen »

Są tacy, którzy twierdzą, że gorzej widać figurki, pozwala ukryć pewne rzeczy itp. Dopóki żaden z jurorów nie ma uwag, nie ma to żadnego znaczenia. W praktyce jeden z jurorów jakiś czas temu przywiązywał do tego wagę i dlatego temat się pojawił, ale osoba ta obecnie nie jest jurorem.

Ewentualnie dla świętego spokoju możesz dodatkowo wrzucić wersję na innym tle jeśli masz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
arekarkadiusz
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2019, 09:49
Has thanked: 43 times
Been thanked: 33 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: arekarkadiusz »

Raleen pisze: niedziela, 22 sierpnia 2021, 08:21 Są tacy, którzy twierdzą, że gorzej widać figurki, pozwala ukryć pewne rzeczy itp. Dopóki żaden z jurorów nie ma uwag, nie ma to żadnego znaczenia. W praktyce jeden z jurorów jakiś czas temu przywiązywał do tego wagę i dlatego temat się pojawił, ale osoba ta obecnie nie jest jurorem.

Ewentualnie dla świętego spokoju możesz dodatkowo wrzucić wersję na innym tle jeśli masz.
Spróbuję zrobić jeszcze na szarym tle, ale metodą prób błędów zauważyłem, że mój telefon najwierniej oddaje kolory na czarnym tle... Jak robię na tle innego koloru to ten kolor tła bardzo ładnie wychodzi na zdjęciu, a kolory figurek są za to nijakie.
elt
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2018, 20:11
Has thanked: 100 times
Been thanked: 119 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: elt »

Coś pięknego, tak należy malować :P Idę skasować swoją pracę :P
arekarkadiusz
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2019, 09:49
Has thanked: 43 times
Been thanked: 33 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: arekarkadiusz »

elt pisze: niedziela, 22 sierpnia 2021, 14:22 Coś pięknego, tak należy malować :P Idę skasować swoją pracę :P
Dzięki
W tej edycji mimo pokusy postanowiłem nie iść na ilość.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: rilian »

Nie mam pytań...
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: Gusła »

MOIM ZDANIEM, figurki są pomalowane świetnie i w opozycji do tego zdjęcia są zrobione bardzo źle, a szkoda, bo taka praca wymagałaby znacznie lepszej oprawy finałowej ;). Nie ma w nich światła, przejrzystości, czytelności, cienie modeli malowane pędzlem zlewają się z tłem, przez co nie wygląda to wszystko na wymalowane a raczej jak cienie wynikające z tej wszechobecnej czerni i braku odpowiedniego naświetlenia, podstawki przez to wyglądają jakby ziemia była malowana na czarno a kilka zdjęć nawet jakby miało jakiś czerwony filtr nałożony. Przy takim zaciemnieniu zdjęć figurka traci też na takim fajnym „ataku detalami”, nie ma nic co by skupiało wzrok i tworzyło jakoś wokół tego figurkę.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: rilian »

Chciałem napisać mniej-więcej to samo, post wyżej, ale przypomniałem sobie, że jako juror, nie powinienem... Skoro już ktoś z uczestników zwrócił na to uwagę, to dodam pod spodem plusika do wypowiedzi Gusła. W 100% się zgadzam.
arekarkadiusz
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 27 czerwca 2019, 09:49
Has thanked: 43 times
Been thanked: 33 times

Re: [XX] [1] Kozaccy Harcownicy [OiM] GOTOWE

Post autor: arekarkadiusz »

Gusła pisze: poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 07:58 MOIM ZDANIEM, figurki są pomalowane świetnie i w opozycji do tego zdjęcia są zrobione bardzo źle, a szkoda, bo taka praca wymagałaby znacznie lepszej oprawy finałowej ;). Nie ma w nich światła, przejrzystości, czytelności, cienie modeli malowane pędzlem zlewają się z tłem, przez co nie wygląda to wszystko na wymalowane a raczej jak cienie wynikające z tej wszechobecnej czerni i braku odpowiedniego naświetlenia, podstawki przez to wyglądają jakby ziemia była malowana na czarno a kilka zdjęć nawet jakby miało jakiś czerwony filtr nałożony. Przy takim zaciemnieniu zdjęć figurka traci też na takim fajnym „ataku detalami”, nie ma nic co by skupiało wzrok i tworzyło jakoś wokół tego figurkę.
Zdjęcia nie są idealne to wiem, ale nie wiem jak technicznie to poprawić.
A może masz przyciemniony wyświetlacz w telefonie lub monitorze i stąd takie kiepskie odczucia?
Ja moje zdjęcia mogę oglądać dopiero na maksymalnym rozjaśnieniu ekranu telefonu albo monitora wtedy dają radę, więc spróbuj proszę może rozświetlić wyświetlacz i daj znać czy to coś pomogło, bo nie wiem czy się wyrobię porobić lepsze.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”