[XX/XXI] [7] Fabryka [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

[XX/XXI] [7] Fabryka [GOTOWE]

Post autor: dawidsoon6 »

Witam, chciałbym zgłosić do konkursu projekt fabryki inspirowany tematyką stalingradzką do systemu Bolt Action. Będzie się składała z 4 modułów o łącznych wymiarach 36 na 70 cm. Proszę organizatora o akceptację tego większego wymiaru niż regulaminowy taki rozmiar pasuje mi do innych elementów na stole. W przypadku odmowy wybiorę na końcu połowę fabryki która będzie pracą konkursową o wymiarach 36x36cm.

Oto moje 4 kafelki, zrobione z MDF z naklejoną blachą ze starej obudowy komputera. Mam zamiar niektóre elementy w środku na magnes przyczepić.
Obrazek

Będę się wzorował na fabryce spod tego linku:
http://glasgowwarhog.blogspot.com/2019/ ... -2019.html

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 lutego 2022, 20:40 przez dawidsoon6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Fabryka.

Post autor: Raleen »

dawidsoon6 pisze:Witam, chciałbym zgłosić do konkursu projekt fabryki inspirowany tematyką stalingradzką do systemu Bolt Action. Będzie się składała z 4 modułów o łącznych wymiarach 36 na 70 cm. Proszę organizatora o akceptację tego większego wymiaru niż regulaminowy taki rozmiar pasuje mi do innych elementów na stole. W przypadku odmowy wybiorę na końcu połowę fabryki która będzie pracą konkursową o wymiarach 36x36cm.
Wymiary, które podałeś, jeśli spojrzeć na nie łącznie, nie odbiegają znacznie od zakładanych pierwotnie dla konkursu, a proponowana praca stanowi spójną, logiczną całość, więc akceptuję. Sam temat niewątpliwie ciekawy (jedna z pierwszych rzeczy jakie przychodzą do głowy jeśli chodzi o II wojnę światową i walki miejskie, obok Powstania Warszawskiego).

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: [XX] [7] Fabryka.

Post autor: miszczu »

O stara dobra stalowa linijka.
Teraz takich już nie produkuja.

Trzymam kciuki za projekt ;)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: dawidsoon6 »

Nieśmiałe początki:
Tap tap tap textura betonu.
Obrazek
IKEŁA sponsorem fabryki:
Obrazek
Pierwsze przymiarki:
Obrazek
Zmiana koncepcji na pojedyncze duże drzwi i szpachlowanie kolumn betonowych:
Obrazek

Edit:
Ponieważ linki do zdjęć wygasły wrzucam jeszcze raz kilka starych fotek z postępu prac:

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 grudnia 2021, 01:37 przez dawidsoon6, łącznie zmieniany 1 raz.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: Umpapa »

Świetny temat! Powodzenia! Jak najbardziej pasuje!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: dawidsoon6 »

Pytanie do organizatorów: wydaje mi się że nie skończę tej fabryki w terminie czy jeśli bym chciał przenieść ją do kolejnej edycji to w przerwie miedzy konkursami mogę coś przy niej robić? Czy kolejna edycja jak ostatnio rozpocznie się w listopadzie? I czy w takim razie w tej edycji może wziąć udział moja ukończona wieża ciśnień?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: Raleen »

Problem jest taki, że nie wiem czy w kolejnej edycji będzie kategoria terenowa. Obawiam się, że raczej nie będzie.
Natomiast samą wieżę ciśnień jak najbardziej możesz wystawić. Ja bym z jakimś małym dodatkiem ją wystawił.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: rilian »

Oj, wielce bym ubolewał, jakby ta kategoria miała zniknąć. Cieszy się kilkukrotnie większym zainteresowaniem niż pozostałe, dwie nowe kategorie i większym niż się spodziewałem...
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: Torgill »

rilian pisze: poniedziałek, 9 sierpnia 2021, 21:36 Oj, wielce bym ubolewał, jakby ta kategoria miała zniknąć. Cieszy się kilkukrotnie większym zainteresowaniem niż pozostałe, dwie nowe kategorie i większym niż się spodziewałem...
I second that :)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: dawidsoon6 »

Też będę bardzo zawiedziony jeśli ta kategoria zniknie nie tylko dlatego że mógłbym skończyć tą fabrykę, ale jak widać jest bardzo popularna i daje dużo możliwości i zabawy.
Oto co udało mi się ulepić i chyba już dużo więcej nie zrobię w tej edycji. Stan że tak powiem surowy. Należy dodać zniszczenia i wnętrze które w sumie nie mam pojęcia jak powinno wyglądać :) Wydaje mi się że ta fabryka traktorów w Stalingradzie nie produkowała czołgów a jedynie je naprawiała doraźnie w czasie walk? (Ale może to być też inna fabryka czołgów)Co tam się powinno znajdować? Jakie stanowiska pracy, jaki sprzęt i narzędzia? Czy te tokarki i frezarki ze zdjęcia poglądowego z początku wątku będą tam pasowały? Jeśli ktoś z odwiedzających coś wie i może się podzielić to będę wdzięczny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: unicorn »

Raleen pisze: wtorek, 3 sierpnia 2021, 13:26 Problem jest taki, że nie wiem czy w kolejnej edycji będzie kategoria terenowa. Obawiam się, że raczej nie będzie.
Oj nie tylko nie to :( - świetnie się bawiłem przy tej kategorii, i nabrałem ochoty na kolejne tereny

A co do fabryki - zapowiada się super - oby się udało dokończyć na czas
Z czego robione okna ? - gotowiec / wydruk 3D / samoróbka ?
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: dawidsoon6 »

Okna to wydruk własnego projektu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XX] [7] Fabryka

Post autor: Raleen »

Odblokowane do XXI edycji.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XX/XXI] [7] Fabryka

Post autor: dawidsoon6 »

Dzięki za odblokowanie. Mam już trochę dość tego projektu chyba mnie rozmiar przerósł, no ale jakieś postępy są.
Miedzy konkursami zaprojektowałem w tinkercad maszyny do obróbki skrawaniem a także kowadełko i barierki. Wydrukowałem i położyłem zielony kolor, będą jeszcze malowane dokładniej. Zrobiłem też ostatnio taki zakątek w rogu z toaletami i szatnią, a nad nimi podest i schodki. Dorobiłem trochę filarów i tych dachowych belek. Trzyma się to na magnesach ale nie najmocniej. Tak samo zresztą maszyny mają magnesy pod spodem. Właśnie z tymi filarami i dachem muszę coś wymyśleć, bo przy takim zagęszczeniu to jest mało grywalny budynek. Może podczas dodawania zniszczeń część z nich rozwalę i ułożę na podłodze albo usunę zupełnie.
Obrazek
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: [XX/XXI] [7] Fabryka

Post autor: Majbach »

dawidsoon6 pisze: czwartek, 16 grudnia 2021, 01:31 Dzięki za odblokowanie. Mam już trochę dość tego projektu chyba mnie rozmiar przerósł, no ale jakieś postępy są.
Niewątpliwie poszedłeś ambitnie... Dasz radę! Jesteś zwycięzcą! :D
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”