[XX] [7] Mazowiecka karczma [gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
rygor
Appointé
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 6 maja 2014, 21:57
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: [XX] [7] Mazowiecka karczma [gotowe]

Post autor: rygor »

Piękna praca.
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: [XX] [7] Mazowiecka karczma [gotowe]

Post autor: Sigwald »

Przepięknie zrobiony budynek, widać poświęcony czas i włożoną weń misterną pracę. Świetne szczegóły,urzekający bluszcz, beczułki dodające realizmu. Gratulacje. Naskładałem się tych pruskich budynków zawodowo w T4G, więc mam chyba niezłą skale porównawczą :)
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: [XX] [7] Mazowiecka karczma [gotowe]

Post autor: Silverhand »

Bardzo dziękujemy za ciepłe słowa, muszę przyznać, że napracowaliśmy się przy tym budynku. Ale nic dziwnego, bo dość późno zdecydowałem się na zrealizowanie tej makiety.
Domel82 pisze: piątek, 17 września 2021, 22:30 A z czego ten gont jest zrobiony?
To sklejka 0.4mm cięta pod wymiar, kupiłem na Allegro w "dziale" materiały modelarskie do wykonywania samolotów. Starałem się utrzymać w miarę realne proporcje polskich gontów, tj. ok. 25x70cm. W odróżnieniu od gontów zachodnich sąsiednie deszczułki nie leżą po prostu obok siebie tylko nachodzą jedna na drugą. Realnie powinny być łupane, tak, żeby jedna wchodziła w drugą, u nas są tylko nakładane na sąsiednie.
twhistoria pisze: wtorek, 7 września 2021, 08:20 A dlaczego ta karczma jest mazowiecka a nie pruska, pomorska, kaszubska, itd. skoro jest z muru pruskiego, raczej niespotykanego na Mazowszu?
Karczma jest mazowiecka ze względu na to, że zbieram do Sagi siły mazowieckie :P Choć warto zauważyć, że 'mur pruski' występował na terenie Polski już w średniowieczu (z resztą pod ten okres jest karczma), na długo zanim zaczęto go stosować na Prusach. To, że dziś widujemy więcej tego typu architektury w ww. regionach wynika ze zwyczajów budowlanych panujących kilka wieków później.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XX] [7] Mazowiecka karczma [gotowe]

Post autor: rilian »

Tak dla ścisłości, to według fachowej nomenklatury (przynajmniej tak mnie uczyli na studiach), to jest mur szkieletowy. Mur pruski to rodzaj muru szkieletowego, wypełniany gliną, najtańsza możliwa jego wersja. Często szkielet był wypełniany cegłą i to teoretycznie już nie jest mur pruski wtedy, choć po tynkowaniu z zewnątrz nie da się ich odróżnić.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”