[XX] [3] Afrika Korps drugie podejście [Gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

[XX] [3] Afrika Korps drugie podejście [Gotowe]

Post autor: Ogmios »

Kiepsko z czasem, ale zrobiłem sobie teraz tydzień luźny, może uda się coś pomalować na konkurs.
Wygrzebałem jeszcze trzech Niemiaszków, akurat minimum w tej skali. Figurki to prawdopodobnie Matchbox, albo podróbka.
Przetestujemy szary podkład, a potem się zobaczy, mają niski priorytet ukończenia. Jeśli się uda ukończyć, to można zobaczyć jak wyjdą bez podkładowania klejem, jak poprzednie były robione.
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 września 2021, 22:25 przez Ogmios, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: [XX] [3] Afrika Korps drugie podejście

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XX] [3] Afrika Korps drugie podejście

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XX] [3] Afrika Korps drugie podejście

Post autor: Ogmios »

Szary podkład okazuje się raczej biały i taki jakby latexowy, złazi całym płatem jak wikol.
Obrazek
Z grubsza zrobione, jeszcze piasek na podstawki i te szczegóły, które chce mi się zrobić.
Obrazek
Gotowe, podkład okazał się raczej ok. Specjalnej różnicy między poprzednią krytą klejem partią figurek nie stwierdziłem, moooże trochę gładsze były tamte, ale z drugiej strony tych nie skrobałem w podobnym stopniu jak tamte. Natomiast jest różnica w pspiechu, bo te robiłem na szybko i wyszły raczej gorzej niż tamte. Różnicy w tabeli mi to nie zrobi :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: [XX] [3] Afrika Korps drugie podejście [Gotowe]

Post autor: Mordred79 »

Fajnie. Tylko czy nie chciałeś ich na okrągłe podstawki nakleić jak Niemców na 1939? Oni też będą do CoC?
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: [XX] [3] Afrika Korps drugie podejście [Gotowe]

Post autor: Ogmios »

Mordred79 pisze: poniedziałek, 6 września 2021, 23:17 Fajnie. Tylko czy nie chciałeś ich na okrągłe podstawki nakleić jak Niemców na 1939? Oni też będą do CoC?
Bez podstawek, za duże figurki. Z nimi to sam nie wiem co zrobić. Mam trochę jeszcze innych "frakcji" z kampanii w Afryce, dałoby się w tej skali jakiegoś skirmisha zrobić, pojazdy kartonowe też są dostępne w zbliżonej skali. Na CoC za mało, ale da się dokupić tanio więcej podobnych paskud. Tylko ta skala za duża jak dla mnie. Na razie będę je malował w [3] kategorii, przynajmniej mam co wystawić. Jak się nazbiera więcej, to można myśleć co dalej.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”