Galeria prac XX edycji Konkursu

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Raleen »

Galeria prac XX edycji Konkursu na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=137

Tradycyjnie przyjmuję wszelkie uzupełnienia i reklamacje autorów. Jeśli wolelibyście jakieś inne zdjęcie zamiast tego, które dałem, albo jeśli coś pomyliłem lub przeoczyłem, proszę pisać (tutaj albo na PW).

W sumie mamy 65 ukończonych prac i 5 dodatkowych. W poprzedniej edycji były 63 ukończone prace i 1 dodatkowa, zatem pobiliśmy kolejny rekord.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Raleen »

Liczba prac w poszczególnych kategoriach:

Kategoria 1 - 11
Kategoria 2 - 4
Kategoria 3 - 20
Kategoria 4 - 9
Kategoria 5 - 4
Kategoria 6 - 7
Kategoria 7 - 10

Razem: 65

Ponadto 5 prac dodatkowych (poza konkursem) autorstwa riliana.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Telamon »

65 komentarzy, które musi sporządzić sędzia. Respekt.
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: War Elephant »

Ja do opancerzonych rajtarów prosiłbym czwarte, przedostatnie zdjęcie, na którym są wszystkie figurki.
Mateusz TOY SOLDIER
Caporal
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 12 września 2019, 09:23
Has thanked: 41 times
Been thanked: 17 times

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Mateusz TOY SOLDIER »

Gratulacje dla uczestników i organizatorów. Prosiłbym jedynie o podmianę "Zdobyta wieża Pantery" na: https://postlmg.cc/f3kFjB5q
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: rilian »

Czyżbym zgłosił najwięcej prac w tej edycji :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Raleen »

plusman pisze: środa, 8 września 2021, 20:10 Ja do opancerzonych rajtarów prosiłbym czwarte, przedostatnie zdjęcie, na którym są wszystkie figurki.
Podmieniłem, rzeczywiście, na tym zdjęciu całość wygląda lepiej, i jest wszystko.
Mateusz TOY SOLDIER pisze: środa, 8 września 2021, 21:49 Gratulacje dla uczestników i organizatorów. Prosiłbym jedynie o podmianę "Zdobyta wieża Pantery" na: https://postlmg.cc/f3kFjB5q
Podmieniłem zdjęcie i zmieniłem opis. Dołączam się do gratulacji dla wszystkich uczestników.
rilian pisze: środa, 8 września 2021, 22:02 Czyżbym zgłosił najwięcej prac w tej edycji :D
dawidsoon6 też zgłosił 5 prac, no i Ty trochę oszukiwałeś, bo pozgłaszałeś po kilka prac w tej samej kategorii ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Raleen »

Telamon pisze: środa, 8 września 2021, 18:47 65 komentarzy, które musi sporządzić sędzia. Respekt.
Jesteśmy realistami. Zarówno w poprzedniej edycji, jak i w tej nie mieliśmy (mówię o organizatorach) oczekiwania, że którykolwiek z jurorów będzie komentował wszystkie prace. Założenie było takie, że każdy z jurorów skomentuje 1-2 kategorie (w zależności od liczebności prac w danej kategorii), przy czym mogli więcej. sgr jako juror wykazał się zaangażowaniem i inicjatywą (chwała mu za to, bo komentarze były bardzo dobre) i skomentował wszystkie prace. Również Greebo skomentował więcej prac niż na niego przypadało, z tym, że on wolał skupić się na pracach, które zajęły miejsca na podium.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: rilian »

Ja miałem ambicje skomentować wszystko, ale poświęcając cały jeden dzień urlopu na potrzeby konkursu skomentowałem tylko połowę, także nie wyobrażam sobie, żeby ktokolwiek miał poświęcać 2, czy 3 dni pracy pisząc komentarze. Zresztą zauważyłem, że każdy kolejny mój komentarz robi się coraz bardziej trywialny i te ostatnie mogłyby okazać się 2 zdaniami bez specjalnych wniosków+_+
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Majbach »

Wszelkie komentarze na pewno byłyby docenione. Rozumiem że to wyzwanie i pod kątem czasu i nakładu pracy i osobiście wolałbym roztrzygniecie kilka dni później za to pelniesze. Niemniej najchętniej bym widział komentarze w sekcji terenowej. Nowa kategoria i trudniej może być się domyślić czemu praca została oceniona tak a nie inaczej. I mam ogromną nadzieję że ta kategoria pozostanie. 10 prac to bardzo dobry wynik, który był niezwykle pomocny (jak nie kluczowy) dla pobicia rekordu wystawionych prac w tej edycji :)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: rilian »

Terenową mam obcykaną już ;) Generalnie, już dwukrotnie pisząc komentarz zmieniłem decyzję co do punktacji, tak że pisanie komentarzy, doszukując się co jeszcze można by poradzić, czy poprawić zmusza do bardzo dokładnego przyglądania się i już dwukrotnie uświadomiło mi w trakcie pisania, że byłem niesprawiedliwy tu, czy tam, albo czegoś nie wziąłem pod uwagę, a teraz to zauważyłem, tak że pisanie komentarzy na pewno też pomaga w sprawiedliwej ocenie. Niestety ilość czasu na to potrzebna jest ogromna. Napisanie dwóch zdań zajmuje dobre kilka minut przyglądania się i rozkminiania...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Raleen »

W międzyczasie pojawiła się jeszcze jedna niewielka poprawka, co do skali jednej z prac. Gdyby coś jeszcze się nie zgadzało, zwłaszcza dotyczy to kategorii terenowej, dajcie znać. Ta kategoria jest wyjątkowo niestandardowa, a niestety nie zawsze miałem wszystkie informacje dotyczące prac, więc musiałem się tu i ówdzie domyślać.

Informuję też, że przydzieliliśmy już wraz z Umpapą dodatkowe punkty za treści historyczne i modelarskie oraz zaangażowanie w prowadzenie własnego wątku konkursowego, zgodnie z punktem 11 regulaminu konkursu:
11. a) Organizator może wziąć udział w ocenie prac. Traktowany jest wówczas jako dodatkowy juror. Ocenia wyłącznie zaangażowanie i wkład uczestników w prowadzenie ich wątków konkursowych na forum. Podczas oceny będą brane pod uwagę w szczególności:
- liczba zdjęć z przebiegu prac i zdjęć ukończonej pracy,
- komentarze dotyczące użytych farb i technik modelarskich zastosowanych przy tworzeniu pracy,
- komentarze historyczne dotyczące pracy.
b) Organizator dokonuje oceny zanim zacznie zbierać głosy od jurorów, zaś w przypadku gdy kilka osób pełni funkcję organizatora i nie wszystkie oceniają prace, do czasu dokonania przez organizatora oceny, głosy jurorów zbiera ten z organizatorów, który nie ocenia prac.
Żeby nie sugerować się ocenami jurorów ani nie wpływać na punktację w ostatniej chwili, dopiero od dziś zaczynamy zbieranie ocen jurorów i zliczanie głosów, co zapewne i tak potrwa kilka dni, bo muszą oni jeszcze przygotować komentarze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: rilian »

17 stron teksu+_+ Tyle nie napisałem chyba nigdy, nawet jakbym zsumował wszystkie prace semestralne i magisterkę razem :P
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: sgr »

rilian pisze: niedziela, 12 września 2021, 20:47 17 stron teksu+_+ Tyle nie napisałem chyba nigdy, nawet jakbym zsumował wszystkie prace semestralne i magisterkę razem :P
Tylko pamiętaj o interpunkcji 😜
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Galeria prac XX edycji Konkursu

Post autor: Raleen »

Dotarła już do nas jako organizatorów część ocen i komentarzy, ale jeszcze trochę zejdzie, bo musimy poczekać na niektórych jurorów i wszystko to policzyć i przygotować końcowe ogłoszenie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”