Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: unicorn »

Gratulacje dla wszystkich uczestinków, bo poziom był bardzo wysoki; a w szczególności gratulacje dla tych na podium.

Dziękuję jurorom za wszystkie komentarze, uwagi bardzo pomocne jako wskazówki do poprawy w przyszłych pracach.

Gorące podziekowania dla organizatorów i również mała prośba - nie likwidujcie kategorii terenowej :)
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: twhistoria »

Gratulacje dla wszystkich uczestników i... jurorów. ;-)
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
miszczu
Adjudant
Posty: 273
Rejestracja: środa, 7 listopada 2018, 15:46
Has thanked: 24 times
Been thanked: 109 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: miszczu »

Jak zawsze rewelacyjny konkurs ;)

Dziękuję w szczególności za trud jaki włożyli sędziowie nie tylko w ocenę, ale swoją "spowiedź" tłumacząc swoje spojrzenie.

Tip top tip top ;)
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: War Elephant »

Ja bardzo dziękuję, szczególnie za motywację do malowania i przygotowania prac. Aż 4! i to sporej wielkości. Ja jestem z modeli zadowolony - na pocieszenie dla mnie są te punkty gdzie moje prace przez jurorów były ocenione najwyżej :) w tym w najpopularniejszej aż dwie jedenastki. Dziękuję! :)

Jurorzy świetne komentarze - lekcja dla mnie taka, że nie można używać washa brązowego twierdząc, że wygląda jak brud i zużyta odzież - skoro odbiór jest inny to muszę przemyśleć cieniowanie lub jak wash to użycie innych kolorów.

Organizatorzy - szacun za te wszystkie edycje - widać, że rośnie ten konkurs. Mam nadzieję, że nie zabraknie wam determinacji no i że kiedyś to ja wskoczę na podium.
Graty też dla sponsorów! Naprawdę na bogato jest w tych konkursach.
Awatar użytkownika
Ritter
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: sobota, 21 sierpnia 2021, 22:33
Has thanked: 121 times
Been thanked: 90 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: Ritter »

Bardzo dziękuję za możliwość wzięcia udziału w konkursie :) Wielkie podziękowania dla organizatorów oraz jurorów za poświęcony czas ! Niskie ukłony za pozostawione rady i miłe słowa :)

Pozdrowionka ! :)
Myks
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 22 lipca 2019, 16:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 30 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: Myks »

Nie spodziewałem się, że uda mi się zdobyć 1 miejsce w swojej kategorii. To bardzo motywujący sukces :) Gratulacje dla wszystkich zwycięzców oraz dla uczestników, bo moim zdaniem wszystkie prace w konkursie prezentowały wysoki poziom i przyjemnie wystawiać swoją w takim gronie :)

Dziękuję jurorom za tytaniczną pracę, która włożyli w napisanie tylu rozbudowanych komentarzy. Miło przeczytać co się dobrze zrobiło, ale również warto dowiedzieć się co można poprawić, szczególnie z perspektywy kogoś doświadczonego. Cieszy mnie, że komentarze do ocen tak dobrze się przyjęły, pomimo, iż wymagają dużo więcej pracy od jurorów.

Żałuję tylko tego, że nie udało mi się zgodnie z założeniem dokończyć pracy w nowej kategorii terenowej, ale mam nadzieję, że kategoria pozostanie na kolejne edycje i będę mógł spróbować swych sił następnym razem :)
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: gervaz »

I ja bardzo dziękuję za organizację konkursu, obsługę, ocenę i informacje zwrotne :) Robicie z tym konkursem doskonałą robotę, zawsze fajnie jest wziąć w nim udział. Do następnego razu! Już wiem, jak rozwiążę problem źle skontrastowanych twarzy ;)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: Sarmor »

Gratulacje dla wszystkich uczestników! :)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
MicroArtStudio
Chasseur
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 7 grudnia 2017, 17:53
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: MicroArtStudio »

Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału i ukończonych prac! Słowa uznania dla jurorów! :)

Osoby, które wygrały/wylosowały nagrodę od Micro Art Studio - sprawdźcie prywatne wiadomości!
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: Sigwald »

Panowie. Jestem zaszczycony tym, że mogłem rywalizować z najlepszymi malarzami na Forum. Gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców swoich kategorii. Większość prac na naprawdę znakomitym poziomie. Ogromne podziękowania dla Organizatorów i Jurorów Konkursu. Z niecierpliwością czekam na kolejną XXI Edycję - oczekiwanie na werdykt - jakież to są emocje :)
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: sgr »

Tytułem podsumowania. To moja druga edycja w roli sędziego. Bardzo trudna. Praktycznie w każdej kategorii o kolejności decydowały detale, prace były na bardzo zbliżonym poziomie. Przy 20 pracach w kategorii, gdzie wszystkie je trzeba posegregować, podsumować i ocenić stwarza to duże problemy, bo wszystkie trzeba mniej więcej spamiętać i kojarzyć. Paradoksalnie, mnie pomagają w tym komentarze, bo komentując werbalizuję sobie co mi się podoba, a co nie i łatwiej wszystko uszeregować. Ma to jednak druga stronę, bo ocenianie ma sens, gdy jedną kategorię zrobimy za "jednym zamachem", a z dziećmi, psami i domem (nie wspominając o małżonce ;) ) żyjącymi obok mnie swoim życiem bywa to trudne czasowo. Niemniej jednak jest z tym dużo frajdy i nauki. Owszem, ja się wymądrzam co jest dobre, a co złe, ale przy okazji się uczę, podpatruję i wyciągam wnioski, które zaprocentują w moim malowaniu (mam nadzieję ;) ). Dziękuję Wam za to. Będę bezczelnie korzystał z tej wiedzy :P.
Chciałbym też przeprosić za niedopatrzenia. Przy tylu pracach, tak różnorodnych i przy tylu technikach modelarskich, których używaliście czasami trudno wszystko wychwycić. Staram się być modelarsko na bieżąco i myślę, że mniej więcej jestem, ale takie bycie na bieżąco zajmuje mnóstwo czasu i wymaga sklejania/malowanie modeli w najrozmaitszych skalach, z najrozmaitszych materiałów i czasem coś mi (i pewnie innym sędziom) umknie.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: rilian »

gervaz pisze: wtorek, 21 września 2021, 08:42 I ja bardzo dziękuję za organizację konkursu, obsługę, ocenę i informacje zwrotne :) Robicie z tym konkursem doskonałą robotę, zawsze fajnie jest wziąć w nim udział. Do następnego razu! Już wiem, jak rozwiążę problem źle skontrastowanych twarzy ;)
Polecam na początek spróbuj użyć ciemnego piaskowego jako bazy. Ja aktualnie korzystam z "Burnt Sand" od MIGa, ale przedtem używałem "Sand Brown" od Vallejo. Na to idzie cielisty, wręcz blady, pozostawiając niepomalowane w zagłębieniach, jak to zrobiłeś z czarnym i na to shade od GW "Reikland Fleshshade". Efekt jest bardziej niż akceptowalny i do wargamingu moim zdaniem jest super, a wykonanie proste i relatywnie szybkie. Przy jakiś dużych projektach, gdzie zależy Ci na szybkości bardziej niż na głębi efektu, rezygnuj z piaskowego, wal cielisty i shade i też wygląda spoko.
darekpwl
Caporal
Posty: 64
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2021, 23:54
Has thanked: 62 times
Been thanked: 70 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: darekpwl »

Gratuluję wszystkim fantastycznych prac. Poziom jak zwykle wysoki i z przyjemnością oglądałem sobie Wasze dzieła.

Szczególnie ciekawa dla mnie nowość w postaci kategorii terenowej - raz że same prace mega ciekawe, a dwa że znalazłem kilka ciekawych porad i patentów w wątkach prac (szczególnie jak zrobić strzechę, na pewno skorzystam!).

Tym razem nie udało mi się wystartować, rozpoczęcie urlopu zbiegło się z końcem konkursu :/ Szkoda bo plany figurkowe miałem ambitne, w sumie to może powód dla którego nawet się nie zabrałem za malowanie :lol: No ale XXI edycja jest moja 8-)
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: Silverhand »

Ja również bardzo chciałem podziękować za organizację konkursu, uwagi jurorów i rywalizację przeciwnikom. Muszę przyznać, że konkurs był dla nas świetną motywacją do podjęcia w ogóle tematu tego terenu - kurzył się w szafie kilka miesięcy, a robiłbym go pewnie i pół roku dłużej.

Jeśli doczekamy się następnej kategorii terenowej, to myślę, że spróbujemy tym razem nieco prędzej podejść do konkursu. Półtora miesiąca to jednak krótko, szczególnie, że samo modelowanie terenu jest dla mnie najbardziej atrakcyjne i zżera najwięcej czasu.

Co do komentarzy to:
- muszę przyznać, z bluszczu nie jesteśmy zadowoleni. Znalazłem dobry poradnik jego wykonywania, jednak poszliśmy na skróty i nie przebarwiliśmy pakuł przed klejeniem, przez co prawie ich nie widać. Liście niestety również nie wyszły, ale na to też już znalazłem metodę, następnym razem wyjdzie świetnie :P
- otoczenie podobnie, jeszcze kilku detali brakuje. Niestety zabrakło czasu na ławeczkę i worki z owocami.
- malowanie stanowczo potrzebuje jeszcze dnia czy dwóch, żeby oddać ślady użytkowania. Muszę zaznaczyć, że jestem pod wrażeniem - żona okazała się świetna w "zabawie kolorami" - przebarwienia cegieł czy malowana faktura drewna to jej zasługa.
- piętra karczmy zostały na szybko rozdzielone i można je zapalić niezależnie, na filmiku akurat wszędzie się pali :P
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Konkurs Modelarski Forum Strategie - wyniki XX edycji

Post autor: Ogmios »

Gratulacje dla zwycięzców, podziękowania dla uczestników, sędziów i organizatorów, a zwłaszcza sponsorów!
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”