XXII edycja

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

XXII edycja

Post autor: Raleen »

XXI edycja dobiegła końca, zatem myślę, że warto porozmawiać o kolejnej. Wystartujemy najprawdopodobniej w maju (gdzieś koło połowy, ale może wcześniej).

Jeśli macie jakieś uwagi, wnioski, propozycje dotyczące nowej edycji, teraz jest dobry czas by o tym porozmawiać.

Z rzeczy konkretniejszych, jednej z osób nie podobało się, że jurorzy wrzucają swoje prace (pozakonkursowe) w dziale konkursu. W związku z tym miałbym prośbę byście się wypowiedzieli czy to Wam przeszkadza czy nie. Alternatywą jest umieszczanie tych prac w dziale o modelarstwie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Icmrg
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2014, 09:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 28 times

Re: XXII edycja

Post autor: Icmrg »

jurorzy wrzucają swoje prace (pozakonkursowe) w dziale konkursu [...] czy to Wam przeszkadza czy nie
Nie.
unicorn
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 22 lipca 2006, 10:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 307 times
Been thanked: 164 times

Re: XXII edycja

Post autor: unicorn »

Raleen pisze: środa, 30 marca 2022, 08:32 Z rzeczy konkretniejszych, jednej z osób nie podobało się, że jurorzy wrzucają swoje prace (pozakonkursowe) w dziale konkursu.
Nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - jak najbardziej jestem za, im więcej ładnych prac tym lepiej.
Awatar użytkownika
Geralt
Sergent-Major
Posty: 184
Rejestracja: niedziela, 15 czerwca 2014, 18:47
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: XXII edycja

Post autor: Geralt »

Raleen pisze: środa, 30 marca 2022, 08:32 jurorzy wrzucają swoje prace (pozakonkursowe) w dziale konkursu. W związku z tym miałbym prośbę byście się wypowiedzieli czy to Wam przeszkadza czy nie.
Zupełnie nie przeszkadza, nawet podoba mi się bo zawsze większy ruch, więcej pomalowanych figurek itd :)
"Musket guns and silver slivers
Justice runs in crimson rivers
words of ancient truth we follow
bleed these veins into tomorrow"
Rademon
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 21 stycznia 2022, 22:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: XXII edycja

Post autor: Rademon »

Nie przeszkadza
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: XXII edycja

Post autor: Majbach »

Są wyraźnie oznaczone, że są poza konkursem. A zawsze to więcej się dzieje w wątku.
elt
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2018, 20:11
Has thanked: 100 times
Been thanked: 119 times

Re: XXII edycja

Post autor: elt »

Usunięcie Telamona :mrgreen: (Taki złośliwy żarcik)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: XXII edycja

Post autor: Telamon »

Zasadniczo ta edycja miała być moją ostatnią. ;) Przy czym wojna, inne zmartwienia i przede wszystkim umiar skłoniły mnie do tego aby zachować skromność i wykonać (dokończyć) jedynie dwie prace w bardziej niszowych kategoriach. Bo wiem z doświadczenia, że dominacja jednego uczestnika działa demotywująco na innych.

Cieszę się przede wszystkim z tego, że mój realistycznie pomalowany Jagdpanzer IV został należycie doceniony.
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 864
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 137 times
Kontakt:

Re: XXII edycja

Post autor: twhistoria »

Majbach pisze: czwartek, 31 marca 2022, 11:09 Są wyraźnie oznaczone, że są poza konkursem. A zawsze to więcej się dzieje w wątku.
A czy chodzi o to żeby więcej działo się w wątku?
Te same prace, niebiorące udziału w konkursie, można pokazywać w wątku modelarskim.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: XXII edycja

Post autor: Majbach »

twhistoria pisze: czwartek, 31 marca 2022, 15:56
Majbach pisze: czwartek, 31 marca 2022, 11:09 Są wyraźnie oznaczone, że są poza konkursem. A zawsze to więcej się dzieje w wątku.
A czy chodzi o to żeby więcej działo się w wątku?
Te same prace, niebiorące udziału w konkursie, można pokazywać w wątku modelarskim.
Oczywiście, że chodzi o to, żeby się więcej działo w wątku! To od razu zachęca do częstszego zaglądania, porównywania prac, również jakiegoś inspirowania się.
Im więcej osób zajrzy bo 'coś się dzieje' tym większa szansa na komentarz do swojej pracy, jakieś uwagi czy sugestie. I tak nie ma tego wiele - nie ograniczajmy bardziej.
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 245
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 244 times
Been thanked: 104 times

Re: XXII edycja

Post autor: Sigwald »

Moim skromnym zdaniem prace Sędziów prezentowane w trakcie trwania Konkursu nie są niczym rażącym, a wręcz motywują do redukcji liczby niezaczętych modeli zalegających na legendarnych ''półeczkach wstydu''. Juror też człowiek - niech ma coś z modelarskiego życia :)
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 864
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 137 times
Kontakt:

Re: XXII edycja

Post autor: twhistoria »

Poczekajcie bo nie rozumiem. Forum jest tak zorganizowane, żeby ruch uporządkować, a także żeby ułatwić wyszukiwanie. To między innymi odróżnia je od FB.
Jeśli uważacie, że podforum konkursowe służy do publikowania prac niezwiązanych z konkursem, to w ogóle zrezygnujmy z wątku modelarskiego i wszystko publikujmy w wątku konkursowym.
Jak dla mnie, umieszczanie takich prac, niezależnie czy sędziów czy niesędziów, to zwykłe bałaganiarstwo.
Więcej się w tej kwestii nie wypowiem, admin zrobi jak uważa, do tego jest.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXII edycja

Post autor: rilian »

Jeśli konkurs traktować jedynie jako współzawodnictwo i możliwość twardej rywalizacji o nagrody, to zdecydowanie wszystko, co nie dotyczy podium robi jedynie bałagan. Są prace pozaczynane i nieskończone, lub lepiej, prace zgłoszone i nie ruszone. Są prace, które obiektywnie patrząc mają małe szanse na zajęcie wysokich miejsc. Wszystkie posty w stylu "świetna robota Kolego", "Jakiej farbki użyłeś?" itp. są rzeczami niedotyczącymi stricte konkursu, nadającymi się na forum modelarskie, nie konkursowe. Wpisy o tle historycznym także z konkursem wiążą się jedynie pośrednio. Osobiście jednak cieszy mnie to, że takie posty powstają, że mogę zobaczyć i kibicować też pracom, obiektywnie gorszym, bo nigdzie nie widać tak bardzo postępów jak w takich właśnie (przy okazji: Gratuluję Młody Wojowniku, Pantera z tej edycji to spory krok do przodu!).

Zawsze myślałem, że konkurs to taki wspólny, jak to się mówi obecnie po polsku, painting challenge, gdzie malujemy wspólnie, spełniając te same warunki, terminy itd. Ogólnie czerpiąc frajdę z hobby, podpatrując przy okazji co i jak robią inni, dreszczyku emocji dodaje możliwość zdobycia nagrody. Trochę według mnie przykro, że widzisz to inaczej.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: XXII edycja

Post autor: anonim »

W pełni zgadzam się z twhistoria. Nie potrzeba nam sztucznego tłoku w dziale konkursowym wręcz przeciwnie ten dział powinien być jak najbardziej przejrzysty ze wszystkich. Nie obraziłbym się gdyby każda kategoria miała swoje własne pod forum dzięki czemu od razu wiadomo ile jest konkurentów w danej kategorii. Myślę że to mogło by nawet napędzić nowych użytkowników, którzy widząc, że w danej kategorii jest mało prac, odważyliby się wystawiać własne prace i z 3 prac nagle robi się 10. Teraz mamy niby np. 60 prac, a później okazuje się, że połowa jest poza konkursem i trzeba wyłuskiwać prace konkursowe z każdej kategorii. Dawniej największą plagą tego działu były nieukończone prace, teraz takich prac jest niewiele, za to pojawiła się plaga prac pozakonkursowych. I dziwić się, że dział modelarski zarasta pajęczynami. Stwórzcie sobie tam tematy z własnymi galeriami i dyskutujcie, rozruszajcie dział modelarski, tam nikt wam tematu nie zamknie.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: XXII edycja

Post autor: rilian »

Prac pozakonkursowych w tej edycji było 4, z czego 3, moje, zostały ukończone relatywnie szybko i zostały zepchnięte na dalsze strony forum. Prac niedokończonych było kilkukrotnie więcej. Swoje argumenty, czemu takie prace zamieszczam tutaj, wypisałem już wcześniej. Mobilizują mnie do śledzenia forum i lepszego oceniania prac uczestników. Bez mojego uczestnictwa w konkursie nie będę miał raczej motywacji żeby śledzić wszystkie wątki. Z tego powodu na pewno nie będę zamieszczał tych prac w innych częściach forum (gdyby miało chodzić o samo wklejanie zdjęć moich prac w internet, to czynię to na swoim FB).

Zdam się oczywiście na decyzję organizatorów, ale wycofanie prac pozakonkursowych skutkować będzie tym, że jak ktoś zgłosi pracę, a potem, w trakcie trwania konkursu zrobi inną, to nie będzie miał możliwości jej podmiany na nową, bo wprowadzi bałagan na forum.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”