[XXII] [1] HMG i miotacze ognia Armii Czerwonej z Wojny Zimowej [Gotowe]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

[XXII] [1] HMG i miotacze ognia Armii Czerwonej z Wojny Zimowej [Gotowe]

Post autor: Aspirant »

W tej edycji zdecyduje się na piechotę w 15 mm. Będzie to odział Armii Czerwonej w ubraniach zimowych z czasów Wojny Zimowej.
Odział z maximami, które będą pilnować, aby piechotą się nie cofała. Jak dobrze pójdzie to może dojdzie jeszcze oddział miotaczy ognia 🔥🔥 w zimowych mundurach.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 czerwca 2022, 18:35 przez Aspirant, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Raleen »

Dobrze brzmi i tak, rzekłbym, profesjonalnie - to o tych maximach pilnujących piechoty, żeby się nie cofała.
A ja się cieszę dodatkowo, że jest FoW, bo jak czasem zaglądam do kącika graczy w ten system niosąc im wieści o naszym konkursie, to się mnie dopytują jaki to ma związek z FoW.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Aspirant »

Już informacje, że biorę nimi udział w konkursie dałem na grupę FB z linkiem do tego postu 😀
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: twhistoria »

Raleen pisze: czwartek, 26 maja 2022, 20:42 A ja się cieszę dodatkowo, że jest FoW, bo jak czasem zaglądam do kącika graczy w ten system niosąc im wieści o naszym konkursie, to się mnie dopytują jaki to ma związek z FoW.
Mi takie pytanie się nie zdarzyło. Tym bardziej dziwne, że od kilku ładnych edycji biorę w nim udział ze swoimi modelami do FoW/TY, a jeden z uczestników (SGR), który stał się potem sędzią, znalazł się w konkursie właśnie po moich zajawkach na stosownych grupach FB - Aspirant zresztą też.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Aspirant »

To prawda. Gdyby nie posty twhistoria to bym nie wiedział o tym konkursie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Raleen »

twhistoria pisze: niedziela, 29 maja 2022, 07:00
Raleen pisze: czwartek, 26 maja 2022, 20:42 A ja się cieszę dodatkowo, że jest FoW, bo jak czasem zaglądam do kącika graczy w ten system niosąc im wieści o naszym konkursie, to się mnie dopytują jaki to ma związek z FoW.
Mi takie pytanie się nie zdarzyło. Tym bardziej dziwne, że od kilku ładnych edycji biorę w nim udział ze swoimi modelami do FoW/TY, a jeden z uczestników (SGR), który stał się potem sędzią, znalazł się w konkursie właśnie po moich zajawkach na stosownych grupach FB - Aspirant zresztą też.
Tobie się nie zdarzyło, bo organizujesz turnieje FoW, ale jak ktoś nie organizuje i nie jest zaangażowany w tą społeczność to bywa, że wygląda to trochę inaczej. Mnie się zdarzyło ze 2 razy. Ale napisałem to jedynie jako ciekawostkę i z przymrużeniem oka :)

Nie ma co roztrząsać, bo działaj Aspirancie. Czekamy na postępy w malowaniu pracy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Aspirant »

Podkład i kolor mundurów już na figurkach. Jednej figurce nałożyłem skórę, pomalowałem lornetkę i zaznaczyłem czerwona gwiazdę. Efekt fajny, lepsze zdjęcie będzie w oświetleniu słonecznym.
Podkład dałem szary, aby uzyskać fajny efekt czarnego nakładem go lekko rozwodnionego i bardzo małe ilość, żeby lekko szary kolor przebijał się. Później wykorzystam szarą farbę jako rozświetlenie i zaznaczenie konturów.

Obrazek

Obrazek

Farbki, które dotąd wykorzystałem :)

Obrazek
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Aspirant »

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Raleen »

Praca postępuje i dobrze!

Ja jeszcze w ramach ciekawostki wrócę na chwilę do mrożącego krew w żyłach wątku grupy FoW ;). Otóż tak się składa, że będąc wczoraj w sklepie Wargamera napotkałem na ludzi grających w FoW i jednym z nich okazał się ów człowiek co dopytywał się mnie swego czasu o związku wrzucanych tematów z systemem, na co dzień samozwańczy komisarz ligi FoW... :) Miło, sympatycznie sobie pogadaliśmy i na ten temat, i na inne. Czasem nie ma to jak spotkać człowieka twarzą w twarz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Aspirant »

Dotychczasowy etap prac.

Obrazek
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Aspirant »

Pierwsza podstawka skończona :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Aspirant »

Odział HMG praktycznie gotowy. Jak porobię trochę przy Rzymianach to wezmę się za miotacze ognia w tych samych mundurach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] Strelkovy Machine-gun Company (winter)

Post autor: Aspirant »

Do HMG dołączają miotacze ognia 🔥🔥🔥

Obrazek

Obrazek
Aspirant
Adjudant
Posty: 260
Rejestracja: sobota, 14 listopada 2020, 21:16
Has thanked: 221 times
Been thanked: 207 times

Re: [XXII] [1] HMG i miotacze ognia Armii Czerwonej z Wojny Zimowej

Post autor: Aspirant »

Zmiana nazwy wątku.

Przybyło trzech dzielnych żołnierzy Armii Czerwonej którzy przybyli aby ogrzać smutnych zmarzniętych obrońców z Finlandii.

Modele są stare i widać niedoskonałości w trakcie odlewania podczas ich produkcji.

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”