[XXII] [4] Portugalskie brygi [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

[XXII] [4] Portugalskie brygi [GOTOWE]

Post autor: Silverhand »

Obrazek

Zgłaszam 6 brygów do Black Seas od Warlord Games. Będą malowani na flotę portugalską. Mam nadzieję się z tymi maleństwami w miarę szybko uporać, bo w połowie czerwca już pewnie będę zajęty czym innym...

A, u jednego lufy są zawiercone, ale muszę wymyślić jakąś lepszą metodę, bo wiertło strasznie schodzi i tylko burty orze. Może rozgrzana szpilka...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 września 2022, 23:35 przez Silverhand, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Torgill »

Powodzenia! Okręty górą (wody) ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Raleen »

Pięknie się to zapowiada, oby wszystkie podniosły żagle do końca konkursu.
Ja za to będę miał dobry pretekst by zachęcać do brania udziału i śledzenia konkursu graczy od systemów morskich.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Silverhand »

Obrazek

Prace powoli posuwają się do przodu. Na razie podstawowe kolory pokładów.

Najpierw całość potraktowałem Skeleton Horde i deski dodatkowo Agrax Earthshade, bo trochę za mały kontrast wyszedł. Potem wszystkie klapy i inny osprzęt Gore-grunta Fur, a wnętrze burt Darkoath Flesh. Następnie konstrukcję dział Wyldwood i same działa Mechanicus Standard Grey.

Myślę teraz trochę rozjaśnić armaty i dodać koloru, a potem wiercenie armat i można się brać za burty :D
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Silverhand »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I kolejna aktualizacja. Trochę eksperymentuję z kolorami na burtach. Mniejsze jednostki nie muszą być aż tak zunifikowane, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić farby przed podejściem do większych okrętów.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Majbach »

Silverhand pisze: środa, 8 czerwca 2022, 20:34
I kolejna aktualizacja. Trochę eksperymentuję z kolorami na burtach. Mniejsze jednostki nie muszą być aż tak zunifikowane, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sprawdzić farby przed podejściem do większych okrętów.
Te większe zresztą też nie muszą ;) Różnie to bywało z kolorami kadłubów. RAL wtedy nie stosowano jeszcze a przy naturalnych barwnikach w zasadzie każdy był trochę inny.
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: War Elephant »

Fajny projekt. będę się przyglądał. Kupiłem ostatnio Black Seas starter i też mam te brygi - możliwe, że też będę wystawiał je do konkursu.
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Silverhand »

Majbach pisze: czwartek, 9 czerwca 2022, 09:45 Te większe zresztą też nie muszą ;) Różnie to bywało z kolorami kadłubów. RAL wtedy nie stosowano jeszcze a przy naturalnych barwnikach w zasadzie każdy był trochę inny.
Niby tak, ale jak już spojrzałem na te tutaj to są trochę za bardzo zróżnicowane jak na mój gust. Także te większe pewnie będę raczej w jednym schemacie malował, tylko z jakimiś drobnymi zmianami.

I pewien etap pracy już prawie zamknąłem. Jakieś drobne poprawki i mogę lakierować, a potem biorę się za olinowanie :|


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Silverhand »

I kolejna aktualizacja. Tym razem pierwsza walka z olinowaniem. Szału nie ma niestety, liny się nie napięły tak jak chciałem. Odnoszę też wrażenie, że są trochę nie w skali. Ale nic to, następne zrobię z czegoś cieńszego i trochę to skomplikuję jeszcze. A na razie czas na wanty.

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: rilian »

Czy w systemie, w sensie mechaniki floty państw spoza tej głównej czwórki (Hiszpania, Francja, Brytfannia i USA), mają swoje zasady, jakiekolwiek, czy trzeba korzystać z zasad którejś z flot głównych?
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Silverhand »

rilian pisze: środa, 29 czerwca 2022, 15:32 Czy w systemie, w sensie mechaniki floty państw spoza tej głównej czwórki (Hiszpania, Francja, Brytfannia i USA), mają swoje zasady, jakiekolwiek, czy trzeba korzystać z zasad którejś z flot głównych?
W zasadzie to nie wiem dokładnie, bo jeszcze nie grałem, na razie tylko maluję :D Ale z tego co się orientuję to a) w pierwszym dodatku wyszło sporo nowych nacji, ale ogólnie zasady dla nacji są raczej opcjonalne i spokojnie można grać "vaniliowo". I z tego co widziałem to w dodatku jest Portugalia, ale nie dostała żadnych specjalnych zasad, tylko jednego kapitana i jeden "imienny" statek - Principe Real.

A teraz mały update, niestety prace stanowczo zwolniły, bo wyszedł inny długo oczekiwany model, którym muszę się zajmować.

Po zrobieniu takielunku na połowie brygów postanowiłem utrudnić sobie życie, bo najwyraźniej jestem masochistą. Liny, jakie w standardzie załącza WG wydawały mi się trochę przygrube, zwłaszcza tam, gdzie schodziło się ich kilka robiły się strasznie nieestetyczne węzły. Dlatego załatwiłem sobie cieniutką żyłkę. Efekt na zdjęciach, dla porównania na pierwszym trzy brygi ze standardową nitką. Moim zdaniem wygląda całkiem całkiem, choć wiązanie tego jest dużo bardziej upierdliwe.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: rilian »

Bez wątpienia zdecydowanie lepiej. Brawo za masochizm ;)
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Silverhand »

Masochizmu ciąg dalszy, na szczęście to już przedostatni bryg. Tylko teraz się zastanawiam jak wykonać wanty z wyblinkami, żeby to głupio nie wyglądało.

Obrazek

I z innej beczki, ostatnia wyprawa do krewnych zaowocowała takim oto znaleziskiem. Będę się musiał mocno zastanowić, czy brygi na pewno będą portugalskie.

Obrazek
Silverhand
Caporal-Fourrier
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek, 26 lipca 2021, 22:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 93 times

Re: [XXII] [4] Portugalskie brygi

Post autor: Silverhand »

I kolejny postęp prac, teraz już olinowanie u wszystkich brygów jest gotowe, a brygi ze standardowymi linami dostały również wanty z drabinkami. Nie jestem jednak pewien czy montować ja i na pozostałych brygach. Prawdopodobnie będą się za bardzo wybijać przy cienkich linach :|
Ogólnie dużo pracy przede mną, a tu już tylko tydzień roboty.
Obrazek

Obrazek

No i wygląda na to, że trzy z tych brygów dostaną jednak bandery "bałtyckiej" frakcji. Jeszcze się zastanawiam między Szwecją a Danią, chyba Duńczyków bardziej lubię, ale Szwedzi bili się w zasadzie cały 18. wiek z różnymi frakcjami.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”