[XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

[XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures [GOTOWE]

Post autor: gervaz »

No i kolejne podejście do konkursu. Znów szukałem modeli bez nadmiernie wyeksponowanej twarzy, ale udało mi się pozyskać tylko takie. Jak w opisie - ciężka kawaleria z okresu i obszaru zmierzchu Cesarstwa Zachodniorzymskiego. Modele malowane w konkursie to grupa dowodzenia oraz pojedynczy oddział. Oba zestawy sprzedawane przez Footsore Minitures. Wykonane z white metalu.
Nie przewiduję szybkich postępów w pracy. Będę zadowolony jeśli zdążę na czas. A miałem w planach jeszcze maszynę bojową, figurki w mniejszej skali... Ech życie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 lipca 2022, 15:10 przez gervaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: Raleen »

Bądźmy dobrej myśli co do postępów prac.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Jeyo4
Sous-lieutenant
Posty: 494
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 15:14
Has thanked: 20 times
Been thanked: 52 times

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: Jeyo4 »

Fajny temat! Powodzenia!
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: gervaz »

Dosłownie maluteńki update. Ja na razie zrobiłem jedynie części naturalne koni: sierść, włosie, kopyta, pyski, oczy - czyli wszystko to, z czego produkuje się parówki. Mam nadzieję, że teraz zacznę już malować regularnie i wkrótce wierzchowce będą gotowe w całości. Jeźdźcy pójdą szybciutko.
Wrzucam też jeden z obrazków, które podpowiadają mi, jak malować modele. Poza tym biorę pomysł na malowanie ze strony producenta: https://footsoreminiatures.co.uk/collec ... ataphracts
Staram się też trochę urozmaicić elementy tkanin na modelach. Zobaczymy, jak to ostatecznie wyjdzie.

Obrazek

Obrazek
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: gervaz »

Jadę dalej z tematem. 33% koni ukończone. Pozostałe w stanie zaawansowanym. Wygląda na to, że jednak na spokojnie zdążę i spróbuję udziału w innych kategoriach.

Obrazek
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: gervaz »

Reszta wierzchowców dokończona.

Obrazek

Obrazek
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: gervaz »

Kolory bazowe na jeźdźcach. Jak widać, praca idzie powoli i w najbliższych dniach jeszcze zwolni. Nie będzie to jakieś nie wiadomo jak wspaniałe malowanie - ale przynajmniej jednostka zostanie ukończona do poziomu tabletop+. Dominująca część odzienia ochronnego będzie w barwach metalicznych - więc i same modele będą przez to nieco monotonne.

Obrazek
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: gervaz »

Dwie dość podobne fotki ukończonych jeźdźców. Jeszcze druga trójka, podstawki - i finisz!

Obrazek

Obrazek
gervaz
Adjudant
Posty: 238
Rejestracja: czwartek, 31 maja 2012, 18:55
Has thanked: 70 times
Been thanked: 84 times

Re: [XXII] [3] Late Roman Cataphracts Footsore Miniatures

Post autor: gervaz »

Nie ukrywam, że pod koniec prac straciłem serce do tego projektu. Stąd brak zdjęć pomiędzy poprzednim etapem a obecnym - finalnym. Malowanie metalowych zbroi techniką farb metalicznych nie było zbyt ciekawe, nie dawało pola do wykazania się. A alternatywne techniki były zbyt czasochłonne. No i same modele też nie są szczytowym osiągnięciem przemysłu figurkowego. Mało ciekawe, mało zgrabne, ostrość detali też pozostawia wiele do życzenia. użyty surowiec powoduje duży ciężar ludzików... W każdym razie skończone. Nie jest to praca idealna, ale jest moim zdaniem wystarczająco dobra do realnych zastosowań wargamingowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”