[XXII] [2] Czeladź XIV-XV w. [GOTOWE] (poza konkursem)

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

[XXII] [2] Czeladź XIV-XV w. [GOTOWE] (poza konkursem)

Post autor: Mordred79 »

Dzień dobry,

Za mało prac w mojej ulubionej kategorii. Akurat mam w stanie surowym kolejny oddział do Lion Rampant. Przeto zgłaszam czeladź (foot yeomanry) w standardowej ilości 12 osobników. Produkcja Strelets. Włócznie z zestawu do niczego się nie nadają, wiec zastępuję część z nich drutem z green-stuffem. Ukończę tylu, na ilu wystarczy mi sił do walki z rodzina o czas na malowanie.
Pozdrawiam,

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 września 2022, 23:27 przez Mordred79, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w.

Post autor: Raleen »

Średniowiecznym pracom zawsze kibicuję :)

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w.

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!

Swoją drogą, bardzo wszechstronne figurki. Można wykorzystać w bardzo wielu armiach.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w.

Post autor: Mordred79 »

Obrazek
Figury zapodkładowane. Zdjęcie już nieaktualne, ale jeszcze nie skończyłem z nakładaniem podstawowych barw - jak skończę, wrzucę zdjęcie.
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w.

Post autor: Mordred79 »

Jak zapowiadałem, kolory podstawowe, jeszcze bez wszystkich metali.

Obrazek

Przyznaję, że maluje się je dużo przyjemniej niż Zvezdę. Jest to dla mnie pewne zaskoczenie.
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w. [GOTOWE]

Post autor: Mordred79 »

Rzutem na taśmę. Poniżej zdjęcia średniowiecznych wojaków. Zaskoczeniem było to, że modele Streletsa malowało się dużo przyjemniej niż Zvezdy.
Kombinowałem z rozjaśnieniami z wykorzystaniem glazeów, ale ostatecznie nie okazało się to efektywne, więc mamy tu mieszankę z suchym pędzlem.

Przyznam szczerze, ze już myślałem, że nie zdążę. Dzieci nie bardzo pozwalały malować (część figurek malowałem z trzylatką na kolanach, na co mam bardzo miłe dowody filmowe - fajna będzie pamiątka, zwłaszcza jeśli latorośl połknie kiedyś bakcyla). W międzyczasie próbowałem rozwijać inny projekt i czytałem. Jak zwykle doczytałem się mnóstwa ciekawych rzeczy, które trochę osłabiły mój zapał a dotyczyły butów. Druga partię czeladzi od tego samego producenta muszę mocniej potraktować greenstuffem. Teraz jednak nie czas się rozpisywać, bo północ się zbliża.
Zdjęcia na szybko - komórką zrobione. Jutro wrzucę (jeśli okoliczności pozwolą) ciut lepsze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w. [GOTOWE]

Post autor: Mordred79 »

O nie....
Zdaje się, że zgodnie z regulaminem konkursu, w dokumentacji pracy należy dołączyć zdjęcie z zaawansowanej fazy malowania z kartką z hasłem konkursu - pkt. 4 d. Ja mam tylko jedno takie zdjęcie - po zagruntowaniu. Wyleciało mi to z głowy i zapomniałem położyć kartki (bo planowałem jeszcze więcej dodać fotografii). Zostawiam sprawę do rozstrzygnięcia jurorom, ale sądzę, że moja praca powinna zostać przeniesiona do kategorii "poza konkursem". Jednakowoż za wszelkie uwagi techniczne jurorów będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w. [GOTOWE]

Post autor: Raleen »

Mordred79 pisze: środa, 7 września 2022, 11:50 O nie....
Zdaje się, że zgodnie z regulaminem konkursu, w dokumentacji pracy należy dołączyć zdjęcie z zaawansowanej fazy malowania z kartką z hasłem konkursu - pkt. 4 d. Ja mam tylko jedno takie zdjęcie - po zagruntowaniu. Wyleciało mi to z głowy i zapomniałem położyć kartki (bo planowałem jeszcze więcej dodać fotografii). Zostawiam sprawę do rozstrzygnięcia jurorom, ale sądzę, że moja praca powinna zostać przeniesiona do kategorii "poza konkursem". Jednakowoż za wszelkie uwagi techniczne jurorów będę wdzięczny.
Niestety, chyba tak musimy rzeczywiście zrobić. Ja nie przyjrzałem się uważniej, bo dwa zdjęcia z kartkami niby są, więc wszystko by się zgadzało.
Komentarze myślę, że jurorzy tak czy inaczej napiszą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Prus
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2020, 18:12
Has thanked: 32 times
Been thanked: 24 times

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w. [GOTOWE]

Post autor: Prus »

Mordred79 pisze: środa, 7 września 2022, 11:50 O nie....
Zdaje się, że zgodnie z regulaminem konkursu, w dokumentacji pracy należy dołączyć zdjęcie z zaawansowanej fazy malowania z kartką z hasłem konkursu - pkt. 4 d. Ja mam tylko jedno takie zdjęcie - po zagruntowaniu. Wyleciało mi to z głowy i zapomniałem położyć kartki (bo planowałem jeszcze więcej dodać fotografii). Zostawiam sprawę do rozstrzygnięcia jurorom, ale sądzę, że moja praca powinna zostać przeniesiona do kategorii "poza konkursem". Jednakowoż za wszelkie uwagi techniczne jurorów będę wdzięczny.
Nie jestem jurorem, więc mój głos nie ma żadnej mocy decyzyjnej, ale wydaje mi się, że warto zwrócić na coś uwagę. Na drugim zdjęciu figurki są zapodkładowane, a podstawki dostały kolor - więc jest to (w moim odbiorze) faza malowania. Jeżeli przyjrzeć się mojej pracy w fazie pośredniej, to okaże się, że jest na analogicznym etapie zaawansowania - pomalowałem litewki i spodnie, zamiast malowania podstawek - tych nawet nie mam.
Nie mam prawa głosu, za to przemycam mój cichy podszept. Im nas więcej, tym weselej. Ostateczna decyzja już w gestii jurorów.
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w. [GOTOWE] (poza konkursem)

Post autor: Sigwald »

Nie wiem jakie byłoby zapatrywanie cnych Organizatorów i Jurorów, ale gdyby Mordred79 zrobił fotki figurek na obecnym etapie pomalowania z karteczką Strategos a następnie dodał jedno lub dwa rozjaśnienia na ubrankach i mordkach... Szkoda pracy przez małe niedopatrzenie... Ale z drugiej strony rozumiem, że staramy się unikać precedensów :roll:
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [2] Czeladź XIV-XV w. [GOTOWE] (poza konkursem)

Post autor: Raleen »

No właśnie, staramy się unikać takich precedensów... Praca na pewno będzie w galerii tylko, że w pracach dodatkowych. Natomiast myślę, że możemy to jeszcze inaczej rozwiązać - Mordred może dostać nagrodę fair play, która mam nadzieję chociaż trochę zrekompensuje mu brak udziału we właściwym konkursie. W każdym razie takie jest moje wstępne zapatrywanie, Umpapa mam nadzieję także się wypowie w temacie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”