[XXII] [4] SMS Prinz Adalbert [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

[XXII] [4] SMS Prinz Adalbert [GOTOWE]

Post autor: Gusła »

Czołgiem!
Robię kolejne podejście do czwartej kategorii w XXII edycji konkursu, tutaj temat uda się raczej szybciej zamknąć niż Zrinyie, ponieważ jest WAŻNA OKAZJA!!! Zakończenie konkursu (początek września), zazębia się z premierą Bogowie Wojny Lee Togo, teamu GM Boardgames, stąd tak dla siebie z tej okazji chciałem skończyć temat, który chciałem już dawno temu zacząć :D
A co na warsztacie, niewątpliwie mamy tutaj okaz iście „kosmopolitański”, gdyż Pancernik SMS Adalbert został zwodowany w stoczni w Bordeux (Francja) na zamówienie Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, następnie od stanów odkupiło je Cesarstwo Prus (tą wersję będę ja wykonywał) na potrzeby drugiej wojny w Szlezwiku, przeciwko Duńczykom, niestety USA spóźniło się z dostarczeniem okrętu na „czas wojny”. Sam okręt służyć miał w swojej pierwotnej konstrukcji do taranowania (tak, takiego taranowania jak starożytne galery :D ), ale został wyposażony również w trzy działa (jedno 21cm, oraz dwa 17cm). Okręt dostał patrona w osobie Księcia Pruskiego Adalberta (to chyba będzie Wojciech?), jednego z pionierów nowoczesnej floty Pruskiej w drugiej połowie XIX wieku. Do modelu okrętu użyłem fenomenalnych fototrawionych detali produkcji „Mikrostoczni”, póki co tylko relingi, ale to nie wszystko w tym temacie od nich ;) dodałem również dwie boczne szalupy ratunkowe od Mikrostoczni, tym razem odlew żywiczny, fajnie się wpasowały, ponieważ według rysunków i zdjęć te środkowe szalupy wyglądają na większe niż te tylne (wrzucam rysunek techniczny pokazujący od góry i od boku szalupy, na którym widać różnicę rozmiaru)

Obrazek
No, a poniżej zdjęcia :D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 22 sierpnia 2022, 10:05 przez Gusła, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Torgill »

Super, wielkie gratulacje. Zapowiada się bardzo ciekawie. Trzymam kciuki za 2 miejsce :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Raleen »

Świetny pomysł na pracę.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Jarek »

Gusła pisze: środa, 15 czerwca 2022, 10:23 Zakończenie konkursu (początek września), zazębia się z premierą Bogowie Wojny Lee Togo, teamu GM Boardgames,

To jest jakiś kontrolowany przeciek? (nie chodzi mi o termin zakończenia konkursu ;) )
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Umpapa »

Powodzenia! Imponujące.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Torgill »

Jarek pisze: środa, 15 czerwca 2022, 18:42 To jest jakiś kontrolowany przeciek? (nie chodzi mi o termin zakończenia konkursu ;) )
Kap, kap, kap ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Raleen »

Jarek pisze: środa, 15 czerwca 2022, 18:42
Gusła pisze: środa, 15 czerwca 2022, 10:23 Zakończenie konkursu (początek września), zazębia się z premierą Bogowie Wojny Lee Togo, teamu GM Boardgames,

To jest jakiś kontrolowany przeciek? (nie chodzi mi o termin zakończenia konkursu ;) )
Trzeba jeździć na konwenty, tam można zdobyć takie informacje, a nie siedzieć w domu ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Gusła »

Raleen pisze: czwartek, 16 czerwca 2022, 08:15
Jarek pisze: środa, 15 czerwca 2022, 18:42
Gusła pisze: środa, 15 czerwca 2022, 10:23 Zakończenie konkursu (początek września), zazębia się z premierą Bogowie Wojny Lee Togo, teamu GM Boardgames,

To jest jakiś kontrolowany przeciek? (nie chodzi mi o termin zakończenia konkursu ;) )
Trzeba jeździć na konwenty, tam można zdobyć takie informacje, a nie siedzieć w domu ;)
Miałem właśnie pisać, że ten termin na Kontraście padał kilka razy, dość jawnie, jako jeden z planowanych terminów.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Jarek »

Domyślałem się. Ale ja jestem z tych co w domu siedzą zamiast na konwenty jeździć.

;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Raleen »

My Cię ino tak delikatnie zachęcamy Jarku ;). Ale dość pogaduszek, bo zagadamy koledze wątek konkursowy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Gusła »

Czołgiem!
Kolejny etap prac, poaerografiłem sobie kadłub na czarno, zgodnie z kilkoma znaleziskami internetowymi uznałem, ze nie będę robił czerwonej kreski na dole, oznaczającej „zanurzoną” część kadłubu ponieważ model jest tak jakby wydrukowany do tej częsci, zatem kadłub w całości na czarno + lekkie cieniowanie, żeby nie było zbyt monotonnie (zdjęcie na szybko i tak tego nie oddaje póki co).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Torgill »

Super :)
Co do linii wodnej - to wszystkie modele do Togo są tak robione, więc jak najbardziej trafna decyzja :)
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: rilian »

Musisz wrzucić zdjęcie z monetą, albo zapałką ;)
Awatar użytkownika
Gusła
Caporal
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 23 listopada 2018, 13:23
Been thanked: 59 times

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Gusła »

rilian pisze: środa, 29 czerwca 2022, 12:02 Musisz wrzucić zdjęcie z monetą, albo zapałką ;)
Tak, myślę, że tym razem jak uda się dobrnąć do finału to tak zrobię :D Tymczasem wrzucam zdjęcie z prac, wykonane wszelakie „olinowanie”, do tego trochę do przodu z ogólnym malowaniem.

Obrazek
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: [XXII] [4] SMS Prinz Adalbert

Post autor: Majbach »

Taka podpowiedź mała. Jak obcinasz wanty to lepiej robić to od dołu, a nie od góry. Wtedy zostaje Tobie węższa końcówka i lepiej pasuje do gniazda.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”