[XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 169 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: Majbach »

Darth Stalin pisze: wtorek, 6 września 2022, 13:42 @PaPiór:
Jest jakiś system współczesny z modelami w skali 1:100 (15mm)? ZVEZDA robi różne pojazdy współczesne w 1:100 do bitewniaków, ciekaw jestem, do jakiego systemu...
Masz ich własny system o ile kojarzę. Inna sprawa, że Zvezda jest częściowo bojkotowana. Albo tylko była?
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 323
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 169 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: Majbach »

Świetnie wygląda! To by się broniło nawet w tradycyjnym modelarstwie, a jak na model do gry - petarda!
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: Darth Stalin »

Majbach pisze: wtorek, 6 września 2022, 13:57
Darth Stalin pisze: wtorek, 6 września 2022, 13:42 @PaPiór:
Jest jakiś system współczesny z modelami w skali 1:100 (15mm)? ZVEZDA robi różne pojazdy współczesne w 1:100 do bitewniaków, ciekaw jestem, do jakiego systemu...
Masz ich własny system o ile kojarzę. Inna sprawa, że Zvezda jest częściowo bojkotowana. Albo tylko była?
Co do bojkotu nie mam pojęcia; wiem, że dłubią figurki współczesne w 1:72 do bitewniaków, ale też pojazdy w 1:100, dlatego byłem ciekaw, do czego.

Coś takiego znalazłem:
http://wargamingmiscellany.blogspot.com ... rward.html
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 września 2022, 14:07 przez Darth Stalin, łącznie zmieniany 1 raz.
PaPapiór
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2022, 13:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: PaPapiór »

Darth Stalin pisze: wtorek, 6 września 2022, 13:42 @PaPiór:
Jest jakiś system współczesny z modelami w skali 1:100 (15mm)? ZVEZDA robi różne pojazdy współczesne w 1:100 do bitewniaków, ciekaw jestem, do jakiego systemu...
Jest. Nazywa się "Team Yankee" od Battlefront.
Zvezda ma własny system, ale nie spotkałem nikogo kto by w to grał.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: Darth Stalin »

PaPapiór pisze: wtorek, 6 września 2022, 14:04
Darth Stalin pisze: wtorek, 6 września 2022, 13:42 @PaPiór:
Jest jakiś system współczesny z modelami w skali 1:100 (15mm)? ZVEZDA robi różne pojazdy współczesne w 1:100 do bitewniaków, ciekaw jestem, do jakiego systemu...
Jest. Nazywa się "Team Yankee" od Battlefront.
Zvezda ma własny system ale nie spotkałem nikogo kto by w to grał.
"Team Yankee" jest w 1:100? Jeśli tak, to można do niego sobie kupić ZVEZDY Abramsa i T-72... chyba nic innego współczesnego nie robią - za to cenowo powinny być przystępne, no i w tej skali nie wiem, czy jest inny model T-72 z ERA.
PaPapiór
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2022, 13:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: PaPapiór »

Darth Stalin pisze: wtorek, 6 września 2022, 14:10
PaPapiór pisze: wtorek, 6 września 2022, 14:04
Darth Stalin pisze: wtorek, 6 września 2022, 13:42 @PaPiór:
Jest jakiś system współczesny z modelami w skali 1:100 (15mm)? ZVEZDA robi różne pojazdy współczesne w 1:100 do bitewniaków, ciekaw jestem, do jakiego systemu...
Jest. Nazywa się "Team Yankee" od Battlefront.
Zvezda ma własny system ale nie spotkałem nikogo kto by w to grał.
"Team Yankee" jest w 1:100? Jeśli tak, to można do niego sobie kupić ZVEZDY Abramsa i T-72... chyba nic innego współczesnego nie robią - za to cenowo powinny być przystępne, no i w tej skali nie wiem, czy jest inny model T-72 z ERA.
Są spoko startery do Team Yankee tam dają Abramsy i T8p bodajże. Modele ze Zvezdy na modern wychodzą porównywalnie do tych z Battlefronta.
Aha w 1:100 jest jeszcze 'Nam od Battlefront - Wietnam ale to martwy system :(
My pomału szykujemy się do moderna w 1:56 system Spectre Operations albo przerobimy zasady do Bolt Action. Graliśmy kilka bitew modelami do Star Wars Legion na zasadach Bolt Action i wychodziło super.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: Darth Stalin »

Ja wiem, że są do TY startery z kompletem radzieckiego sprzętu itp., po prostu rozważam, gdzie można by wykorzystać te modele ZVEZDY.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: rilian »

W dwóch zaprzyjaźnionych sklepach modelarskich Zvezda jest bojkotowana. Wysprzedają to, co mają (z czego jeden z tych sklepów dochód akurat z tych modeli przekazuje organizacji pomagającej w Ukrainie) i nie zamawiają nowości, ale czy to ogólny trend, to nie wiem.

Żeby nie było offtopu, to czemu "keksówka"? Nigdy wcześniej nie słyszałem takiego przezwiska. To współczesny wymysł?
PaPapiór
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2022, 13:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 22 times

Re: [XXII] [6] Keksówka - Flakpanzer IV Wirbelwind od Rubicon Models

Post autor: PaPapiór »

Fragment opisu z pudełka:
"The Panzer IV’s turret was removed and replaced with an open-top nine-sided turret that housed a quad-barrel 2cm Flakvierling 38. A closed-top design would have been preferable, but this was not possible due to the heavy smoke generated by the four anti-aircraft guns. The shape of the turret earned it the nickname Keksdose (“Biscuit Tin”). Production of the tank was carried out by Ostbau Werke in Sagan, Silesia. However in combat the 2cm shells were felt to be insufficiently effective against aircraft and so a more powerful successor was produced which eventually replaced it. Known as the Flakpanzer IV “Ostwind” (East Wind), the successor was equipped with a single 3.7cm Flak 43."
I właśnie od tego Keksdose się wzięła keksówka, bo to w sumie adekwatna kalka językowa.
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”