[XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

[XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm [GOTOWE]

Post autor: dawidsoon6 »

Zaczniemy od średniej haubicy leFH 18/40 10.5cm. Wydruk własny z PLA. Skala 1:56 do Bolt Action. Postaram się trochę armatkę odpicować i dodam odpowiednio sklejone figurki z jakiegoś boxa piechoty niemieckiej. Jakieś pociski i skrzynki też się znajdą.

Obrazek

Trochę nie rozumiem zakładania wątków o nazwie typu: "Zbieranina pojazdów" Itp. Gdzie nie ma tak naprawdę zdjęcia początkowego projektu a autor dodaje co tam sobie akurat zmaluje. Ale skoro są dopuszczalne to też taki założyłem asekuracyjnie żebym potem nie musiał wybierać jednej najlepszej pracy.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 września 2022, 23:45 przez dawidsoon6, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [6] pojazdy i sprzęt wojskowy 1/56

Post autor: Raleen »

Z czasem, jak praca się skonkretyzuje, dobrze byłoby przerobić nazwę wątku. "Zbieraniny" są oczywiście dopuszczalne, ale to wynika często z ich mocno mieszanego składu (także jeśli chodzi o strony konfliktu).

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Pojazdy i sprzęt wojskowy 1/56

Post autor: dawidsoon6 »

Na razie planuję tylko tę haubicę, ale mam trochę zaległych pojazdów więc kto wie. Zmienię potem temat na bardziej adekwatny.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [6] Pojazdy i sprzęt wojskowy 1/56

Post autor: rilian »

Ja też trochę nie rozumiem takich wątków i mi osobiście utrudniają pracę, bo staram się w miarę na bieżąco uzupełniać tabelę, wpisując w nią prace (żeby uniknąć zasypania się robotą na koniec konkursu), a potem się nagle zmieniają tytuły i przestaje mi się zgadzać:/ Także dla mnie, jako sędziego wolę temat stały, nawet jeśli miałby trochę mniej oddawać to, co się w nim znajduje. Nie lubię tych "zbieranin", ale wolę "zbieraniny" niż zmieniające się nazwy tematów.

Niestety podobnie mam z wątkami, które są zakładane na początku konkursu i potem nie ruszone ani razu. Niektórzy uczestnicy pierwszego dnia konkursu zakładają 4-5 wątków, a pracują tylko nad jednym w trakcie trwania konkursu. Rozumiem, że ktoś się nie wyrobi, sam miałem w historii konkursu niejeden nieukończony wątek, ale wklejanie na forum pustego wątku, często nawet bez zdjęcia modelu, bez zamiaru go ciągnięcia jest irytujące Przecież nic nie stoi na przeszkodzie założyć wątek później, jak już się znajdzie czas na pracę nad nim..

Wybacz offtop, jako typowy Polak musiałem ponarzekać ;)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [6] Pojazdy i sprzęt wojskowy 1/56

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek
Podstawa i koła gotowe do malowania. Wyskrobałem i wyszlifowałem linie powstałe w czasie drukowania. Zobaczymy czy po zapodkładowaniu będą bardzo widoczne. Może jeszcze je będę jakąś szpachlówką wypełniał. Dodałem trochę pręcików plastikowych(ze starej szczotki) i drucików jako uchwyty i osprzęt. Szprychy w kołach też oskrobałem bardziej na okrągło.
Udało mi sie jakoś odciąć blachę pancerną od reszty działa więc będę mógł ją łatwiej wyszlifować na gładko.


Zmieniłem temat wątku i chyba taki już zostanie co by nie mieszać koledze rilian-owi w głowie ;) Jak mówię, być może tylko tę haubice tu zaprezentuję bo jeszcze kawaleria mongolska czeka i żeby nie było że założyłem temat i nie ruszyłem nawet ;) A to tez spory projekt, dużo konwersji i malowanie koni czego jeszcze nie robiłem.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek

Takie oto mini dłutko modelarskie sobie kiedyś zrobiłem ze starego okrągłego pilnika do piły łańcuchowej. Nawet nieźle się tym wyrównuje te linie druku.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

Obrazek
Jak mogę to sam robię sobie narzędzia. Taki skrobak z innego pilnika kiedyś wyciąłem. Szlifierka kątowa i chłodzenie w wodzie co chwila. Ma ostrze trójkątnograniaste i fajnie usuwa nadlewki na figurkach, także przy tej armacie go używam trochę.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

Waloryzacja działa ukończona. Zrobiłem zdjęcia przed podkładem żeby pokazać co zostało dodane.

ObrazekObrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

Prawie skończona załoga i amunicja.
Na tym zdjęciu pod tym kątem tak tego nie widać ale chyba trochę za duża wyszła ta armata ...hmm trudno za dużo już w nią pracy włożyłem.

Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

Właśnie się zorientowałem, że amunicja totalnie nie pasuje. Do przerobienia. chyba coś będę musiał sobie wytoczyć na wiertarce...
[edit]

Jakąś pechową armatę wybrałem jeśli chodzi o amunicję. Po przeszukaniu sieci okazało się ze do niej jest kilka rodzajów amunicji. Niema nigdzie tych skrzynek otwartych więc nie wiem jak tam ona jest ułożona. A chyba podstawowe pociski są w takich dziwnych klatkach bardzo trudnych do zrobienia w tej skali. Lepsze zdjęcia modelu tej armaty z Warlorda też niewiele pokazują ech...


ObrazekObrazekObrazek

Wystrugałem sobie z patyczków bambusowych na dremelu takie pociski i te krótkie kardridże czy jak to się nazywa. Spróbowałem też tę klatkę zrobić ale mam dość po jednej. Chyba odpuszczę sobie poprawność historyczną i właduję te pociski do normalnych skrzynek i zrobię jedną otwarta z której jeden ludek wyjmuje pocisk.

Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

W podkładzie z karteczką żeby nie było ;).
Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

Nałożyłem bazowe kolory

Obrazek

Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: dawidsoon6 »

W sumie już niewiele malowania zostało. Zaraz pokryje to błyszczącym lakierem żeby na jutrzejsze washe przygotować.
Dorobiłem kilka skrzyneczek z inną amunicją ("Sonderkart"), tutaj znalazłem inspirację:
https://www.ima-usa.com/products/origin ... 6172244549

Mam też w zakładkach stronę która pomaga mi w malowaniu niemieckiego oporządzenia. Po kliknięciu na wybrany element na obrazku pojawia się jego dokładny opis więcej zdjęć i wariantów.
https://www.mp44.nl/equipment.htm

Obrazek
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [6] Niemiecka haubica leFH 18/40 10.5cm i inne

Post autor: rilian »

Bardzo cenna stronka, też wylądowała w moich zakładkach. Dzięki!
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”