[XXII] [7] Rzeki i parowy [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

[XXII] [7] Rzeki i parowy [GOTOWE]

Post autor: dawidsoon6 »

To już mój drugi temat terenowy ale i tak robię więc czemu nie pokazać.

Zamierzam wykonać 6 segmentów rzeki z 2 zakrętami oraz coś co podręcznik do kampanii stalingradzkiej w Bolt Action określa jako balkas albo ravines co po riserczu zdaje się być właśnie parowem lub wąwozem.
Rzekę zamierzam zalać żywicą prawdopodobnie taką do napraw samochodowych ma ona lekko żółty kolor ale mi to nie przeszkadza.
Póki co wyciąłem z płyty mdf bazę i pomalowałem satynowym lakierem do podłóg. Zrobiłem też od razu za pomocą szlifierki z tarczą lamelkową wgłębienia na "wodę".

Aha nie wiem jak tu z wymiarami będzie bo rzeka to 6 odcinków ok 10 cm szer. i długości 1 stopy(30,5cm) każdy czyli na jedną długość stołu. A te parowy to ciężko zmierzyć ale zajmują powierzchnie 50x35cm każdy plus dwie małe odnogi. Jak co to niema problemu żeby poza konkursem to było.
Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 września 2022, 00:53 przez dawidsoon6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: Raleen »

Nie napisałeś do jakiego systemu i jakie wymiary, ale chyba będzie pasować do wszystkiego i rozumiem, że wymiary właściwe dla kategorii terenowej będą z grubsza zachowane (orientacyjnie z tego co widzę po zdjęciu nie będzie problemu). Jako że to druga praca, nie dopytuję więcej i akceptuję.

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Skala to około 28mm do Bolt Action lub czegokolwiek innego bo to uniwersalne tereny. Ułożone obok siebie moduły rzeki zajmują mniej więcej 53/60- na 31cm a parowu już opisałem w pierwszym poście.

Jedyny postęp jak na razie jest taki że wszystkie elementy pokryłem szpachlówką fix & grout. Należy to teraz wyszlifować i pokryć kolejnymi warstwami. Myślę że na dnie rzeki dam drobny żwirek i jakieś śmieci a brzegi chyba tylko pomaluję i obsadzę trawką i wyższymi kępkami.
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 09:26 przez dawidsoon6, łącznie zmieniany 1 raz.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Obsypałem rzeki piaskiem i pyłem przyklejone klejem pva. Trochę malowałem to wcześniej żółtawym kolorem ale chyba bez sensu.
Wstawiam tylko jeden element gdyż wszystkie wyglądają podobnie a trudno jest im zdjęcie dobrze zrobić. Jeśli to ukończę to dam zbiorowe zdjęcia na koniec.

Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Pomalowałem aerografem moduły rzeki za pomocą farb i chemii widocznych z tyłu.

Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Pomalowałem krawędzie na zielono jako podkład pod trawkę statyczną. Chce żeby mi się to ładnie z matą trawiasta zlewało.
Parowy zamalowałem aerografem , farba iraqi sand z dodatkiem thinnera, flow improvera i retardera z vallejo. Nawet dało to radę, bo przy malowaniu rzek bez retardera ta farbka piaskowa mi dysze zatkała ze 4 razy.
W parowach mam zamiar posiać trawkę jasną i potem na krawędziach pomaluję ja na zielono. inaczej nie wiem jakbym miał posiać dwa kolory trawki żeby się ładnie zmieszały.

Obrazek

Popękana ziemia zrobiona farbką citadel argellan earth i pomalowana potem iraqi sand bo sama w sobie jest brązowa.

Obrazek
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: Majbach »

Fajny ten efekt spękania ziemi.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Za farbkami Citadel nie przepadam z powodu słoiczków ale akurat techniczne farby czy shadey mają bardzo dobre, i słoiczki też w tym przypadku takie otwierane są lepsze.

Dodałem kamyki trawkę i mech. Błędem było malowanie na zielono tych krawędzi prześwitują spod jasnej trawki statycznej. Niby miałem plan aerografem ją pomalować ale się waham. W sumie taka wyschnięta tez jest ok i nie musie się ze stołem blendować.

Obrazek

Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Oprócz mchu i trawki wysypałem dno jarów różnymi śmieciami, w tle widać użyte mieszanki, min. liście z nasion brzozy i jakiegoś barwionego majeranku, mielony wrzos, przesiany piasek, pył itp. Parowy najpierw skropiłem mgiełką wodną, następnie aplikowałem posypki i zalałem to sidoluxem za pomocą pipetki. Jeśli jutro nadal będą luźne elementy zaleje jeszcze raz sidoluxem bądź rozwodnionym pva.

Obrazek
Majbach
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2021, 14:16
Has thanked: 370 times
Been thanked: 167 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: Majbach »

Fajne te słoiki masz :D Moim zdaniem kategoria terenowa w tej edycji wygrywa jeśli chodzi o mnogość ciekawych projektów.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Dzięki. Słoiczki po przyprawach z tesco. Te kwadratowe fajnie się układają, już ich mam trochę chyba o jakąś półkę na te posypki się pokuszę.


Parowy uważam za skończone:



Obrazek.Obrazek.Obrazek.Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Wczoraj dodałem do rzek różne śmieci patyki mech posypki imitujące jakieś liście itp.:

Obrazek
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Wszystko obsadziłem trawką wyższą przy brzegach 7 mmi niższą na krawędzi 2mm. Trochę różnią się kolorem i może pomaluje to aerografem, ale w sumie bardzo mi to nie przeszkadza. Może na niskiej trawce dodam trochę tuftów żeby przełamać monotonię.
W tle skały nad którym pracowałem wcześniej i też przy okazji trawką obsiałem. Straszny przy tym bałagan się robi więc chciałem za jednym razem wszystko zrobić.

Obrazek

Obrazek

Pozostaje zabezpieczyć krawędzie i zalać żywicą. Mama nadzieję ze nic się nie schrzani typu jakieś pęknięcia czy wygięcia po wyschnięciu żywicy.
dawidsoon6
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: niedziela, 17 lutego 2019, 02:18
Has thanked: 102 times
Been thanked: 163 times

Re: [XXII] [7] Rzeki i parowy

Post autor: dawidsoon6 »

Takie pudełeczko z szufladkami sobie na szybko zrobiłem do transportu i przechowywania. Segmenty rzeki mają już zaklejone krawędzie gotowe do zalewania żywicą.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”