[XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade [KONIEC]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Borororo
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 11:57
Been thanked: 8 times

[XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade [KONIEC]

Post autor: Borororo »

Zgłaszam Elitarną Dywizję Konfederacji.

Podstawka dowódcy dywizji, Stonewall Brigade, Louisiana Tigers Brigade oraz Texas Brigade, wsparte artylerią dywizji.

Figurki w skali 6 mm produkcji GMB do “Bogowie wojny: Robert E. Lee”.


Obrazek
Ostatnio zmieniony środa, 31 sierpnia 2022, 22:26 przez Borororo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Konfederacja

Post autor: Raleen »

Cieszę się, że coraz więcej figurek GM Boardgames w konkursie. Rozważ ewentualnie zmianę wątku na bardziej szczegółowy skoro robisz konkretną jednostkę.

A poza tym powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Konfederacja

Post autor: Torgill »

Powodzenia!
Borororo
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 11:57
Been thanked: 8 times

Re: [XXII] [1] Konfederacja

Post autor: Borororo »

Na początek poszła brygada Louisiana Tigers, pewnie ze względu na niecodzienne u konfederatów umundurowanie.
Umieszczenie modeli na farbach powoduje wyeliminowanie problemu skurczy dłoni. Kolory podstawowe nałożone - używam głównie kontrastów dla szybkości prac i natychmiastowe wyciągnięcie detalu. Zastanawiałem się nad trochę ciemniejszą czerwienią, ale wydaje mi się, że ten odcień, podniesiony jeszcze podczas późniejszych prac, będzie fajnie się wyróżniał na podstawce. W następnych dniach będę poprawiać kolory, wyciągać detale i robić tak wymagające (w mojej ocenie) rzeczy w 6mm, jak zarost, czy paski na portkach.

Dajcie znać, czy po tej brygadzie robić Stonewall Brigade, czy Texas Brigade?

Obrazek
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade

Post autor: rilian »

To są znaczniki jakiś strzelców wyborowych, dołączane do oddziałów, czy osobne jednostki, pojedynczych ludzików?
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 332
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 300 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade

Post autor: Witold Janik »

rilian pisze: wtorek, 23 sierpnia 2022, 14:51To są znaczniki jakiś strzelców wyborowych, dołączane do oddziałów, czy osobne jednostki, pojedynczych ludzików?
Jeśli chodzi o tych strzelców, to jest to wyróżnik jednostki z zasadą specjalną "lekka piechota". Możesz ok 6 takich figurek umieścić na pasku 1.5x6cm jako marker, który stawiasz przed wybranym oddziałem, albo umieścić od razu na podstawce piechoty, która taką zasadę ma od razu "wbudowaną", a nie opcjonalną do wykupienia. Np. zawodowa liniowa piechota brytyjska ma taką zasadę "z bazy". Francuska z resztą też.
Amerykanie (z Północy i Południa) podczas wojny secesyjnej musieli utworzyć ogromne armie w krótkim czasie, więc tam szybkie, podstawowe wyszkolenie żołnierza pozwalało w pierwszym okresie przede wszystkim jedynie na walkę w linii. Dlatego jest to opcja dla jednostek generycznych (standardowych). Natomiast specjalne formacje (historyczne) mają swoje specyficzne zasady i część z nich ma od razu określone, że mają piechotę lekką.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade

Post autor: rilian »

Dziękuję. Byłem ciekaw o co chodzi.
Borororo
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 11:57
Been thanked: 8 times

Re: [XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade

Post autor: Borororo »

Hej, dziś spory update. Udało się skończyć malowanie Louisiana Tigers Brigade, armatę, a także zacząć pozostałe brygady (od razu napiszę, że nie używam kolorów metalicznych).

Po kolei:
  • Louisiana Tigers - zrobiłem cieniowanie, różne kolory zarostu, a także pasiaste spodnie oraz spróbowałem nawet zaimitować kratę na kocu (w 6mm nie jest to łatwe :D ). Pozostaje dodać sztandar i wykończyć podstawkę.
Obrazek Obrazek
  • Ze zrobionych rzeczy, udało mi się jeszcze pomalować armatę (NMM w tej skali bardzo fajnie wygląda). Zastanawiam się, czy poprawić lawetę, ale na ten moment pokazuję, co mam. Tutaj też pozostaje podstawka do wykończenia.
    Położyłem też kolory podstawowe na artylerzystów.
Obrazek Obrazek
  • Dziś udało mi się nałożyć kolory podstawowe na Texas Brigade. Bazując na referencjach, kolorystyka wydaje mi się najnudniejsza z tych brygad, które teraz maluję. Następnym etapem będzie cieniowanie.
Obrazek Obrazek
  • Na zakończenie dzisiaj, zacząłem przygotowywać kolory pod Stonewall Brigade. Widziałem, ze ich mundury dość dynamicznie się zmieniały, postawiłem więc (pewnie po monotonii Texas Brigade) na jasnobrązowe kurtki i różnokolorowe spodnie.
Obrazek

Czekam na komentarze!
Borororo
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 11:57
Been thanked: 8 times

Re: [XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade

Post autor: Borororo »

OK, kilka technicznych rzeczy, zanim wrzucę zdjęcia gotowej dywizji.
  • Podkład: biały
Kolory (główne użyte, w rozpisce podstawa; cieniowanie):
  • Biały: Apothecary white (Citadel); Cold white 70.919
  • Czerwony: Flesh tearers red (Citadel); Antares red (Scale75), Aldebaran red sc-38 (Scale75)
  • Błękitny: Talassar blue (Citadel); Pastel blue 70.901
  • Srebrny: Space wolves grey (Citadel); Off-white 72.101
  • Szary: Space wolves grey (Citadel); Dark sea grey 70.991, Light grey 70.990
  • Ciemny brąz: Cygor brown (Citadel)
  • Jasny brąz: Gore-grunta fur (Citadel) lub Wood grain 70.828 lub Smoke 70.939
  • Czarny: Black templar (Citadel); London grey 70.836, Medium Sea grey 70.870
  • Złoty: Iyanden yellow (Citadel); Golden yellow 70.948
  • Niebieski: Leviadon blue (Citadel); Pastel blue 70.901+Medium Sea grey 70.870
  • Skóra: Guilliman flesh (Citadel); Basic skin tone 70.815
  • Słomka: Skeleton horde (Citadel); Dark sand 70.847, Off-white 72.101
  • Włosy: naprzemiennie: Darkoath flesh, Gore-grunta fur, Apothecary white, Cygor brown, Basilicanum grey, Skeleton horde (wszystko z Citadela)
Teraz poszczególne podstawki. Postaram się opisać je jak najdokładniej - jeśli nie napiszę żadnego komentarza, używam kolorów opisanych powyżej.
  • Texas Brigade:
    Mundur: Użyłem schematu dla szarego, jednak stwierdziłem, że jest to za jasne, więc pomalowałem USN sea blue 71.295 i poprawiłem cieniowanie
    Kapelusz: Czarny
    Pas z prawego ramienia: Biały
    Pas z lewego ramienia: Black 70.950
    Spodnie: Czarny
    Pas: Chocolate brown 70.872
    Elementy srebrne/stalowe: Srebrny
    Elementy drewniane: Wood grain
    Sprzączka: Złoty
    Zarost: Włosy
  • Louisiana Tigers:
    Mundur: Czerwony
    Kapelusz: Słomka
    Kepi: Czerwony
    Pas z prawego ramienia: Słomka
    Koc: Gore-grunta fur plus plamy przy pomocy Militarum Green (Citadel)
    Pas z lewego ramienia: Black
    Spodnie: Biały. Dodatkowo pasy namalowałem za pomocą Talassar blue
    Pas: Chocolate brown
    Elementy srebrne/stalowe: Srebrny
    Elementy drewniane: Gore-grunta fur
    Sprzączka: Złoty
    Zarost: Włosy
    Mundur doboszy: Militarum Green
    Mundur dowódcy: Niebieski
  • Stonewall Brigade:
    Mundur: Słomka
    Kapelusz/Kepi: naprzemiennie Słomka, Czarny, Szary, Czerwony, Błękitny
    Pas z prawego ramienia: Black
    Koc: Space wolves grey+; Pastel blue
    Pas z lewego ramienia: Black
    Spodnie: naprzemiennie Szary, Jasny brąz, Błękitny, Słomka
    Pas: Chocolate brown
    Elementy srebrne/stalowe: Srebrny
    Elementy drewniane: Smoke
    Sprzączka: Złoty
    Zarost: Włosy
    Mundur doboszy: Space wolves grey + Leviadon blue (1:1); Pastel blue
    Mundur dowódcy: Space wolves grey + Leviadon blue (1:1); Pastel blue
  • Armata:
    Koła: Black templar, Medium sea grey, Light grey, Cold white
    Laweta: Militarum Green
    Lufa: Beasty brown 72.043, Filthy brown 72.037, Golden yellow
  • Dowództwo:
    Koń dowódcy: Cygor brown, Gore-grunta fur
    Koń chorążego: Gore-grunta fur, Black templar, Apothecary white
    Mundur i spodnie: Leviadon blue, Lendanis grey (Scale75)
    Kapelusz: dla dowódcy ciemny brąz poprawiony Green ochre 70.914 - dla chorążego czarny
    Pas: Chocolate brown
    Elementy srebrne/stalowe: Srebrny
    Elementy drewniane: Wood grain
    Rękojeść: Złoty
Po wszystkim potraktowałem całość matowym lakierem.
Do wykończenia podstawek użyłem glinki od Warlorda, wycieniowałem Reikland fleshshadem i podbiłem dry brushem Green ochre. Na to trawka statyczna i krzaczki. Google podpowiada, że Północna Wirginia jest bardzo zielona, więc starałem się użyć jak największej ilości zieleni.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 września 2022, 00:22 przez Borororo, łącznie zmieniany 1 raz.
Borororo
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2022, 11:57
Been thanked: 8 times

Re: [XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade

Post autor: Borororo »

I czas na podsumowanie i zdjęcia końcowe. Przede wszystkim świetna inicjatywa! Dziękuję za możliwość uczestnictwa i zagwarantowanie kilku(dziesięciu?) przyjemnych, acz intensywnych godzin. A teraz pokaz!
  • Podstawka dowódcy dywizji:
    Obrazek Obrazek Obrazek
  • Artyleria:
    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
  • Texas Brigade:
    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
  • Louisiana Tigers Brigade:
    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
  • Stonewall Brigade (domyślnie nie mają zasady 'lekka piechota', dlatego nie mają pierwszej linii strzelców na podstawce (co jest domyślnym układem w BW:Lee). Linia strzeców znajduje się na osobnej podstawce i widać ją na zdjęciach całościowych):
    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
  • Dywizja elitarnych brygad konfederacji, wsparta artylerią, ujęta całościowo:
    Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: [XXII] [1] Konfederacja: Stonewall Brigade/Louisiana Tigers Brigade/Texas Brigade [KONIEC]

Post autor: Torgill »

Wspaniali, gratuluję!
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”