[XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm [GOTOWE]

Konkurs z nagrodami dla malujących figurki.
Awatar użytkownika
Gomi
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 17:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

[XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm [GOTOWE]

Post autor: Gomi »

Pora wystawić swoje maziania na widok publiczny.
Szykuję oddział Schiltronu 6 podstawek po 4 modele w skali 15mm.
Modele to druk 3d projekt Medbury Miniatures drukowane w Kuźnia Goblina
Oryginalnie modele są w 28mm moje zmniejszyłem do 55% tak by ładnie komponowały się z innymi 15.

Obrazek

To mój pierwszy występ w konkursie, mam nadzieje że uda się pomalować to co zgłosiłem i jeszcze jedną kategorię :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 31 sierpnia 2023, 13:22 przez Gomi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: Raleen »

Powodzenia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: Umpapa »

Powodzenia!
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: Umpapa »

Jak z kruchością figurek?
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: rilian »

Ja kiedyś dostałem takie zielono-żelkowe i były jak szkło. Mega twarde, nie szło tego nożykiem obczyścić, bo razem z małym śladem po supporcie się cała kończyna potrafiła po jakiejś dziwnej-losowej krzywej ułamać. Elementy były za to tak gładziutkie, że żeby coś skleić, trzeba było używać wytrawiacza, bo nic się nie trzymało:P Miałem też z wydruków kiedyś modele które były gumowate, jak niektóre modele do planszówek, także na prawdę zaskoczył mnie rozstrzał efektów jakie mają różne żywice do druku.
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: stelker »

Jestem w trakcie malowania armii do Warmastera na samych wydrukach i generalnie uważam małe skale i komiksowa stylistyka się bardzo lubią z drukiem 3d . Ale usuwanie supporów bywa naprawdę upierdliwe, dlatego ja zacząłem je usuwać po wypłukaniu w IPA a przed ostatecznym utwardzeniem.
Awatar użytkownika
Gomi
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 17:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: Gomi »

Umpapa pisze: czwartek, 25 maja 2023, 22:33 Jak z kruchością figurek?
Bardzo dobra, bałem się ze przy przeskalowaniu będą problemy z drukiem czy jakością ale jest super. Materiał to żywica typu ABS, modele bardzo rzadko łamią się po spadnięciu ze stołu, włócznie i piki są na tyle elastyczne że nie łamią się przy kontakcie jak np plastiki victrixa. Minus że czasem trochę się wygna i jest zabawa z prostowaniem ale to raczej wyjątek.
rilian pisze: czwartek, 25 maja 2023, 22:39 Ja kiedyś dostałem takie zielono-żelkowe i były jak szkło. Mega twarde, nie szło tego nożykiem obczyścić, bo razem z małym śladem po supporcie się cała kończyna potrafiła po jakiejś dziwnej-losowej krzywej ułamać. Elementy były za to tak gładziutkie, że żeby coś skleić, trzeba było używać wytrawiacza, bo nic się nie trzymało:P Miałem też z wydruków kiedyś modele które były gumowate, jak niektóre modele do planszówek, także na prawdę zaskoczył mnie rozstrzał efektów jakie mają różne żywice do druku.
Standardowa najtańsza żywica niestety właśnie się łamie w ten sposób, te modele są w żywicy typu ABS mają trochę więcej elastyczności. Choć nadal lepiej resztki czyścić pilnikiem niż nożykiem. Modle kleje standardowym cyjnaoakrylem wamod albo kropelką nie ma problemu z przyczepnością.
stelker pisze: niedziela, 28 maja 2023, 23:58 Jestem w trakcie malowania armii do Warmastera na samych wydrukach i generalnie uważam małe skale i komiksowa stylistyka się bardzo lubią z drukiem 3d . Ale usuwanie supporów bywa naprawdę upierdliwe, dlatego ja zacząłem je usuwać po wypłukaniu w IPA a przed ostatecznym utwardzeniem.

Jak dla mnie to jedyna sensowna kolejność, po utwardzeniu trudniej się usuwa supporty. Do tego stosuję kąpiel w gorącej wodzie. Do tego usuwanie supportów z figurek 10mm które drukują się na paskach jest o tyle upierdliwe że praktycznie każdy słupek trzeba usuwać oddzielnie.
Awatar użytkownika
Gomi
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 17:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: Gomi »

Jakoś zabrać się nie mogłem, gdzieś tam z boku kuszą kolejni greccy hoplici od 3dbreed i zajawka na Szkotów zmalała. No ale są cali na biało z metalikami, teraz pójdzie już z górki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gomi
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 17:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: Gomi »

Mówiłem że szybko pójdzie. Zostało wrzucić modele na podstawki i poprawki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gomi
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2015, 17:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [XXIV] [1] Szkocki Schiltron 15mm

Post autor: Gomi »

W końcu udało się zrobić zdjęcia.
Oto gotowy shiltron:
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Konkurs Modelarski Forum Strategie”