5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Inkub »

Żałuję, że nie mogłem się ostatecznie pojawić, jednak dało o sobie znać ZNACZNE zmęczenie poprzednią imprezową nocą, której nie mogłem opuścić. Miałem wrażenie, że po porannej wizycie na basenie dam radę pojechać do Warszawy, ale ostatecznie okazałem się niczym dętka i zrezygnowałem.
Gratulacje dla wszystkich graczy, zwłaszcza zwycięzcy:)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Pablo »

Bardzo udany turniej, przynajmniej jak dla mnie :D , organizacja jak zwykle na najwyższym poziomie, nie sądzę żeby w Polsce jakiś turniej wargamingowy był tak dokładnie przygotowany jak zrobił to Greebo. Chylę czoła Jarku.

Gratulacje dla GRZ za udaną bitwę, która wyniosła go na pierwsze miejsce i mam nadzieję że na PCH walka o pierwsze miejsce w Lidze będzie równie zażarta. Dzięki wszystkim za udział.

PS. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że pierwszą bitwę powinienem grać z GRZ a nie z Ciszą.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Greebo »

Pablo pisze: PS. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że pierwszą bitwę powinienem grać z GRZ a nie z Ciszą.
Pablo, grałbyś pierwszą bitwę z GRZ a nie z Ciszą gdyby w turnieju grały tylko osoby z tegorocznej ligi. Wtedy pary do pierwszej bitwy są dobierane według obecnej klasyfikacji. Jednakże do turnieju zgłosił się QR który grał już w lidze ale nie grał w tym sezonie. W związku z tym, zgodnie z punktem 8.1 lit c regulaminu, pary do pierwszej bitwy były ustalone zgodnie z klasyfikacją końcową drugiego sezonu Ligi w którym grał QR. W drugim sezonie zaś Cisza zajął II miejsce a ty trzecie. GRZ w tamtym sezonie był dopiero 14 dlatego nie grał z tobą pierwszej bitwy.
Regulamin 3 sezonu Ligi DBA pisze: 8.1 System łączenia graczy w pary do gry jest oparty na systemie szwajcarskim, którego podstawowe złożenia są następujące:
a) Dwóch graczy może grać ze sobą na turnieju tylko jeden raz,
b) W pary gracze łączeni są według zasady najlepszy z lepszym w oparciu o wyniki osiągnięte w danym turnieju.
c) Przy ustalaniu pierwszych par w turnieju używa się wyników graczy z obecnego sezonu Ligi. W przypadku pierwszego turnieju w sezonie oraz w przypadku kiedy gracz brał już udział w Lidze, ale nie grał jeszcze w tym sezonie, korzysta się z wyników graczy z poprzedniego sezonu Ligi.
Mam nadzieje że to wyjaśnienie Ci wystarcza Pablo. Zasada ta jest dość często stosowana bo wielu graczy pojawia się na turniejach raz w sezonie.

i jeszcze mój PS ;).
Pablo pisze: mam nadzieję że na PCH walka o pierwsze miejsce w Lidze będzie równie zażarta.
Niestety jest spora szansa że na "Polach Chwały" walki o I miejsce w Lidze nie będzie i walczyć będzie można tylko o III miejsce na podium.

Ja organizuje finał Ligi na Polach wiec jest spora szansa (tak jak w dwóch ostaniach turniejach) że nie będę grał (wyłączę się jako organizator przy nieparzystej liczbie graczy). W takiej sytuacji to jeśli tylko GRZ zagra to do wygrania Ligi wystarczy mu jakiekolwiek miejsce między I a V, co biorąc pod uwagę że ostatnie dwa turnieje wygrał a w poprzednich dwóch był IV, nie powinno być dla niego problemem. A jeśli GRZ nie zagra to nic się nie zmieni na dwóch pierwszych miejscach.

Natomiast może być silna rywalizacja o trzecie miejsce bo co najmniej MichałeK i Cisza mają szansę po nie sięgnąć a obaj do tej pory, jeśli pamiętam, zawsze grali w Finałach Ligi na Polach Chwały.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Raleen »

Relacja z turnieju na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
GRZ
Général de Brigade
Posty: 2695
Rejestracja: niedziela, 10 lipca 2011, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: GRZ »

Obrazek
To zdjęcie świetnie opisuje moją bitwę z MichałKiem - nie wiadomo kto kogo okrąża :)
Echh gdyby ten rydwan 1 nie wyrzucił ;)
"In war victory is one part planing and nine parts faith"
ale dobre kostki pomagają.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Raleen »

Niestety, tak bywa. Gdyby moje rycerstwo 3 razy z rzędu nie przegrało starcia ze spieszonymi rycerzami (ostrza) w drugiej bitwie z Rzymem (Kaja) to też by było inaczej. Wygrana o 1 eliminowała przeciwnika.

Mimo to cieszę się, bo niektóre rozgrywki, zwłaszcza jeśli chodzi o manewrowość, były bardzo ciekawe - u mnie zwłaszcza z QR i z MichałKiem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: MichałeK »

Raleen nasza bitwa była bardzo ciekawa zwłaszcza, że obaj byliśmy po przegranej z takimi samymi przeciwnikami. Ty trafiłeś dokładnie na ten sam Rzym, ja po raz kolejny na dużą ilość rycerzy, których się panicznie boję.
Bardzo ciekawe doświadczenie, trochu irytujące acz z drugiej strony można było poprawić błędy z poprzedniej gry...
Co do samej bitwy to chyba zasłużony remis, bo obaj mogliśmy zarówno wygrać jak i przegrać :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Raleen »

MichałeK pisze:Co do samej bitwy to chyba zasłużony remis, bo obaj mogliśmy zarówno wygrać jak i przegrać :)
Zgadzam się, bardzo przyjemnie mi się grało. Cóż, może kiedyś spróbujemy coś bardziej zaawansowanego, chociaż na Polach Chwały ja niestety, jak wszystko na to wskazuje będę w tym roku mocno obarczony sprawami organizacyjnymi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: MiSiO »

Widać, że liga się rozwija. Ba. Pojawiają się znajomi sprzed lat. Szkoda, że sam nie mogę ostatnio uczestniczyć w turniejach...
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: MiSiO »

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Greebo »

Według mnie różnorodność pozycji w gotowej armii zależy od asortymenty firmy i kształtuje się bardzo różnie.

Akurat MM ma zwykle jeden wzór pozycji w zestawie (busterze) co przekłada się na armie. A co do Armenii MM którą wybrał nahar to według mnie zupełne nieporozumienie bo złożyli ją z figurek rzymskich!

Inna sprawa, że akurat jeśli chce się mieć różne HCh do jednej armii to trzeba je zamawiać z różnych firm, bo według mnie żadna firma nie robi kilku wzorów rydwanów do jednej armii.

Jedyna różnorodność może polegać jedynie na dwóch wzorach 1- generała i drugi –zwykły rydwan. A i w takim wypadku często jedyna różnica polega na figurkach załogi (w rydwanie Gen zamiast żołnierza będzie generał :))

Co zaś do Essex to paradoksalnie jeśli tylko mają buster z kilkoma wzorami to w armii zwykle starają się dać proporcjonalnie wszystkie wzory a do bustera wrzucają figurki jak im w rękę wpadnie :) więc łatwiej o różnorodność kupując armie niż bustery.

Niestety, dopiero przy prezentacji najnowszych busterów pokazuja na zdjeciach które mają kilka wzorów. Prezentując wcześniejsze bustery zawsze pokazuja jeden wzór nawet jesli w paczce jest ich kilka. Jedyna możliwość żeby ustalić czy dany buster ma kilka wzorów to patrzenie na jego opis. Zwykle to tam sygnalizują.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: MiSiO »

Inna sprawa, że akurat jeśli chce się mieć różne HCh do jednej armii to trzeba je zamawiać z różnych firm, bo według mnie żadna firma nie robi kilku wzorów rydwanów do jednej armii.
http://www.warmodelling.com/index.php?cPath=239_254

7 wzorów rydwanów. Swoisty rekord.

Zresztą nie oszukujmy się. Nahar wybrał chyba najmniej popularne armie. Klasykę każdego z okresów można kupić w kilkunastu firmach. Armie mało popularne zwykle, jeśli wogóle, są w ofercie 1-2 firm.

http://khurasanminiatures.tripod.com/hi ... index.html

Ci mają sporo dziwnych armii. Kupowałem od nich Gaznawidów. Mają najbardziej odjechane słonie.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Pablo »

Xyston Scytów też ma genialnych.
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: MichałeK »

Greebo pisze: Natomiast może być silna rywalizacja o trzecie miejsce bo co najmniej MichałeK i Cisza mają szansę po nie sięgnąć a obaj do tej pory, jeśli pamiętam, zawsze grali w Finałach Ligi na Polach Chwały.
Prorok normalnie :)
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 5 turniej III sezonu Ligi DBA - IX WRL DBA 23.06.12r.

Post autor: Greebo »

Nie prorok, tylko człowiek umiejący liczyć ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”