Uwagi do nowego regulaminu Ligi - na szybko

Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Uwagi do nowego regulaminu Ligi - na szybko

Post autor: Greebo »

Jak juz napisałem w głównym temacie dotyczacym regulaminu Ligi na sezon 2010/11 jeśli ktos chciałby jeszcze szybko coś omówić to bardzo proszę tutaj.

Prosze o szybkie zabieranie głosu i konkretne propozycje bo chciałbym ruszyć z Ligą organizując turniej w Warszawie (20 lub 27 listopada).
A żeby zacząć ligę potrzebujemy regulaminu!

Wydaje mi sie że już dość czasu nie graliśmy :)!

To juz prawie dwa miesiące od Niepołomic :)!!
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Greebo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Opis punktacji nie daje wyniku z przykładu, może to przeredagować tak ale nie komplikować już bardziej:

7.9 Dla celów turnieju punkty za zniszczone elementy oblicza się w następujący sposób:
1 punkt - za każdy zniszczony element (w tym generała i rydwany z kosami, ale nie BUA/mieszkańcy BUA lub Obozy/ciury obozowe). 16)
2 punkty-za zdobycie wrogiego obozu/BUA.
2 punkty (dodatkowo) - za zniszczenie wrogiego generała.
(-1) punkty - za każdy stracony element (w tym generała i rydwany z kosami, ale nie BUA/mieszkańcy BUA lub Obozy/ciury
(-2) punkty - za utratę własnego obozu/BUA - obozowe). –
(-2) punkty (dodatkowo) - za stratę własnego generała

Przykład: Gracz A zniszczył 5 elementów (w tym rydwan z kosami) a Gracz B zniszczył 3 elementy (w tym Generała i obóz wroga).
Gracz A wygrał bitwę (otrzymuje 12 pkt.) zniszczył 5 elementów ma (+5 pkt), stracił 3 elementy punktowany tj. Generała (-3pkt) dodatkowo za stratę Generała otrzymuje (-2 pkt) i za stratę obozu (-2 pkt). Jego ostateczny wynik to (12+5-3-2-2=10). Gracz B przegrał bitwę (+0), stracił 5 elementów ma (-5 pkt) zniszczył 3 elementy (+3pkt) dodatkowo za zabicie Generała otrzymuje (+2 pkt) i za zdobycie obozu (+2 pkt) Jego ostateczny wynik to (-5+3+2+2=2)


Czy strata Sch jest liczona do strat przy określaniu zwycięstwa czy tylko doliczana jest do punktów walki.
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Wydawalo mi się ze z SCh jest dość jasne ale wyjasniam dokładniej.

Wygranie bitwy jest liczone normalnie (zgodnie z przeisami - to jest chyba gdześ wyzej w regulaminie) a zatem SCh nie liczy się do zniszczenia a obóz liczy sie za dwa elementy, ale tylko do wygrania bitwy (to jeszcze ustalam z Cezarym29. )

A zatem wygrywajacy zabił kolejno SCh (nie liczy się do wygranej), a nastepnie 4 elementy, które dały mu wygraną w bitwie.

Przeciwnik zdobył obóz (2 do wygrania bitwy) i zabił generała przeciwnika czyli 1 element. bitwa skończyła sie wynikiem 4:3 choć Wygrywający zniszczył 5 elementów, tyle ze piąty nie liczy się do wygrania bitwy.

Amerykanie natomiast (moim zdaniem zasadnie) w punktacji turnieju dają za taki element punkt do klasyfikacji turniejowej.

Ty w swojej wersji przykładu nie bierzesz pod uwgę że wygrywajacy dostaje dodoatkowe punkty tylko za elementy ponad 4!!

A przegrywający dostaje tylko za elementy (obóz i BUA nie jest liczone jako elementy) dlatego jest dodatkowe 2 pkt za nie!

Twoja punktacja była by prawidłowa gdzyby stosować system Hiszpański gdze zwyciezca ma 8 pkt plus i minus prawie wszystko co napiisałeś. Oni tez bowiem chyba nie liczą obozu jako elementy (ale tu jeszcze czekam na odpowiedź Cezara29.
u mnie podstawowe 4 elementy do wygrania sa w 12 pkt (8+4=12) .

Od hiszpańskiego sytemu różni się to tym że przy wygranej tylko przez zabicie generała u nich dostaje sie 3 pkt mniej.

Napisłem to w komentarzach (numerki zacienione na czerwono)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Ad. 7.9 Rozumiem to co piszesz w przypisach i przykładzie, ale nie ma to odzwierciedlenia w paragrafie, nie mówiąc o tym że jest on mało zrozumiały.

Ad. 5.3 Turniej może być rozgrywany w wersji otwartej lub w wersji historycznej. W wersji otwartej mogą wziąć udział wszystkie armie z podręcznika DBA 2.2. W wersji historycznej mogą wziąć udział armie z podręcznika DBA 2.2. z jednego okresu historycznego (z jednej z czterech części listy armii, albo z konkretnego okresu np. z lat 1400-1450) lub armie z jednego okresu historycznego będące historycznymi przeciwnikami (np. armie z jednej z list do kampanii z podręcznika).

Uwagi: Turniej otwarty lub historyczny

Ad. 6.2 Skład armii w turnieju w wersji otwartej jest ustalony raz na cały turniej (jeśli armia ma możliwość zmiany składu gracz musi wybrać skład armii którym będzie grać ze wszystkimi przeciwnikami. W przypadku turnieju w wersji historycznej organizatorzy mogą przyjąć zasadę że skład armii gracz ustala po uzyskaniu informacji z kim gra kolejną bitwę, oraz czy występują elementy spieszane czy nie. Jeśli organizatorzy nie zastrzega takiej możliwości w regulaminie turnieju skład armii jest stały jak w turnieju w wersji otwartej. W każdym wypadku gracz musi w pełni i jednoznacznie zdefiniować swoje wojsko w momencie ustawiania ich na planszy.5)
UWaga::Spieszanie alternatywne przy turniejach historycznych.

Ad. 6.6 Spieszenie elementów (takich jak np. Cv//Bw). Gracz może wystawić taki element jako spieszony w rozpisce swojej armii na cały turniej.
Uwaga: Moja propozycja to odpuścić sobie spieszanie na turniejach otwartych a pozostawić na historycznych podobnie jak składy armii

7.8.1 Graczom (z poza województwa w którym organizowany jest turniej) dolicza się premie (do ogólnej punktacji w turnieju) w wysokości 5 pkt. Premii nie dolicza się graczom jedynie podczas turniejów organizowanych w ramach imprez Grenadier i Pola Chwały.
Uwaga: Grenadier czy Pola chwały to chyba wystarczający motywator aby przyjechać na turniej.

7.8.2 Gracz, który w turnieju zdobędzie tytuł „Najładniejszej armii turnieju” otrzymuje premię (do ogólnej punktacji w turnieju) w wysokości 5 pkt.
Uwaga: Moja propozycja to promowanie dodatkowo ładnie pomalowanych armii na turniejach przez doliczenie im premiowych punktów podobnie jak i przyjednym graczom.
10.1 Poza klasyfikacją ogólną (wyniki z gier) w Lidze przyznawane będą również nagrody w klasyfikacji „Kiler Generałów” i Łupieżca obozów”, oraz „Najładniejsza armia turnieju” zaleca się również nagradzanie w tych klasyfikacjach również na turniejach. W turniejach można wprowadzić limit zaliczenia do tych klasyfikacji od 2 (Generałów, Obozów). Dla ustalania miejsc w tych klasyfikacjach posiłkowo należy stosować zasady opisane dla turniejów/ ligi.
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

Co do najładniejszej armii turnieju... to hmmm... Będzie się powtarzać :) Może zrobic premie za każdorazowe granie inną (inna lista, nie liczymy podlist) pomalowaną armią?

np. gram turnieje w lidze:
turniej 1. Trakowie +5pkt (do ogólnej klasyfikacji)
turniej 2. Trakowie
turniej 3. Rzym Mariusza +5pkt (do ogólnej klasyfikacji)
turniej 4. Trakowie
turniej 5. Późni Krzyżowcy +5pkt (do ogólnej klasyfikacji)

Co Wy na to? W ten sposób promujemy różnorodność i rozwój hobby.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Pablo.
Trochę się spieszyłem i chyba nie do końca zrozumiałe Twój pierwszy wpis.
Jak teraz patrzę na spokojne na oba twoje wpisy to rozumiem że pierwszy wpis o 7.9 był Twoją propozycja nowego zapisu tej części regulaminu (zgadza się?)

Jak się przyjrzałem to może rzeczywiście trzeba trochę przerobić (poprzestawiać) części VII.

Na usprawiedliwienie powiem tylko że trochę się spieszyłem redagując ostateczny tekst. (Prosiłem Zwierzaka żeby założył temat II sezonu za dzień dwa żebym miał czas doczyścić tekst, ale on zrobił to od razu po moim pw :). Na dodatek MichałeK od razu dał wpis więc stwierdziłem że trzeba szybko powiesić regulamin żeby rozmawiać o konkretach (no i w osobnym temacie).

A zatem do części VII Regulaminu wrócę później.

A teraz co do Twoich propozycji zmian:
w 5.3
Pablo pisze: Uwagi: Turniej otwarty lub historyczny
Jak najbardziej jestem za. Sam bardzo nie lubię wplatania angielskich słów a tu jakoś mi się wplątało :)
w 6.2
Pablo pisze: …W przypadku turnieju w wersji historycznej organizatorzy mogą przyjąć zasadę że skład armii gracz ustala po uzyskaniu informacji z kim gra kolejną bitwę, oraz czy występują elementy spieszane czy nie.
UWaga::Spieszanie alternatywne przy turniejach historycznych.
Taki dopisek w tym miejscu moim zdaniem jest zbędny a wręcz mylący. Trzeba pamiętać że na turnieju gracz ujawnia swoją armie. Nie mogę natomiast znaleźć w regulaminie zapisu który miał tam być ( więc go pewnie zaraz dodam). Będzie to mniej więcej coś takiego:

„Wszystkie elementy w armii gracza muszą być łatwo identyfikowalne (odzwierciedlać wojsko które reprezentują) a gracz zobowiązany jest dokładnie określić przeciwnikowi jakie wojska będzie używał w grze.”

w 6.6
Pablo pisze: Ad. 6.6 Spieszenie elementów (takich jak np. Cv//Bw). Gracz może wystawić taki element jako spieszony w rozpisce swojej armii na cały turniej
Uwaga: Moja propozycja to odpuścić sobie spieszanie na turniejach otwartych a pozostawić na historycznych podobnie jak składy armii
Greebo pisze: 6.6 Spieszenie elementów (takich jak np. Cv//Bw) następuję przy rozstawianiu wojska. Element musi być wystawiony jako pieszy i konny i nie mogą być zmienione w czasie gry. Atakujący decyduje o spieszeniu elementu w momencie rozstawienia armii, Obrońca może to zrobić najpóźniej po rozstawieniu armii przez atakującego. Spieszenie nie jest liczone jako zamiana elementów ale może być wykonane przy takiej zamianie. 9)
Po pierwsze Propozycja nowego zapisu jaki proponujesz nie jest spójna z tym co piszesz w uwagach.
A po drugie sama ingerencja w sprawę spieszania zmienia zasady DBA. Wpis o spieszaniu przy rozstawianiu wprowadziłem tylko dla tego że wielu graczy miało z tym problem a sposób ten znalazłem w turnieju w USA w 2011r i wydało mi się że może to załatwić ten temat. Uważam ze głębsze ingerowanie w przepisy DBA nie powinno mieć miejsca. Natomiast ograniczanie spieszania do etapu rozstawiania eliminuje aspekt o którym napisał AWu kiedy przypomniałem że chyba tylko raz spieszyłem moich Kn w grze.
AWu pisze: To akurat nie argument, nie chodzi o ich sukcesy ale o płynność i bezpieczeństwo psychologiczne
Możliwość spieszenie tylko przy rozstawianiu załątwia właśnie moim zdaniem kwestię płynności i bezpieczeństwa psychologicznego.

Przy okazji sztywny skład armii (nie zmienianie go przy okazji każdej bitwy) jest powszechnie stosowany na turniejach i jak ktoś już napisał na tym forum ma zapobiegać dostosowywaniu składu do konkretnego przeciwnika. W związku z tym że bardzo dużo pisałeś na ten temat wcześniej, skorzystałem również z pomysłu zachodniego czyli wprowadzenia zmian w składzie armii do turniejów historycznych. Rozumiem że na zachodzie przyjmują że taki tematyczny turniej daje mniej możliwości kombinowania a nawet wszyscy gracze mogą wręcz przyjść na taki turniej z jedną armią i wtedy żadne zmiany składu nic nikomu nie pomogą.

Nowych zapisów 7.8.1 i 7.8.2
Pablo pisze: Premii nie dolicza się graczom jedynie podczas turniejów organizowanych w ramach imprez Grenadier i Pola Chwały.
Uwaga: Grenadier czy Pola chwały to chyba wystarczający motywator aby przyjechać na turniej.
Pablo pisze: 7.8.2 Gracz, który w turnieju zdobędzie tytuł „Najładniejszej armii turnieju” otrzymuje premię (do ogólnej punktacji w turnieju) w wysokości 5 pkt.
Uwaga: Moja propozycja to promowanie dodatkowo ładnie pomalowanych armii na turniejach przez doliczenie im premiowych punktów podobnie jak i przyjezdnym graczom.
Co do premii za dojazdy to uważam że albo zawsze albo wcale. Osobiście uważam że zawsze. W końcu na Grenadierze było tylko 2 graczy z poza Warszawy, a na Polach Chwały byłem tylko ja z poza tamtych regionów (może szeroko pojętych ale jednak.)
A co do malowania armii to do zdania Robsona dodam tylko że przecież na turniej można też pożyczyć armie jeśli się jej nie ma (o ile wiem to chyba tylko na turnieju w Bielsku nikt nie miał pożyczonej armii w I sezonie Ligi, na każdym innym turnieju było 2 a raz nawet chyba 3 pożyczone armie). Poza tym konkurs na pomalowana armie jest na forum i to ponoć z nagrodą. Myśle wieć że nie ma co mieszać grania z malowaniem.

Na koniec uwaga do propozycji Robsona
Robson pisze: Może zrobic premie za każdorazowe granie inną (inna lista, nie liczymy podlist) pomalowaną armią?
Pomijając to co napisałem o pożyczaniu armii na turniej, to przypominam że mało kto maluje nową armie co 2-3 miesiące, a z drugiej strony to ja mógłbym od razu dopisać sobie punkty za każdy turniej i to w ligach na najbliższe parę lat. Więc uważam że raczej nie :)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

Greebo pisze:
Na koniec uwaga do propozycji Robsona
Robson pisze: Może zrobic premie za każdorazowe granie inną (inna lista, nie liczymy podlist) pomalowaną armią?
Pomijając to co napisałem o pożyczaniu armii na turniej, to przypominam że mało kto maluje nową armie co 2-3 miesiące, a z drugiej strony to ja mógłbym od razu dopisać sobie punkty za każdy turniej i to w ligach na najbliższe parę lat. Więc uważam że raczej nie :)
Wiem, wiem myślałem też przy okazji tego o Tobie, ale i tak wydaje mi się, że wartoby było spróbować z takim zapisem. Skoro promujemy przyjazdy z "oddali" to czemu by nie promować co aktywniejszych zbieraczy i malarzy? Można dołożyć w sumie dodatkową klauzulę, że licza się tylko własne armie, nie pożyczone.
A co do ilości osób, które malują armie raz na 2-3 miesiące - to jest ich chyba trochę, MiSiO, Zwierzak, Inkub, Kadzik, wystarczy spojrzeć na temat galerii, a dodatkowy bonus na turnieju może zachęciłby innych do większego zaangażowania w malowanie, nie trzeba przecież malować nowej armii na kazdy turniej, dwie armie / lige (jedna na pół roku) i będzie się wszystko ładnie kręcić :) Jest jeszcze problem, co z graczami którzy przez parę lig nazbierali armii dużo i tylko będą je wymieniać? Na takie coś mam taką radę: po prostu każda nowa armia zaprezentowana na forum i na dowolnym turnieju to +5pkt do aktualnego wyniku w aktualnej lidze? Co Wy na to?
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

Co do "najładniejszej armii turnieju" to zwyczajowo robimy głosowanie mniej więcej po trzeciej bitwie na najładniej pomalowaną armię turnieju, Dla zwycięzcy jest przewidziana cenna nagroda, na ubiegłotygodniowym turnieju była nią....armia do pomalowania, konkretnie Numidowie od Corvusa Belli :lol2: . Druga sprawa która mi się na szybko nasuwa-my zrezygnowaliśmy z używania rzeki i BUA, w celu przyspieszenia i uproszczenia grania na turnieju. Praktycznie organizatorzy Ligi u mnie w zasadach turniejowych standardowo zamieszczają zapis o nieużywaniu rzek oraz BUA przez graczy. Jasne że można z tym polemizować, ale się sprawdza. :devil:
Dziwi mnie zapis sztywny dot spieszania elementów, a mógłbym wiedzieć czemu chcecie spieszać elementy w momencie wystawienia armii?
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Co do Rzek to chuba nigdy u nas ich nie było.
Tak mi sie wydaje.

BUA były chyba tylko na I tyrnieju w Warszawie.

Więc dla tego nic o tym nie pisałem bo nie był to u nas problem, a i zasdy z USA na których w dużej cześci bazowałe nic o tym nie wspominały poza tym że BUA nie jest obowiązkowe. Ale to jest w zasadach od wersji 2.1 :)!

Co do spieszania to tak jak napisałem. O użyciu w turnieju elementów spieszanych była duża dyskusja po pierwszym turnieju w Warszawie. A w zasadach z USA znalazłem ten przepis i spodobał mi się w kontekście tamtej dyskusji.

I jeszcze jedno. Cezary29 na pw. na moje pytanie co robia w Hiszpanii kiedy maja graczy nie do pary napisał mi że wtedy nie gra organizator zeby były pary.

Nie chcę tego narzucać w regulaminie dla innnych Koordynatorów ale jeśli tak asytuacja zaistnieje przy turniejach które ja będę organizował to na pewno ja zastosuję :lol2:
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

To co z tymi punktami za malowanie armii? Ktoś jest za, ktoś jest przeciw?... W sumie jakby coś to można zrobić potem apendix do regulaminu, bo to nie jest sprawa życia i śmierci.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Ja myślę że konkursy malarskie lepiej robić na forum (więcej ludzi może startować, nie wszyscy co malują też grają). Można je robić najwyżej częściej niż raz na rok (Raz na pół roku czy raz na kwartał?)

Nie mogę też zagwarantować żadnych nagród za coś takiego na turnieju, a forum chyba może (jak rozumiem. Są tu przecież często konkursy z nagrodami)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

No tak, konkurs z nagrodami, z głosowaniem itp, swoją drogą... ale ja i tak jakoś bym nagradzał hobbystów na turniejach za ich cięzką malarska pracę ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Post autor: Greebo »

Tak jak juz napisałem i sam wiesz Robson kwestie nagród mamy chwilowo zamkniętą, a co do nagradzania hobbystów za ich cieżką malarską pracę to tak jak rozmawialiśmy jeszcze pomyślę nad tym ale z uwzglednieniem że w turniej chodzi o granie :)
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: MichałeK »

Pablo pisze:7.8.2 Gracz, który w turnieju zdobędzie tytuł „Najładniejszej armii turnieju” otrzymuje premię (do ogólnej punktacji w turnieju) w wysokości 5 pkt.
Uwaga: Moja propozycja to promowanie dodatkowo ładnie pomalowanych armii na turniejach przez doliczenie im premiowych punktów podobnie jak i przyjednym graczom.
Stanowcze NIE. Jeżeli jest na tyle chętnych graczy z pomalowanymi armiami, możemy postawić wymóg pomalowanych armii, dodatkowo opisać co rozumiemy przez to minimum (np 3 kolory, podstawki-jak zrobione itp).

Nie dla dodatkowych punktów za jakość pomalowania armii, od tego są konkursy malarskie!
Przykład: Mecz w MŚ w piłce nożnej, spotkanie Brazylia vs Polska. Gracze z Brazylii mają piękne podświetlane diodami LED trampki, do tego jak strzelą gola to zmieniają kolor. Polacy mają najtańsze trampki spełniające wymóg Fifa. Ponieważ Brazylia ma ładniejsze trampki do końcowego wyniku meczu dodajemy 2 gole dla reprezentacji Brazylii. (Po ostatnim gwizdku sędziego wynik był 1:0 Dla Polski, Sędzia Techniczny dodał 2 gole i tak wynik końcowy jest 1:2 dla Brazylii). :D

A może w kategorii super killer generałów damy dodatkowe punkty dla tego co zabił tych najładniej pomalowanych??
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

Przejaskrawione ;) Gdyby porównywać skale to trzeba by Brazylijczykom za LEDowe buty doliczyć maksymalnie 5/48 ~= 0.1 gola (5 punktów / turniej, minimalnie do ugrania 4 bitwy *12 punktów) ;P

Czyli w przypadku hipotetycznej wygranej polaków 1:0 z brazylią, wyszłoby na koniec 1 : 0.1 dla polaków i wszystko ok bo dalej polacy są lepsi. Gdyby był remis to wtedy by się liczyło :P

A i nie chodzi w tym zapisie, żeby promować pomalowane armie ponad niepomalowane - i tak mamy zapis że armia musi być pomalowana. CHodziłoby o to, żeby promować tworzenie coraz to nowych kolekcji, malowanie nowych, niespotykanych armii i pokazywanie (chwalenie się;) ) na turniejach.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”