Pułtusk 1806

Iganie 1831, Ostrołęka 16 lutego 1807 i inne gry oparte na zasadach systemu
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: Pułtusk 1806

Post autor: Kristo.kk »

Właśnie Ryszard, kiedy będziesz otwierał testy Pułtuska? W zasadzie to powinieneś robić dwa a najlepiej trzy tytuły jednocześnie. Leniuszek z Ciebie. :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Pułtusk 1806

Post autor: Raleen »

Kristo.kk pisze: poniedziałek, 25 listopada 2019, 17:00 Właśnie Ryszard, kiedy będziesz otwierał testy Pułtuska? W zasadzie to powinieneś robić dwa a najlepiej trzy tytuły jednocześnie. Leniuszek z Ciebie. :D
Już ja nie będę mówił kto tu się obija :D . Miała być relacja z rozgrywki w "Ostrołękę 16 lutego 1807" i gdzie jest? A pewnie niejeden gracz by chętnie zobaczył także niedokończoną relację z rozgrywki w "Waterloo 1815". Ot, co :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Pułtusk 1806

Post autor: jacus1944 »

Wrócę to pytania autora o opinie na temat koloru planszy/mapy i przedstawię swoją...ja chętnie widziałbym mapę w identycznej szacie graficznej jak ta z Ostrołęki. Zbliżona do map z epoki, bo chyba sztabowcy spod Pułtuska śniegu czy błota na swoich mapach nie mieli, chyba, że prawdziwe :-) to oczywiście moja racja, a wiadomo jak to z racją jest ;-)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Pułtusk 1806

Post autor: Raleen »

Dzięki za opinię, tak faktycznie byłoby łatwiej, ale obawiam się, że większość mi nie odpuści jak nie będzie zimowej mapy. Na dziś dzień sprawa jeszcze otwarta.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DeusLoVult!
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 12:01
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Pułtusk 1806

Post autor: DeusLoVult! »

Oczywiście z przymrużeniem oka ;)

Obrazek
"W młodości mojej szersze przepływałem rzeki,
komu nieśmiertelna chwała, ocalenie króla i zbawienie
ojczyzny jest miłe, temu droga na drugi brzeg przez wodę,
będzie taka sama jak przez most. Za mną!"

Stefan Czarniecki przemawiający do swoich żołnierzy
przed bitwą pod Warką, wobec spalonego mostu na Pilicy
7.IV.1656.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Pułtusk 1806

Post autor: Raleen »

Aż się zacząłem zastanawiać nad symbolizmem tej sceny ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DeusLoVult!
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 12:01
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Pułtusk 1806

Post autor: DeusLoVult! »

Scena nie miała być symboliczna, po prostu zauważyłem że jednym z większych problemów z Pułtuskiem jest kolor planszy i tyle :)
"W młodości mojej szersze przepływałem rzeki,
komu nieśmiertelna chwała, ocalenie króla i zbawienie
ojczyzny jest miłe, temu droga na drugi brzeg przez wodę,
będzie taka sama jak przez most. Za mną!"

Stefan Czarniecki przemawiający do swoich żołnierzy
przed bitwą pod Warką, wobec spalonego mostu na Pilicy
7.IV.1656.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Pułtusk 1806

Post autor: Raleen »

Od strony przygotowania faktycznie, bo wymaga to jej przerobienia a być może narysowania od nowa w całości.

No i to jest taki temat co każdy łatwo może skomentować ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrołęka 26 maja 1831”