Rozgrywki na konwencie w Bydgoszczy

Iganie 1831, Ostrołęka 16 lutego 1807 i inne gry oparte na zasadach systemu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Rozgrywki na konwencie w Bydgoszczy

Post autor: Raleen »

W dniach 24-26 czerwca 2022 w Bydgoszczy odbywa się konwent planszowych gier wojennych (po raz pierwszy od wielu lat, bo w zamierzchłych czasach odbyły się tam dwie edycje Konwentu Bydgoskiego). Wybieram się na imprezę. Gdyby ktoś był chętny spróbować którejś z moich gier, proszę dać znać. Zachęcam zwłaszcza graczy z północnej części Polski do wybrania się na imprezę - większość imprez odbywa się na południu, teraz macie bliżej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Rozgrywki na konwencie w Bydgoszczy

Post autor: jacus1944 »

Ryszard ja chętnie podniosę rękawicę ;-) jeżeli nikt mnie nie uprzedził to zagram najchętniej w którąś z Ostrołęk...pomyślałem też, że skoro w końcu uda mi się dotrzeć na jakiś konwent to warto byłoby rozłożyć po raz pierwszy tę wielką mapę do Vittorii 1813 z Quatre Batailles en Espagne, więc ja również szukam przeciwnika na drugą partię. Ryszard oczywiście jeżeli masz ochotę to możemy z nad Narwi przenieść się do kraju Basków, ale nie wiem jak zniesie to Twój konwentowy kalendarz, a z kolei w celach integracyjnych może warto rzucić wyzwanie pozostałym uczestnikom? :-)
P.S.
Będę dostępny od świtu do zmierzchu w sobotę 25 czerwca.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 maja 2022, 22:22 przez jacus1944, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Rozgrywki na konwencie w Bydgoszczy

Post autor: Raleen »

Jestem otwarty i elastyczny póki co, więc Vittoria także wchodzi w grę. Zobaczę jeszcze jak nowi chętni, bo na nich się nastawiam najbardziej, ale jestem też w stanie zagrać w kilka rzeczy. Co do celów integracyjnych - zgadzam się. Rozumiem z tego co piszesz, że będziesz tylko w sobotę?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Rozgrywki na konwencie w Bydgoszczy

Post autor: jacus1944 »

Tak, niestety tylko w sobotę. Ale myślę, że wystarczy czasu na 2 "duże" gry.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Rozgrywki na konwencie w Bydgoszczy

Post autor: Raleen »

Do konwentu zostało już mniej jak 3 tygodnie. Gdyby ktoś był jeszcze chętny, niech da znać. Są do zagospodarowania 3 dni. Prawdopodobnie niedzielę zrobię sobie luźną i nie będę się umawiał konkretnie zawczasu, więc gdyby ktoś miał wpaść w ostatniej chwili - polecam niedzielę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Rozgrywki na konwencie w Bydgoszczy

Post autor: Raleen »

Ostatecznie na I konwencie planszowych gier wojennych w Bydgoszczy udało mi się zagrać w "Ostrołękę 16 lutego 1807", scenariusz 3 ("Bitwa na wschodnim brzegu Narwi") i w "Iganie 1831", scenariusz "Historyczny". Pierwsza rozgrywka z wujawem, druga z jacusiem1944. Obu chciałbym podziękować. Niżej zdjęcia ukazujące sytuację na koniec obu rozgrywek (Ostrołęka - po 3 etapach, Iganie - zagraliśmy wszystkie etapy).

Obrazek
Ostrołęka 16 lutego 1807 (część północna)

Obrazek
Ostrołęka 16 lutego 1807 (część południowa)

Obrazek
Iganie 1831
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrołęka 26 maja 1831”