BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Mordred79 »

To jest takie specyficzne hobby, że trzeba czerpać frajdę z kilku jego aspektów, z czego same spotkania i granie zdarza się najrzadziej. Oczywiście daje to najwięcej emocji i jest najbardziej wyczekiwanym elementem, ale trzeba nauczyć się czerpać przyjemność z samego kolekcjonowania i malowania. Dlatego to jest hobby dla dorosłych - by zagrać wszyscy grający muszą mieć czas, wolne od codziennych obowiązków, o co u dojrzałych ludzi często jest trudno. Za to samo przygotowywanie armii to zadanie dla samotnika - nie musisz się z nikim umawiać tylko wygospodarować czas dla siebie. U mnie zaczęło się to od robienia papierowych zabawek dla syna - teraz już maluje dla siebie (dla niego oczywiście nadal robię czasem zabawki). I nie jest chyba ważne czy maluje się super dobrze, czy średnio czy byle jak. Ważne żeby mieć z tego przyjemność i satysfakcję. Przy czym figurki 1/72 są naprawdę małe a do bitwy wystawia się ich od kilkudziesięciu do kilkuset (tysięcy?) i nikt nie będzie im się jakoś szczególnie przypatrywał gdy będą w masie w czasie gry. Osobiście trochę wyższe wymagania stawiałbym terenom. Warto też starać się zrobić ładne podstawki. Nawet przy słabiej pomalowanych figurkach poprawiają one wygląd. Życzę powodzenia i mam nadzieję, że rzeczywiście uda nam się spotkać na polu bitwy :)
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 157 times

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Malory »

Cześć,

Postanowiłem wejść w napoleonkę, wybierając BW-N jako swój docelowy system, ale jestem zielony jak szczypior jeśli chodzi o ten okres. Kupiłem sobie ostatnio zestaw artylerii Pruskiej od HaT'a i za diabła nie wiem jak odróżnić 6-cio funtowe działo od 12-to funtowego, ktoś by mi mógł powiedzieć jak to rozróżniać? Najlepiej jeśli ktoś powiedziałby na jakie działa ja teraz patrzę:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5F0AC2E6
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Torgill »

Malory pisze: niedziela, 14 czerwca 2020, 11:44 Cześć,

Postanowiłem wejść w napoleonkę, wybierając BW-N jako swój docelowy system, ale jestem zielony jak szczypior jeśli chodzi o ten okres. Kupiłem sobie ostatnio zestaw artylerii Pruskiej od HaT'a i za diabła nie wiem jak odróżnić 6-cio funtowe działo od 12-to funtowego, ktoś by mi mógł powiedzieć jak to rozróżniać? Najlepiej jeśli ktoś powiedziałby na jakie działa ja teraz patrzę:

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5F0AC2E6
Odróżnisz po wielkości lufy :)
Tutaj masz opisy większości plastikowych zestawów: http://www.plasticsoldierreview.com/Per ... ?period=22
Ta z większą lufą to będzie pewnie 12-tka, z mniejszą 6-tka, a pośrodku to haubica.
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 157 times

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Malory »

Dzięki. :)
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: BW-N: Pomoc dla początkującego poszukiwana

Post autor: Torgill »

A to coś takiego wkleję :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bogowie wojny: Napoleon”