Moja armia pruska 1813-15

Prus
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2020, 18:12
Has thanked: 32 times
Been thanked: 24 times

Moja armia pruska 1813-15

Post autor: Prus »

Dwa, może trzy lata temu zainteresowałem się zasadami BW-Napoleon i malowaniem figurek. Miałem bardzo silne wsparcie merytoryczne ze strony jednego z kolegów, który cierpliwie doradzał, tłumaczył i objaśniał. To sporo mi pomogło, choć niestety do biegłości wciąż mi daleko.
Wybór Prusaków był trochę przypadkowy, właściwie to niezbyt ich lubię. Zacząłem od Francuzów, bo do nich mi najbliżej (9 podstawek), potem byli Brytyjczycy (16 podstawek) i Prusacy. Pomalowałem 2 bataliony jegrów (po dwie podstawki na batalion), 6 batalionów piechoty liniowej i 6 batalionów landwehry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Moja armia pruska 1813-15

Post autor: Raleen »

Piękne oddziały i piękne zdjęcia. Przy okazji pewnie będzie to jakaś zachęta dla twórców systemu, by pomyśleć o jego odświeżeniu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Moja armia pruska 1813-15

Post autor: Torgill »

Śliczna armia - piękne malowanie figurek i super podstawki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Malowanie i figurki”