Next War: Poland (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: ghostdog »

To i ja się uśmiechnę o ew tłumaczenie - mogę nawet wspomóc 8-)
Nie, nie grałem nic w Next War.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: RAJ »

Dostałem, ale teraz nie mam czasu czytać zasady (więc teraz czekam na polskie tłumaczenie ;) będzie łatwiej).
Chyba, że przeczytasz i podejmiesz się wytłumaczyć...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Muad
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2018, 13:39

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Muad »

Czy w Trójmieście są chętni na którąś grę z serii Next War? Zasady w sumie mam ogarnięte, a osobiście posiadam Indie-Pakistan :)

Jakieś opinie na temat Next War: Poland?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles
lokalizacja: Trójmiasto
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Jan1980 »

;)
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Silver »

A ktoś rozegrał już kampanię w tą grę nawet na zasadach podstawowych? Ja dziś zacząłem kampanię ale tyle błędów narobiliśmy, że nie wiem czy jest sens brnąć dalej (choć trochę szkoda bo wybrałem atak w zimie i był wyjątkowo rzadki rzut powodujący wyjątkowo mroźną zimę gdzie miedzy innymi rzeki są zamarznięte na kamień).
Poświęciłem sporo czasu na rozpisywanie przepisów z obu podręczników by zrobić jednolity tekst (czyli zasad systemowych i tych dotyczących Poland) i wciąż jak dziecko we mgle. Na zasadach podstawowych gra się prawie jak w jakąś drugowojenną grę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Raleen »

Słyszałem od jednego z graczy, że jeśli chodzi o siły polskie gra zawiera dwa warianty: taki, gdzie siła i stany jednostek wycenione zostały według oficjalnych danych, i takie gdzie według rzeczywistych (dane analityków itp.) :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Radosław Kotowski »

Powolutku stawiamy z kolegą pierwsze kroki i wrażenia są jak najbardziej pozytywne.
Rozegraliśmy trzy pierwsze scenariusze.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Muad
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2018, 13:39

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Muad »

Może to nie do końca odpowiednia wiadomość tutaj, ale czy któryś z posiadaczy Next War: Poland nie potrzebuje może dodatkowych counterów do Next War: Taiwan i India-Pakistan? Byłbym zainteresowany. Wiem, że to gry za dużo nie zmieni ale to jest jedyna taka możliwość :) proszę o PW, później mogę usunąć posta jak będzie trzeba
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles
lokalizacja: Trójmiasto
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: czarek0402 »

Biedna ta Warszawa. Czy zawsze musi być kupą gruzów? Komuś się marzy drugie Arnhem, Dien Bien Phu? Szkoda spadochroniarzy, yyy, ludności cywilnej. ;)
marekdab
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 18 czerwca 2019, 14:59

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: marekdab »

Koledzy

Potrzebuję mapy Polski z granicami rozszerzonymi do Niemiec oraz Czech i Słowacji. Czy może ktoś ma może dostęp do elektronicznej wersji takowej mapy?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Mariusz »

Chodzi o ogólną mapę Polski, Czech i Niemiec czy mapę z gry rozszerzoną?
Alea iacta est.
Roman
Caporal-Fourrier
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 24 lutego 2019, 19:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Roman »

Jakie wrażenia z gry?
Dariusz Piotr
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: środa, 11 września 2019, 10:40

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Dariusz Piotr »

Muad pisze: poniedziałek, 19 listopada 2018, 20:14 Może to nie do końca odpowiednia wiadomość tutaj, ale czy któryś z posiadaczy Next War: Poland nie potrzebuje może dodatkowych counterów do Next War: Taiwan i India-Pakistan? Byłbym zainteresowany. Wiem, że to gry za dużo nie zmieni ale to jest jedyna taka możliwość :) proszę o PW, później mogę usunąć posta jak będzie trzeba
Mam, mogę oddać.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Raleen »

Relacja z rozgrywki (scenariusz "Suwalki Gap") na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121

Autorem relacji jest Arno.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Paul Yank
Appointé
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 14:07
Been thanked: 3 times

Re: Next War: Poland (GMT)

Post autor: Paul Yank »

Ciekawa relacja. Poproszę o relacje po rozegraniu następnych scenariuszy.
Ciekawie byłoby zagrać zmodyfikowany scenariusz - tylko polskimi jednostkami z ewentualnym wsparciem lotnictwa amerykańskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”