Strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Salvadore21 »

Koledzy i Koleżanki,

Szukam gry w stylu Eclipse (posiadam - ale jak dla mnie jest za mało "epicka", za mało wojenna. Chciałbym żeby było w niej więcej walki), w stylu Axis and Allies (nie grałem, ale wiem o co chodzi - jest dla mnie za długa), w stylu Terraformacji Marsa (budujesz imperium i ekonomię na przyszłość), w stylu Twilliight Imperium (nieco za długa, nie zbiorę tyle osób na tak długą posiadówkę).

Co możecie polecić?

Gra na min. 2-3 osoby, tak do 5-6 osób.
Fajnie by było czasy wojenne (I , II WŚ, może być też kosmos).
Cena bez większej różnicy.

Nie mam pomysłu Tw Imperium wygląda super, ale za długa;/
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Salvadore21 »

Aha,

I wszystko jasne...
Awatar użytkownika
Indar
Błędny rycerz
Posty: 1088
Rejestracja: piątek, 5 maja 2006, 20:08
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

Re: strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Indar »

Zwróć uwagę na wspomniane na innym forum :) Zakazane Gwiazdy. Masz ekonomię, zarządzanie terytoriami i walkę, która jest epicka z uwagi na bardo fajną mechanikę kart. Naprawdę warto!
http://www.freha.pl - Forum Rekreacji Historycznych
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Raleen »

Chętnie bym polecił coś, ale trochę brak mi odniesienia, bo słabo znam albo nie znam w ogóle wymienionych gier.

Może np. "Time of Crisis"?

Albo "Britannia"? Ewentualnie "Italia"?

Może "Successors"?

Strzelam, ale to takie wieloosobówki, nie za trudne i wydaje mi się, że możliwe do ogarnięcia dla graczy euro.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Silver »

Triumph&Tragedy.
A może z innej "epoki", bardzo ciekawe, Warriors Knights obowiązkowo z dodatkiem do tej gry.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: cadrach »

A ja polecam Gwiezdnego Kupca.

Na gra.projekt-sekator.pl można grać online. Dopiero się zarejestrowałem przy okazji powrotu do gry i nie wiem, jak tam ze znalezieniem graczy i szybkością rozgrywki, ale wszystko wydaje się działać, mam otwartą jakąś partię.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Highlander
Sergent-Major
Posty: 185
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: Highlander »

Zdecydowanie polecam Triumph & Tragedy, szczególnie jeśli lubisz grac w 3 osoby. Na 2 osoby nie graliśmy w nią nigdy, w 3 osoby to już ponad 30 razy. Gra nie jest w pełni historyczna, ale gra się nam w nią naprawdę dobrze - daje więcej ścieżek którymi można dążyć do zwycięstwa. No i spełnia Twoje kryteria (budowanie przemysłu, ekspansja w celu pozyskiwania ludności i surowców - polityczna oraz militarna, rozbudowa armii, technologiczne ulepszanie armii, zaawansowany system walki, dodatkowo zapewniona mgła wojny dzięki zastosowaniu bloczków dla jednostek).
Moja kolekcja gier planszowych
Gdańskie wtorkowe spotkania z grami wojennymi i historycznymi w klubie Krolm - spis naszych gier
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Strategiczno - ekonomiczno - wojenna

Post autor: adi2 »

Salvadore21 pisze:Koledzy i Koleżanki,

Szukam gry w stylu Eclipse (posiadam - ale jak dla mnie jest za mało "epicka", za mało wojenna. Chciałbym żeby było w niej więcej walki), w stylu Axis and Allies (nie grałem, ale wiem o co chodzi - jest dla mnie za długa), w stylu Terraformacji Marsa (budujesz imperium i ekonomię na przyszłość), w stylu Twilliight Imperium (nieco za długa, nie zbiorę tyle osób na tak długą posiadówkę).

Co możecie polecić?

Gra na min. 2-3 osoby, tak do 5-6 osób.
Fajnie by było czasy wojenne (I , II WŚ, może być też kosmos).
Cena bez większej różnicy.

Nie mam pomysłu Tw Imperium wygląda super, ale za długa;/
Może Fief?
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”