Vietnam 1965-1975 (VG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Vietnam 1965-1975 (VG)

Post autor: Strategos »

Kompletna symulacja wojny w Wietnamie z orwellowskiego roku 1984 . Niezapomniana Victoria Games ( Peloponesian War , Pax Britannica ) :D
Duży stopień komplikacji, ale warta poświeconego jej czasu .
Moim zdaniem nie zestarzała się - chyba najlepsza na świecie gra poświęcona tej tematyce.Dla hardcorowców ale warta zainteresowania z uwagi na niespotykane w innych grach rozwiązania( np. reguły poruszania się i pościgu symulujące doskonale w dynamiczny sposób akcje antypartyzanckie w kraju o optymalnych dla partyzantki warunkach czy też walka o rząd dusz w poszczególnych prowincjach Wietnamu albo niestabilność rządu południowców ze zmieniającą się lojalnością poszczególnych dowódców korpusów czy dywizji prowadzącą nierzadko do przewrotów wojskowych i do braku efektywności jednostek Poludniowego Wietnamu itd ,itd,itd :) ) Mamy wrażnie ,że rzeczywiście bierzemy udział w tym wielkim konflikcie.Szczebel batalionowy . Mimo surowości żetonów o dziwo ich jakość wytrzymuje próbę czasu . Mapa robi wspaniałe wrażenie.

http://www.boardgamegeek.com/game/5620

http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... ameid=5620

Klub Manhattan jest w trakcie dyskusji na temat włączenia tej gry do grafiku spotkań w 2007 roku :)

Cdn.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Nie powiem, wygląda naprawdę ciekawie. Pytałem już wiele razy, zapytam jeszcze raz: Strategosie, nie planujesz przeprowadzki do Warszawy?
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Odpowiem jak zwykle :Łodź to prężne miasto z przyszłością .Koszty utrzymania są tu niższe niż w Stolicy , jest wspaniala Piotrkowska, liczę na to ,że kogoś z Was Graczy to zachęci do zmiany miejsca zamieszkania :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

zastanawialem sie nad kupnem tej pozycji ale nie mial bym z kim w to grac :D
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Re: Vietnam 1965-1975 (VG)

Post autor: Nico »

Strategos pisze:Klub Manhattan jest w trakcie dyskusji na temat włączenia tej gry do grafiku spotkań w 2007 roku :)
To kiedy gramy :cool: ? Trzeba będzie wyrzucić imperialistów z naszego pięknego i niepodzielnie socjalistycznego Wietnamu ;).
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Post autor: Leo »

Spooky:) pisze:zastanawialem sie nad kupnem tej pozycji ale nie mial bym z kim w to grac :D
Ja bym na pewno z Tobą chętnie zagrał. Bardzo interesuje mnie ten konflikt.
Nie namyślaj się - kupuj.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

ale obawiam sie ze granie kampani moze zabrac kilkanascie lub wiecej spotkan :D
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Post autor: Leo »

Nie obawiaj się. Kupuj.
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Znalazlem kolejna ciekawa gre NATO: Next War in Europe jest smiesznie tania 6$ + 18$ za przesylke kupil bym juz teraz ale cholera nie mam konta wiec nie moge uzywac PAYPAL :D co do Vietnamu szukam tez okazyji... :D musze tylko znalezc kogos kto uzywa Paypal w Wawie :D
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

No juz ustalilem szczegoly interesu... :D tylko gdzie jest RAJ :D moze ma ktos do niego komorke albo cos :wink: w sumie 20$ za gre w ktorej spora czesc zetonow jest nawet nie wypchnieta z formy... zaczolem tlumaczyc instrukcje nawet :D
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Ok dostalem potwierdzenie Vietnam juz zostal wyslany i w terminie do 10 dni znajdzie sie w moich raczkach :D wiec na smolnej pojawi sie pewnie w styczniu... a tymczasem w piatek planuje zakup kolejnej gry Victory Games a mianowicie "NATO: Next War In Europe".

Aktualnie Tlumacze instrukcje do Vietnamu gdy to sie stanie postaram sie ja gdzies umiescic zeby zainteresowani mogli ja pobrac :D
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Spooky:) pisze:
Aktualnie Tlumacze instrukcje do Vietnamu gdy to sie stanie postaram sie ja gdzies umiescic zeby zainteresowani mogli ja pobrac :D
No to trzymam kciuki jako potencjalny odbiorca :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Vietnam 1965-1975 (VG)

Post autor: Strategos »

Nico pisze:
Strategos pisze:Klub Manhattan jest w trakcie dyskusji na temat włączenia tej gry do grafiku spotkań w 2007 roku :)
To kiedy gramy :cool: ? Trzeba będzie wyrzucić imperialistów z naszego pięknego i niepodzielnie socjalistycznego Wietnamu ;).
Wtedy gdy Spooky przetłumaczy instrukcje inaczej wredni komuniści wygraja przy zielon... czerwonym stoliku :wink:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Re: Vietnam 1965-1975 (VG)

Post autor: Nico »

Strategos pisze:Wtedy gdy Spooky przetłumaczy instrukcje inaczej wredni komuniści wygraja przy zielon... czerwonym stoliku :wink:
Spooky nie leń się tylko instrukcję tłumacz :P.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Pracuje nad nia w wolnych chwilach ale ze musialem referat pisac wiec tempo prac spadlo do 0... moze uda mi sie do konca Grudnia ja Przetlumaczyc jako ze nie obchodze burzuazyjnych swiat bozego narodzenia :lol: co prawda musze sie do egzaminow pouczyc ale usiade sobie 24 i 25 nad tym a noz sie uda... poza tym do srody powinienem miec juz swoj egzemplarz gry wiec latwiej bedzie mi z papierowej instrukcji tlumaczyc niz z PDF'a bo nie bede mosial parszywych okienek non stop przelaczac :lol: a jotro pawdopodobnie napede NATO: Next War In Europe :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”