Israeli Air Force Leader vs Thunderbolt - Apache Leader

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Israeli Air Force Leader vs Thunderbolt - Apache Leader

Post autor: psborsuk »

Pytanie do znawców obu tytułów - jak byście je porównali? (celowo nie pytam, który jest lepszy, bo to bardziej subiektywne odczucie).
Planuję zakup jednego z nich, o IAF przeczytałem w tym wątku - viewtopic.php?f=281&t=16980, z kolei o T-A przeczytałem gdzieś, że jest najlepszy.
Pomożecie? ;)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Israeli Air Force Leader vs Thunderbolt - Apache Leader

Post autor: Ulysses »

psborsuk pisze: wtorek, 13 sierpnia 2019, 21:31 Pytanie do znawców obu tytułów - jak byście je porównali? (celowo nie pytam, który jest lepszy, bo to bardziej subiektywne odczucie).
Planuję zakup jednego z nich, o IAF przeczytałem w tym wątku - viewtopic.php?f=281&t=16980, z kolei o T-A przeczytałem gdzieś, że jest najlepszy.
Pomożecie? ;)
Grałem w IAF i miałem mieszane uczucia. Mechanicznie gra jest fajna i naprawdę działa. Dla mnie olbrzymim problemem (kwestia ta pojawiała się też w głównym wątku forum o IAF) jest ahistoryczność wielu kwestii - np. S-199 z rakietami niekierowanymi, A-4 w czasie wojny sześciodniowej, czy też SA-9 w wojnie Jom Kippur (za to brakuje w niej SA-6). Takich rzeczy jest więcej. Szczególnie irytowały mnie możliwości wielu arabskich samolotów, które są dość przegięte, a także dziwnie wyważone między poszczególnymi typami, np. całkiem dobrym myśliwcem jest w tej grze Su-7. Wiem, że chodzi ci o porównanie, z tym ci nie pomogę, ale ostrzegam, że realizm to nie jest najmocniejszą stroną tej gry.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Israeli Air Force Leader vs Thunderbolt - Apache Leader

Post autor: psborsuk »

Dzięki za opinię! Na pewno wezmę ją pod uwagę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”