Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Post autor: Salvadore21 »

Dzięki za odpowiedź:

A powiedz czy analogicznie należy traktować kartę NAGRANIA EKSTREMISTÓW?

"Wybierz 3 państwa w których nie ma komórek, określ je". No ale chyba tylko te nieokreślone (w tym w strefie Shengen (bez USA), czyli tylko tam gdzie można coś określić), bo jeśli jakiekolwiek to ekstremiści mogliby jedną kartą zniszczyć 3 państwa o rządach dobrych np. w niestabilne - TOTALNY ABSURD, zważywszy na ogrom wysiłku jaki trzeba poświęcić na uzyskanie rządów dobrych.

A jak wszystko jest już określone? to co?
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Post autor: Salvadore21 »

Upne powyższe pytanie
Awatar użytkownika
Muad
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2018, 13:39

Re: Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Post autor: Muad »

Na oryginalnej karcie są wyraźnie zaznaczone zdania:

"Select 3 countries without cells. Test them.[..]"

Także jedynym wymogiem koniecznym są kraje bez komórek. Testujemy kraje tylko wtedy jeżeli można je przetestować. Z tego co kojarzę jest chyba tylko 1 karta, która wymusza przetestowanie jeszcze raz kraju. W całej grze (nawet dodatku) są tylko 1-2 karty, które od razu mogą zniwelować Dobre kraje i Islamistyczne.

Wydaje mi się, że tą kartą można wybrać też USA jeżeli nie ma tam komórek.
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles
lokalizacja: Trójmiasto
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Post autor: RAJ »

Mam pytanie o wersję polską - jak jest z jej jakością? Są istotne błędy w tłumaczeniach?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Muad
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2018, 13:39

Re: Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Post autor: Muad »

Czytałem jedynie instrukcje ale moja opinia pokrywa się z wieloma opisami i ocenami - jest tragicznie. Polskie tłumaczenie wręcz zmienia zasady gry poprzez niedopracowanie. Jeżeli możesz to najlepiej szukać wersji angielskiej, poza tym jest bardziej kompatybilna z dodatkiem, który nigdy nie wyjdzie po polsku. A dodatek dodaje dużo fajnych elementów i można mieszać te dwa decki
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles
lokalizacja: Trójmiasto
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Post autor: Salvadore21 »

Karta IRAN, "wybierz i określ państwo szyicko - mieszane". Tylko nieokreślone wybieram, czy też mogę wybrać państwo fundamentalisótw, albo państwo o poziomie rządów dobre?

I co z zasadą:
"Ważne: Polecenie określenia państwa z karty wydarzenia nie ma
efektu, jeżeli państwo ma już określony poziom rządów lub postawę.
Należy również zauważyć, że polecenie „rzut na określenie państwa”
(rzut kością tylko przy nieokreślonych) różni się od polecenia „wybór
państwa” (dowolny wybór gracza spośród dowolnych określonych lub
nieokreślonych państw)."
Awatar użytkownika
Muad
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2018, 13:39

Re: Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Post autor: Muad »

Hm moja ulubiona karta, dość słaba i zawsze bywa problematyczna :)

Określić możesz jedynie kraje, które nie zostały jeszcze określone. Czyli 'określenie' nie będzie miało tutaj efektu. Możesz wybrać dowolne państwo mieszane (Shia-mixed)

W podstawowej grze jest bodajże tylko 1 karta, która może mieć wpływ na kraj fundamentalistów (islamic Rule). Jeżeli korzystasz z polskiej wersji to tłumaczenie nie jest najlepsze chociaż przyznaję, że oryginalna składnia Volko tez ma wiele do życzenia :)
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles
lokalizacja: Trójmiasto
prezestomek
Adjudant
Posty: 274
Rejestracja: czwartek, 17 października 2013, 09:55
Has thanked: 19 times
Been thanked: 27 times

Re: Labyrinth: The War on Terror, 2001- ? (GMT)

Post autor: prezestomek »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”