Planszówki z WW2 na PC

kijemwoko
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 16:04

Planszówki z WW2 na PC

Post autor: kijemwoko »

Witam!

To mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie.

Grywam w strategie rzadko ale od dawna. Posiadam Kasserine, Kircholm, Grunwald, Wiedeń, Bagration. Moja ulubiona to jednak Kasserine.
Pamiętam, że kiedyś miałem na komputerze elektroniczną wersję strategii rozgrywanych na mapie heksagonalnej. Niestety nie pamiętam nazwy, a nie mogę tego znaleźć w internecie. Czy znacie takie elektroniczne wydania planszowych gier strategicznych z 2 wojny? Pomijając Panzer General 1.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: planszówki z WW2 na PC

Post autor: Raleen »

Witaj

Zapewne chodzi Ci o cyberboardy itp. programy do grania w planszówki przez sieć. Przejrzyj ten wątek:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=122&t=869
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
kijemwoko
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 16:04

Re: Planszówki z WW2 na PC

Post autor: kijemwoko »

Dzięki za odpowiedz.

Mam tylko pytanie związane z uruchomieniem gry. Zainstalowalem cyberboarda v3. Ściągnąłem opis tworzenia gry i zrobiłem to wg przepisu.
Otworzyłem plik scenariusza i zapisałem go jako plik "game" i dalej nie dałem rady. Uruchomilem mapę, ale nie potrafię rozpocząć rozgrywki.
Jest na to jakiś specjalny sposób?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Planszówki z WW2 na PC

Post autor: Raleen »

Przejrzyj jeszcze te linki:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... 199#p16199

Prawdę mówiąc nie korzystałem zbytnio z tej formy grania, może ktoś inny jeszcze pomoże :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”