[DWS] Żetony

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

A czemu na górze na żetonach czołgów na jednym pod nazwą jednostki są dwa małe czołgi, a na drugim jeden :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Czy wszyscy alianci mają taki sam kolor tła? Tj. Angole, Polacy, Płd. Afrykańczycy... bo jeśli tak to Włochy powinny mieć osobne tło. Tak mi się zdaje. CO do tego zielonkawego na batalionie Ariette - to nie wiem czy ten jest taki super :) - widzę inspirację naszym forum ;) może by poszukać jeszcze troszkę ciemniejszego kolorka.

Acha i okrutnie nie podoba mi się ta czerwona flaga Niemców przyciemniona czarnym - wolałbym żeby biło z tego paska takim eleganckim nasyconym czerwonym :)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Raleenie, bo ten niem. batalion pancerny ma wspolczynnik pancerny 2 a batalion wloski ma 1

Wojpajku, co do narodowosci to jest mala roznica w cieniu - moge ja powiekszyc by widac to lepiej. Co do flagi to moment - troszke czarnego musi byc bo to przecie sily ciemnosci ;)
Obrazek
Zielony pasek tez moge zmienic conieco...
Obrazek
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ten zielony dużo lepszy :) Ja bym go minimalnie oslabił chyba jednak :)
Z tym nowym czerwonym też jest fajnie :)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Dobra, oslabie go (ta zielen to bedzie kolor XX.KA) troche.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Poprzedni zielony był chyba lepszy bo dawał większą czytelność oznaczenia jednostki. Podobny problem z czytelnością jest w pzrypadku jednostki niemieckiej .
Czarny na szarym .
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 kwietnia 2007, 17:51 przez Strategos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Poprzedni zielony był chyba lepszy bo dawał lepszą czytelność oznaczenia jednostki. Podobny problem z czytelnością jest w pzrypadku jednostki niemieckiej .
Czarny na szarym .
Strategosie, Andy drukowal te zetony takze w tych kolorach (szary i podobny zielony) i mowil ze sa czytelne. Czy drukowales owe juz?
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Nie :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Hmm, moze niech Andy sie ponownie wypowie ;)

Wojpajku, tak jak u osi takze u Aliantow bedzie roznica odcieni tla:
ObrazekObrazek
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

slowik pisze:Hmm, moze niech Andy sie ponownie wypowie ;)
Wypowiadam się ponownie. :wink: Tak, póki co wszystko jest czytelne. :)

Mam natomiast taki postulat do rozważenia: czy nie można by dodać ciemnej ramki do białego tła współczynników? Oddzieliłoby to te białe prostokąty, zwłaszcza od piaskowego tła żetonów.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Ktos cos raz pytal :

Jednostki artylerii, w tym przypadku wloskiej (zetony nieskonczene - ikona jeszcze do doprawienia a ta czerwona elypsa z dwojka w srodku mozna by bylo zastapic czyms ladniejszym - jest to zasieg ognia art.) :
Obrazek

Andy, tak mozna by zrobic.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ten kwadracik można by obtoczyć czarnym, żeby zobaczyć jak bardzo żeton straci na czytelności. Jak mniemam nie chodzi tu o to na tych żetonach by zobaczyć biały kolor, tylko po to by pokazać kolejność pewnych parametrów- taka dodatkowa ramka wprowadzi dodatkowy znak na żetonie... Dlatego postuluję: im mniej tym więcej.
Co do elpisy: myślę, że jajo może być. MOżna spróbować by jeszcze z heksem lub kółkiem.Zmienił bym tylko ten czarny napis na np. żółty :) albo biały :)
I nie podoba mi się ikona artylerii- same działo styka, nie robił bym festynu z dodatkową załogą, która jakoś mi tak wygląda na doklejoną z innego zdjęcia. Symbol artylerii poprostu jest wystarczający.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Moim zdaniem dwójka mogłaby się znaleźć w czymś na kształt celownika. Np. czerwony okrąg z czterema krótkimi odcinkami skierowanymi do środka.
A ta armatka (mała czarna) to co oznacza?
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Zobaczymy jak bedzie wygladalo to (bialy czworokat) z lekka czarna ramka - mysle ze mozliwe ze Andy ma racje ze lepiej to bedzie wygladac.

Co do zasiegu to celownik nie jest zlym pomyslem - hesk proponowany przez Wojpajka takze dobry pomysl. Jeszcze myslalem o takim niby "torze lotu" ale mysle ze wasze prpozycje sa lepsze.

Co do ikony to Wojpajku wstawie i bez zalogi, ale wyglada to wtedy nieco "nago".

Anomanderze, armatka to wspolczynnik artyleryjski (ma to wplyw gdy jednostka ta prowadzi nawale (np. ciezka artyleria nie ma wcale o tyle wiecej sily, ale ma wspolczynnik wiecej)) lub tez ma wplyw na to gdy jednostka sie broni - piechota tez moze miec takie symbole albo w sytuacji gdzie formacja miala niemalo artylerii (tak ma np. brytyjski support group z 7.DPanc.) albo pulk artylerii podzieli sie na jednostki danej dywizji (jest taka zasada na to pozwalajaca)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Slowiku, ta armata z załogą nasunęła mi pytanie - czy utrzymujesz jakąś jednolitą skalę dla ikonek ludzi i sprzętu?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”