[DWS] Żetony

Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Trudno jest tak zrobic ozy - przy jednostkach pancernych staram sie to jakos utrzymac. Ikon piechoty jednak pod ikony czolgow robic nie moge bo nie bedzie co widac :) Podobnie z artyleria - tutaj myslalem ze zaloga troche pomagac bedzie by pokazac roznice miedzy ikonko naprawde ciezkiej artylerii a artylerii sredniej etc.

Tak wiec by odpowiedziec na twe pytanie :
Przy jednostkach pancernych - tak
Przy jednostkach piechoty - tak
Przy jednostkach artylerii - niewiem jeszcze :)
Miedzy roznymi rodzajami wojsk - nie

Strategosie, wiem ze wersja elektroniczna nie musi wydawac sie wielce czytelna. Dlatego tez Andy jako tester drukujac zwykla drukarka na zwyklym papierze momi zdaniem swietnie sie spisuje :)

EDIT: Akurat zauwazylem ze zle nazwalem formacje wloskie :
Tak np. bedzie 132°DCor., 17º Div. Pavia a artyleria ktora tutaj mamy to 16°RAC (16 raggruppamento artiglieria corpo d'armata) , tzn artyleria korpusu (Armijna artyleria to RAA - raggruppamento artiglieria d'armata)
Nie bedzie na zetonach nazwy wloskiego pulku pancernego. Pulki to byly tylko formacje administracyjne i nic wiecej (wszystkie istotne sluzby byly w samych batalionach).
Tak np. DPanc. Ariete w Crusader bedzie miala VII, VIII, i IX batalion czolgow (identyfikator jednostek : nazwa batalionu/nazwa dywizji) a nie pulku.

Tutaj pytanie do znajacych sie - Wlosi za cyframi jednostek stawiaja albo ° albo "a" - jaka jest na to formulka? :)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

slowik pisze:Tak np. bedzie 132°DCor., 17º Div. Pavia a artyleria ktora tutaj mamy to 16°RAC (16 raggruppamento artiglieria corpo d'armata)...
Tak, w tej grze na końcu instrukcji będzie konieczny słowniczek. Ale historyczne nazewnictwo cieszy.

Co do lotnictwa - mi się podobają rzuty z boku. Nie wiem jak z mechaniką, ale w ten sposób można ładnie pokazywać samoloty na lotnisku, z wyciągniętym podwoziem i nachyloną do podłoża sylwetką, oraz w locie, ze schowanym podwoziem i równoległą do spodu żetonu sylwetką. Chyba że lotnictwo takiego podziału nie będzie potrzebowało.

Takie ładne japońskie sylwetki http://www.secondeguerre.net/articles/n ... japon.html
i ładne, wyraźne lotnicze żetony:
http://boardgamegeek.com/image/64780
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Ładniejsze i w dodatku z Afryki:
http://www.matrixgames.com/forums/tm.as ... age=4&key=
http://www.matrixgames.com/forums/tm.as ... age=3&key=
War in the Pacific mod śródziemnomorski z forum Matrixa. Do znalezienia pewnie też komplety używanych samolotów, jeśli potrzebne.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Ach, faktycznie, ślicznotki, pozwole sobie wkleić:

Obrazek

Obrazek
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Ach! Mniam, mniam! :D
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Kicha, na kompie w pracy nie zobacze tych slicznotek :( Moglby je ktos inaczej wstawic (troche rzutow bocznych samolotow juz na ikony mam)?

Co do tematu :
Tak, w tej grze na końcu instrukcji będzie konieczny słowniczek. Ale historyczne nazewnictwo cieszy.
Cos takiego wlasnie planowalem od samego poczatku (przy tych brytyjskich formacjach pancernych bede tez tlumaczyl "glebiej" ;) ). Mysle ze jest to tez ciekawe dla graczy.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

slowik pisze:Mysle ze jest to tez ciekawe dla graczy.
Jak już wielokrotnie podkreślałem w różnych miejscach: gry bez historycznego "chromu" w ogóle mnie nie interesują.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Troche tego "chromu" bedzie (o niektorych juz wspomnialem), takze w samych scenariuszach ;)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Takie pytanie do zetonow w innym topicku dotyczacym DWS jest cos napisane cos o operacji "Crusader" wiec wydaje mi sie ze ten zeton jednostki pancernej powinien miec Crusadera a nie Crouiser A10 chyba :?: :D
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Te jednostki co mialy Crusadery maja Crusadery, te co mialy Cruisery maja Crusiery (na ikonie to jest A13), te co mialy Honey maja Honey, te co mialy Matilda maja Matilda, te co mialy Valentine maja Valentine. Te co sa mieszane beda mialy najliczniejsze typy czolgow na zetonie. KPW? :)
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Jawohl :lol: :lol: no moze i A13 nie rozrozniam tych wczesniejszych czolgow brytyjskich :lol:
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Wiesz ze byly tez troche A9, A10 a nawet i MkIV, jednak w operacji Crusader mialy je raczej dwa bataliony (poza innymi typami czolgow oczywscie).
Bataliony pancerne w Afryce byly takie fajne ze bryt. 6.RTR przez pewien czas (poczatek 1941 roku) mial glownie zdobyte wloskie M13/40 jako sile bojowa.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

slowik napisał:
Mysle ze jest to tez ciekawe dla graczy.

Jak już wielokrotnie podkreślałem w różnych miejscach: gry bez historycznego "chromu" w ogóle mnie nie interesują.
Ja też postuluję o dokładne opisy historyczne na końcu instrukcji, jakieś mapki etc... Chciałem zauważyć jeśli ktoś jeszcze o tym nie wie, że GMT nawet na bokach pudełek robi jakieś kalendaria, życiorysy dowódców etc.. - poprostu nie ma miejsca nie wykorzystanego.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

I tak powinno być! Jak kogoś historia nie interesuje, niech gra w warcaby! :twisted:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

... albo w wojne ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”