"Linia Wisły" (W-39) na początek?

Adam Bisewski (Bisu)
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 18:12

"Linia Wisły" (W-39) na początek?

Post autor: Adam Bisewski (Bisu) »

Witam wszystkich :D

Jestem początkujący w tej dziedzinie rozrywki. I właśnie zastanawiam się nad kupnem takiej gry. W oko wpadła mi gra Linia Wisły (W-39) wydana w piśmie Taktyka i Strategia.

Tak więc mam kilka pytań na temat gier takiego typu.

- Jak wygląda taka gra z czasopisma??
- Czy gra się pionkami czy żetonami ?
- Jakie są zasady takiej gry?
- No i czy gra której link podałem "Linia Wisły (W-39)" bedzie odpowiednia dla początkującego.

Za wszelkie konkretne odpowidzi bardzo dziękuję. :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Adam Bisewski (Bisu), łącznie zmieniany 1 raz.
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

- Jak wygląda taka gra z czasopisma??
- Czy gra się pionkami czy żetonami ?
- Jakie są zasady takiej gry?
- No i czy gra której link podałem "Linia Wisły (W-39)" bedzie odpowiednia dla początkującego.
1) Gra jest wydana w piśmie więc jako początkujacy , będziesz miał gre bez zasad.
2) Gra sie żetonami
4) Na początek każdy poleca coś w WB-95 - bo najmniej przepisów i z tego wychodzi że najłatwiejsze.
Jednak według uznania.
3) Na początek kup coś w pudełku bo jest z instrukcją i zetonami pomocniczymi.

Pozdrawiam nowego :)
Adam Bisewski (Bisu)
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 18:12

Post autor: Adam Bisewski (Bisu) »

Co do gier w pódełku przeraża mnie jednynie cena niektórych zestawów. Bo razem z przesyłką bedzie ona wynosić do 60zł :(
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Uzupełniając to co napisał Gonzo:

1. Dokładnie z tym jest problem, że nie będziesz miał zasad, generalnie to co wychodzi w czasopismie jest rozwinięciem gier wydanych w pudełkach i bez nich z reguły trudno zagrac.

3. Zasady są w instrukcji, która liczy z reguły powyżej 10 stron, ale w RPGowych grach są dłuższe więc złapiesz bez problemu.

4. Na początku lepsze będzie rzeczywiście WB-95 czyli szukaj gier takich jak Ardeny albo Stalingrad. Z Linią Wisły może byc jeszcze taki szkopuł, że system Wrzesień jest generalnie raczej grą do jednej bramki, wiadomo jaki był stosunke sił między Polską a Niemcami w 1939 :)

A najlepiej to jak byś poszukał na aukcjach na allegro - tam te same gry są często dużo tańsze, a przy tym często nie odbiegają jakością od tego co w sklepach. Jak będziesz szukał na allegro to poleciłbym Ci jeszcze "Grunwald 1410" Dragona albo "Wiedeń 1683", proste i grywalne są też "Wojny napoleońskie" również Dragona. To często chodzi na allegro całkiem tanio, za 30 zł można kupic, więc zaoszczędzisz, ale z cenami też różnie bywa.

Jak w czymś możemy jeszcze pomóc to pytaj.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Adam Bisewski (Bisu) pisze:Co do gier w pódełku przeraża mnie jednynie cena niektórych zestawów. Bo razem z przesyłką bedzie ona wynosić do 60zł :(
To może być najlepsze na początek :
Ardeny 1944 - Jest to najstarsza gra WB-95 (w zasadach od tego czasu dużo się nie zmieniło)
http://www.allegro.pl/item103531043_ard ... ragon.html
Dość tanio schodzą na allegro (nie widziałem by przekroczyła cene 12 zł - sam kupiłem za 9,99 zł + koszty wysyłki - tylko że umówiłem się na odbiór osobisty :) ). Od tego zaczynał chyba każdy.
kawałek historii.
Sam posiadam 2 komplety tej gry :) a teraz pocztą polską zmierza do mnie nowa edycja Arden. W najnowszym TiS-ie jest do tego dodatek Holandia 1944.

Jak wychodzi Ci 60 zł to nie musisz koniecznie wysyłać kasy na konto WZ i czekac na wysyłke. Na stronie głównej TiS są adresy sklepów z grami. Nie wiem z jakiego miasta jeśteś i gdzie byś miał najbliżej. W sklepach ceny wynoszą jakoś 45 - 50 zł.

Jeśli byś chciał mam troche zdjęć gier (głównie z allegro i prywatnych stron) moge podesłać na maila.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 maja 2006, 13:13 przez Gonzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam Bisewski (Bisu)
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 18:12

Post autor: Adam Bisewski (Bisu) »

Dzięki wszystkim za pomoc. Zdecydowałem się na zakup gry Ardeny 1944.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Adam Bisewski (Bisu), łącznie zmieniany 1 raz.
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

To chyba najtrafniejszy wybór.

Jak sam mówiłem czekam na tą gre (idzie pocztą). Masz w najnowszym TiS-ie dodatek - Holandia 1944 (mapa i ponad 100 żetonów).
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Gonzo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Post autor: TKS »

Witam jestem nowy...
Niewiem, pewnie to zły temat, ale pisze... Mam pytanie: szukam gry łatwej, o małej liczbie żetomów ( bo by była szybka nie może mieć zbyt wielu żetomów ) najlepiej okres IIWW bąć współczesne wojny ( ew. I WW ). NAJLEPIEJ PO POLSKU.

Z góry dziękuje...
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Witaj! Pojęcia "łatwa", "szybka" i "mała liczba żetonów" są względne. :wink:
Trzymając się jednak Twoich jednoznacznych sformułowań: "ewentualnie I wojna światowa" i "najlepiej po polsku" - gorąco polecam "Ścieżki chwały".
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

TKS pisze:Witam jestem nowy...
Niewiem, pewnie to zły temat, ale pisze... Mam pytanie: szukam gry łatwej, o małej liczbie żetomów ( bo by była szybka nie może mieć zbyt wielu żetomów ) najlepiej okres IIWW bąć współczesne wojny ( ew. I WW ). NAJLEPIEJ PO POLSKU.

Z góry dziękuje...
Proponuje Suwalszczyznę 1939
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”