[unboxing] Yakovlev Yak-1B Model Kit (Arma Hobby)

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

[unboxing] Yakovlev Yak-1B Model Kit (Arma Hobby)

Post autor: Raleen »

Model samolotu Yakovlev Yak-1B (Model Kit) firmy Arma Hobby. Na zdjęciach starałem się pokazać w miarę dokładnie pudełko i jego zawartość, co mam nadzieję pozwoli na ocenę produktu. Wersja "Model Kit" jest uproszczona w stosunku do "Expert Set", ale stanowi pełnowartościowy model. W rzeczywistości różnice między "Expert Set" i "Model Kit" są niewielkie i polegają w głównej mierze na braku części metalowych w tych ostatnich. W zgodnej opinii modelarzy i wargamerów, z którymi miałem okazję rozmawiać na ten temat, ogólnie bardzo udany produkt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: [unboxing] Yakovlev Yak-1B Model Kit (Arma Hobby)

Post autor: sgr »

Myślę, że bardzo udany to nawet za mało :). Przez dużą część środowiska traktowany jest jak model wzorcowy, do którego porównuje sie inne :). Miałem przyjemność skleić Jaka i potwierdzam, że skleja się super, wykończenie, spasowanie jest na naprawdę najwyższym poziomie, a już w ogóle wisieńką na torcie jest pudełeczko, które zdobi niemalże ten sam malunek co stareńki zestaw Plastyka, od którego pewnie większość polskich modelarzy w latach 80-tych zaczynała. Bardzo polecam, jak ktoś chce wrócić do modelarstwa albo zrobić sobie odskocznię od bitewniakowych malunków model jak znalazł (podobnie jak resztę produktów Army).

Poniżej moja wersja (prosto z pudełka, bez żadnych waloryzacji):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje modeli”