STRATEGIC COMMAND 2 Huberta Catera

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Szymon Gornowicz
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 5 grudnia 2021, 12:58

STRATEGIC COMMAND 2 Huberta Catera

Post autor: Szymon Gornowicz »

Szukam ludzi do gry i do dyskusji na jej temat.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: STRATEGIC COMMAND 2 Huberta Catera

Post autor: Raleen »

Stosunkowo nowa gra, a wygląda jak stare komputerowe heksówki.

Co do mnie to raczej nie bardzo się do tego nadaję, ale może znajdą się chętni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: STRATEGIC COMMAND 2 Huberta Catera

Post autor: dbj »

Całkowicie wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o gry komputerowe, zatrzymałem się gdzieś na Close Combat i Rome Total War.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Rafał85
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: środa, 1 września 2021, 03:11
Lokalizacja: 华沙
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: STRATEGIC COMMAND 2 Huberta Catera

Post autor: Rafał85 »

Cała seria Strategic Command to seria idealna do PBEM.

Najbardziej godne uwagi:

Strategic Command Gold: World at War (classic) z dodatkiem Assault on Communism (już w paczce gry na Steamie) - świetne 1vs1 jeśli chodzi o front wschodni (scenariusz 1941' jest odrobinę wychylony pod Trzecią Rzeszę, 1942' wydaje się być już zbalansowany)
Strategic Command: American Civil War - dość zaawansowana planszówka o ACW (z rodzaju 'easy-to-play, hard-to-master'), chyba najlepsza gra turowa o ACW na PBEM w jaką miałem przyjemność grać na komputerze, holistyczne podejście z dużą ilością "co jeśli", dobrze odzwierciedlone walki na środkowym-zachodzie, niestety kuleje jeśli chodzi o kampanie w Wirginii ze względu na silnik, który bardziej pasuje do WWI
Strategic Command WWI - najlepsza turóweczka na komputer o WWI właśnie ze względu na silnik gry

Reszta gier z serii (lub scenariusze typu II Wojna Światowa na mapie świata) ustępują już nowszym grom typu HoI, ale w te powyżej spokojnie można pograć z pełną satysfakcją przez sieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”