The Operational Art Of War III Released!

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

The Operational Art Of War III Released!

Post autor: Anomander Rake »

Nowa wieść z forum Matrixa. Biorąc pod uwagę wydawcę być może da się wreszcie w to grać. ;-)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Od dawna się da, ale tylko z ludźmi i w ciekawe scenariusze, zwłaszcza autorstwa Leguna.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Znam, wiem, ale nie dokońca jestem przekonany do tej tezy (najmniej zastrzeżeń oczywiście do wzmiankowanego autora scenariuszy ;-) ). Zresztą faktem jest, że od wcześniejszych wersji TOAoW z pewnością są lepsze strategie. Jak działa III zobaczymy.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Adomander Rake pisze:najmniej zastrzeżeń oczywiście do wzmiankowanego autora scenariuszy ;-)
Czyli jednak jakieś są. Ciekawym jakie, bo ja coś nie potrafię się do niczego przyczepić. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Nie wiem czy są. Widziałem je dosyć dawno, ale jeśli nawet jakieś zastrzeżenia były to mniej niż do gry samej.
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Andy pisze:Od dawna się da, ale tylko z ludźmi i w ciekawe scenariusze, zwłaszcza autorstwa Leguna.
Och, Andrzeju, znów wystawiasz na próbę moją skromność :wink:
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Skromność - dodajmy - zupełnie nieuzasadnioną. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Wygląda ciekawie. Choć jak zawsze w tej grze wiele zależy od scenariuszy. Na razie tylko lekko na to zerknąłem, ale np. w jednym amerykańscy najemnicy i siepacze z AVG mają na stanie 240 samolotów.
Generalnie różnice między II i III nie są raczej zbyt duże. Scenariusze są wzięte jakby wprost z II (być może z jakimiś zmianami), cała reszta też wygląda bardzo podobnie.
Maciek
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 8 maja 2006, 21:56

Post autor: Maciek »

Anomander Rake pisze: Na razie tylko lekko na to zerknąłem (...)
Generalnie różnice między II i III nie są raczej zbyt duże. Scenariusze są wzięte jakby wprost z II (być może z jakimiś zmianami), cała reszta też wygląda bardzo podobnie.
Wolne żarty! - W "trójce" jest około 130 nowych scenariuszy wybranych spośród "produkcji" fanów z ostatnich paru lat! (coś wiem, bo współrobiłem "1920" i pomagałem przy "Fall Weiss")
Rzeczywiście lekko zerknąłeś :lol:
A te które "wzięte" - nie są z "dwójki" (ta jest dopełnieniem "jedynki od roku 1955) tylko z Century of Warfare (czyli kompilacji obu z poprawkami, po drodze była jeszcze Wargame of the Year - ale to nieistotne)
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Jest kilka przyjmenych modyfikacji. Niestety w obu wersjach znalazł się przykry błąd, który podważa sens gry, dopóki nie zrobią patcha :cry:
Jesli zapisze się grę w trakcie posunięcia - to znaczy wtedy, gdy zostało jeszcze trochę impulsów, ale trochę zostało już zjedzone - a następnie grę tę wczyta to dostaje się dodatkowy impuls. Jeśli zaplanowało się ataki starannie, to czas może się w ogóle zatrzymać i dostaniemy możliwość atakowania w nieskończoność . Jeśli zrobi się w trakcie ataków "continue attack" rzecz się staje mniej oczywista. Mieliśmy 80%, powinno zostać 60% a jest 70%. Tak czy owak, każde ponowne załadowanie gry w jej trakcie daje graczowi bonus . Rzecz daje oczywiście możliwość strasznych nadużyć. Niestety nie tylko - jest wielkim ograniczeniem dla tych, którzy po prostu robią ruch "na raty" z braku jednego dużego kawałka czasu . Dla TOAW3 pewnie to szybko usuną, nie wiem jak dla ACOW.
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

A najciekawsze, że przez tyle lat nikt tego przed Tobą nie zauważył!
Ja na tym bugu tracę, bo zawsze staram się robić ruch "w jednym kawałku", nawet jeśli to trwa półtorej godziny. Oczywiście zaczęło mnie to boleć dopiero teraz, kiedy się dowiedziałem - wcześniej się żyło w błogiej nieświadomości. :wink:
Z drugiej strony zawsze można sobie powiedzieć: przegrałem, bo przeciwnik pewnie zapisywał, a ja nie! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Rzeczywiście lekko zerknąłeś :lol:
A czy napisałem coś innego??
Generalnie uważam, że o kolejnej numeracji wersji gry powinny decydować zmiany w mechanice, a nie dodatkowe scenariusze (te zawsze można znaleźć na necie). Czy takie zmiany istotnie uprawniają do nazwania tej wersji gry trzecią - nie wiem, bo patrz wyżej.
Century of Warfare
Dla mnie to taka "dwójka" w wersji deluxe, ale to nieistotne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”