World of Warships

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: World of Warships

Post autor: Anders »

Doskonale, tym niemniej zupełnie niesymulacyjne chronienie się za przeszkodami naturalnymi przez czołgi w WoT (zabawnie uzbrojone, przeniesione z desek kreślarskich do realu, w składach drużynowych takich jakie spotkać by było można w armii bardzo bogatego, mającego gdzieś standaryzację, dyktatora ;) itd.itp.) wygląda znacznie... naturalniej
Dlatego War Thunder bije pod tym względem WoT i WoWS na głowę - przynajmniej ma tryb, w którym drużyny są jednolite jeśli nie narodowo, to politycznie. Choć zdarzają się misje typu historia alternatywna UK i USA vs ZSRRR albo "ćwiczenia" przed lądowaniem gdzieś tam UK vs USA, ale to można zrozumieć.

W okrętach problemy o których mowa nie są chyba tak dojmujące jak w czołgach. W drzewku USN kręty istniejące tylko na papierze lub, takie które do służby nie weszły lub weszły po wojnie (Des Moines, Montana, Midway, w zasadzie Gearing) zajmują tier X, co poniekąd trochę je tłumaczy. W drzewku japońskim zdaję się, że "wykonceptowane" są pancerniki Amagi (VIII) i Izumo (IX), krążownik Zao (X) i lotniskowiec z X tieru ("Hakuryu"?)). Też dramatu nie ma. W zasadzie najdalej na III poziomie największe ciamajdy orientują się, że to nie WoT i campowanie za wyspami to recepta na samobójstwo. Oczywiście zgadzam się, że na mapach jest za dużo terenu na ogół (choć jest jedna czysto morska). Wyspy służą ewentualnie do tego, żeby na moment zniknąć przeciwnikowi i pokazać mu rufę, gdy nie może do Ciebie strzelać. Pancerniki na ogół starają się trzymać z dala od wysp, niszczyciele wręcz przeciwnie.

Nie przeszkadza mi nawet, że japońskie torpedy nie osiągają wcale 85 bodaj węzłów, co ponoć potrafiły.

To co mnie irytuje, to zupełnie ahistoryczna sekwencja okrętów, zwłaszcza krążowników. Obecnie jest tak, że japońskie pierwsze ciężkie krążowniki (Furutaka (V) i Aoba (VI), w rzeczywistości były bliźniaczo podobne po modyfikacjach) z lat dwudziestych trafiają dość często na szalenie popularnego (ciekawe czemu :evil: ) Clevelanda, który wszedł do służby w 1942 r. To nie jest równa walka. Kiedy okazało się, że starszy Mogami jest uważany przez graczy za lepszy od nowego Myoko, zamieniono je miejscami, lekce sobie ważąc chronologię.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: World of Warships

Post autor: Anders »

http://worldofwarships.eu/pl/news/video ... -overview/

Ładna Rosjanka ma chyba wynagrodzić globalnego nerfa IJN (od 4:49). Zmiany uderzą w lotniskowce tierów VI-VIII (Ryujo, Hiryu, Shokaku), dwa najbardziej sensowne krążowniki (redukcja RoF w Myoko - którego prawie się dorobiłem :evil: - i zwiększenie wrażliwości na uszkodzenia w Mogami) i niszczyciele, które dalej nie będą przeciwnikiem w walce ogniowej dla Jankesów, a teraz będzie je widać z dalszej odległości (Mutsuki na dodatek straci torpedy 10km). W dodatku - tylko w IJN - obniżona została szansa na podpalenie pociskiem HE, podobno bonus narodowy Japończyków.

Jak dla mnie na plus tylko jedna zmiana - siła myśliwców będzie wzrastała stopniowo.

Aha, jeśli chodzi o USA, to wieże będą się szybciej obracać, zasłona dymna trwać dłużej, a niszczyciele dostaną opcję zmasowanej obrony p-lot. Wot, sprawiedliwość :/

Ktoś nie lubi IJN. Bardzo. Kacapy, motyla noga...
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: World of Warships

Post autor: Anders »

Ładna misja mi się udała.
http://zapodaj.net/7deb9e6eb234a.jpg.html
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: World of Warships

Post autor: WarHammster »

Zalewasz! :D
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: World of Warships

Post autor: RAJ »

Obrazek
Błyskawica będzie premium T6.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
BrigadeGeneral
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 29 września 2015, 23:51
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: World of Warships

Post autor: BrigadeGeneral »

Obejrzałem gameplaye z tego, ale gra jest wręcz prostacka dla mnie, jako marynisty. I nawet próbowałem się przekonać, ale to nie to, czego potrzebuję. Nie wiem, czy kiedykolwiek wyjdzie dedykowana dla maniaków gra o tej tematyce. Ponoć mieli jeszcze wprowadzić do WoWs łodzie podwodne, to by dopiero było. Tak spoglądam na tę serię, i w sumie tanki były zapchajdziurą w segmencie, WoT wprowadził latanie z powrotem do łask i dobrze, czemuś to służy. A widzieliście ostatnio prezentację w/w Błyskawicy i przy okazji grających w WoWs graczy? Średnia wieku około 10-12 lat :/ To jeszcze bardziej mnie odrzuciło.
Rulers and Empires- Projekt polskiej gry strategicznej dla 560 graczy!
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: World of Warships

Post autor: RAJ »

"Marynista" pisze "łodzie podwodne"? Proszę...
Okrętów podwodnych nigdy nie miało być, to wymysł graczy, devsie zawsze zaprzeczali.
Gimbusy to najczęstszy gracz we wszystkich moba.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
BrigadeGeneral
Appointé
Posty: 35
Rejestracja: wtorek, 29 września 2015, 23:51
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: World of Warships

Post autor: BrigadeGeneral »

Dla twojej radości: okręty podwodne :)

Nie śledzę cały czas WoWs. Pojawiło się info, a przy tej grze nic by mnie nie zdziwiło, stąd uznałem je za prawdziwe.
Rulers and Empires- Projekt polskiej gry strategicznej dla 560 graczy!
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: World of Warships

Post autor: xardas12r »

RAJ pisze:"Marynista" pisze "łodzie podwodne"? Proszę...
Okrętów podwodnych nigdy nie miało być, to wymysł graczy, devsie zawsze zaprzeczali.
Gimbusy to najczęstszy gracz we wszystkich moba.
Widziałem filmik z gameplayem OP, więc to chyba niekoniecznie wymysł.
Obrazek
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: World of Warships

Post autor: RAJ »

link?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: World of Warships

Post autor: Anders »

Może to był (już) podwodny Yamato ;)

19.10 wchodzą niemieckie krążowniki i radzieckie niszczyciele - te drugie na średnich i wysokich tierach imponują szybkością, na ogół przekraczającą 40 węzłów. Będzie trudno w nie trafić pewnie.

Jeżeli ktoś chce przez ten prawie tydzień spróbować Konigsberga (krążownik niemiecki, V tier) albo jakiegoś ruskiego niszczyciela z V tieru to wystarczy zrealizować misję, tylko są ograniczenia czym (Konigsberg - 4 zatopienia w jednej bitwie na dowolnym japończyku powyżej IV tieru). W poniedziałek okręt zniknie, nie wiem czy zostanie miejsce i kapitan (którego dostajemy od razu z 3 pkt umiejętności).
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: World of Warships

Post autor: WarHammster »

BrigadeGeneral pisze:Obejrzałem gameplaye z tego, ale gra jest wręcz prostacka dla mnie, jako marynisty. I nawet próbowałem się przekonać, ale to nie to, czego potrzebuję. Nie wiem, czy kiedykolwiek wyjdzie dedykowana dla maniaków gra o tej tematyce. Ponoć mieli jeszcze wprowadzić do WoWs łodzie podwodne, to by dopiero było. Tak spoglądam na tę serię, i w sumie tanki były zapchajdziurą w segmencie, WoT wprowadził latanie z powrotem do łask i dobrze, czemuś to służy. A widzieliście ostatnio prezentację w/w Błyskawicy i przy okazji grających w WoWs graczy? Średnia wieku około 10-12 lat :/ To jeszcze bardziej mnie odrzuciło.
Nie jestem marynistą ale również odnoszę podobne wrażenie. Niestety to nie Silent Hunter :) a tego typu symulacje-online są kierowane do najmłodszych odbiorców co nie znaczy, że nie mogą się podobać starszym. Ogólnie WoW jest ciekawy ale nie na tyle by mnie zatrzymać. Zdecydowanie wolę sobie postrzelać siedząc za sterami w czołgu (WT). Gry nie odinstalowałem a to znaczy, ze jeszcze zagram :).
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: World of Warships

Post autor: RAJ »

Ciekawy plik z porównaniem statystyk okrętów.
https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... QpoPBd2Q7U
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: World of Warships

Post autor: Strategos »

Czy to jakiś spóźniony żart?
Grałem trochę bez zwracania uwagi na to czy wykonuje jakieś misje (prawdopodobnie je wykonałem?) i w zestawie moich okrętów pojawiła się ozdobiona stylowym :D kamuflażem Haruna z dziewczyną kapitanem mówiącą modulowanym głosem - w oryginale - przerażonej bohaterki japońskich komiksów. :lol:

Czy ta Haruna jest na stałe czy tylko w ramach jakiegoś "przedłużonego" żartu prima aprilisowego :?:

PS I Harunę w mojej "stajni" odkryłem przez przypadek odwiedzając port Yokosukę.

PS II
Swoją drogą niedawno w numerze specjalistycznego pisma marynistycznego ktoś sprowokowany reklamowymi sloganami autorów WoWS zajął się, na bardzo poważnie krytyką gry, zarzucając rażącą niezgodność z rzeczywistością, oczywiście nie ma to sensu jeśli chodzi o wnioski końcowe, bo to nie jest symulator a wręcz przeciwnie i słabości w kategorii "gra zręcznościowa" (nie podjęto jednak próby wykazania jaka morska gra jest lepsza pod tym względem i dlaczego) i... ma to głęboki sens, bo młodzi ludzie powinni odróżniać absurdalne rozwiązania występujące w grze (np. torpedy mknące z szybkością światła ;) , rolę "cytadeli" itp.) od faktów historycznych.
Np. to co można wyprawiać w grze okrętem typu Omaha nie ma się nijak do prawdy niewirtulalnej. Osobiście (chyba w ramach tej misji w której nagrodzono mnie dziewczyną i jej zabawką :)) nie będąc orłem w tej grze zniszczyłem 6 wrogich okrętów (nie chodzi już nawet o dobijanie pancerników, ale prowadzenie z silniejszymi znacznie lepiej opancerzonymi okrętami równorzędnych pojedynków artyleryjskich no bo Omaha dużo dział ma :)) i byłem bliski wygrania pojedynku na torpedy z minimalnego dystansu (ewentualnie wykonania samobójczego ataku "taranem") z siódmym. :shock:
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: World of Warships

Post autor: Jarek »

Strategos pisze: PS I Harunę w mojej "stajni" odkryłem przez przypadek odwiedzając port Yokosukę.
Jak masz wybrany ten port, to widzisz w grze i możesz mieć statki z tych chińskich bajek. Przełączysz port, to ich nie widać.

A gra całkiem fajna. To zwykła "strzelawka" przecież, oprawiona wizerunkami ładnych okrętów. Ja bym się nie rozwodził nad % historyczności w tej grze, to nie jest symulator więc taka dyskusja jest chyba bezsensowna. Przecież nie tylko "cytadele" i super szybkie torpedy. Ile razy w jednym rejsie można mieć zniszczony silnik albo stery i w minutę je naprawić?

Też tłukę PD-ki, żeby dostać chińską łódkę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”